Προς το περιεχόμενο

Seagate Backup Plus 4TB, 74,90€ @ Πλαίσιο


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φέτος φτωχά πράγματα από δίσκους. Αυτό είναι το πρώτο καλό:

https://www.plaisio.gr/seagate-eksoterikos-skliros-diskos-2-5-backup-plus-portable-4tb-mauro_3265463

Επόμενος 92€ χωρίς, 107€ με stock: https://www.skroutz.gr/s/19185260/Seagate-Backup-Plus-4TB-Black.html

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, imvrios είπε

Φέτος φτωχά πράγματα από δίσκους.

αστα να πανε ...περσυ με 20-25 ειχαν βγαλει 1τβ ...και εγω στην αναζητηση για hdd ειμαι αλλα δεν βλεπω κατι 

υπομονη μηπως βγει κατι αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Konstantin77 είπε

ειναι 2.5αρης; αλλιώς πάει ξεχωριστό thread. Ελπίζω να μη βαριέσαι να το ποστάρεις 😈

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/apothikeusi/eks-skliroi-diskoi/seagate-eksoterikos-skliros-diskos-3-5-expansion-desktop-8tb-mauro_3317587
 

Δε ξέρω αν έχει νόημα για να κάνουμε τόσα thread, έχει πολλούς δίσκους σε προσφορά.

Θα κάνω ένα και θα βάλω και τους άλλους αν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τοσο εχει μερες τωρα, απο την Κυριακη το εχω δει. Δεν ειναι τιποτα σπουδαιο οταν εχεις με 89 τα 5ΤΒ (και αυτο απο τοτε το εβγαλαν).

Αρα δεν ειναι κατι καινουργιο. Τυπικα ειναι και δεν ειναι προσφορα, μεχρι εκει και με το ζορι.

 

@marios32 o 8αρης εχει αναφερθει στο θεμα του 10αρη -  Δεν ειναι προσφορα. Μην ανοιξεις θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 λεπτά πριν, rosgr100 είπε

Για πείτε καμιά γνώμη, τον 5αρη Elements της WD ή τον 5αρη Backup Plus της Seagate?

Πηρα πριν ενα χρονο ακριβως τον BUP 5αρη στα 99 ευρω (ή 89; Δεν ειμαι 100% σιγουρος) και τον εχω δουλεψει λιγο, ειναι μισογεματος. Δεν ειναι και γρηγορος μπορω να πω, οποτε ισως ο WD να ειναι καλυτερη επιλογη, αν και δεν ξερω και εκεινου τις ταχυτητες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Πηρα πριν ενα χρονο ακριβως τον BUP 5αρη στα 99 ευρω (ή 89; Δεν ειμαι 100% σιγουρος) και τον εχω δουλεψει λιγο, ειναι μισογεματος. Δεν ειναι και γρηγορος μπορω να πω, οποτε ισως ο WD να ειναι καλυτερη επιλογη, αν και δεν ξερω και εκεινου τις ταχυτητες. 

Τον πήρα και εγώ πέρσι, ο πρώτος πήγε ακλαφτος μετά από 2 μήνες, αλλαχθηκε και ακομα παίζει καλά με τον μισό και πλέον γεμάτο.

99 νομιζω είχε.

Λέω να πάω σε WD...

Επεξ/σία από rosgr100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά πάσα πιθανότητα ο 4αρης Seagate έχει μέσα τον barracuda ST4000LM024 5400 rpm 128 cache smr τεχνολογία

Και ο 5αρης τον ST5000LM000 5400 rpm 128 cache smr

Γενικά παιδιά όποιον δίσκο κ να πάρετε αυτές οι θήκες τους ασφυκτιούν και ανεβάζουν θερμοκρασία, λίγο να τον κακό μεταχειριστείτε θα χαλάσει. Καλό θα ήταν να βάζετε κανά ανεμιστήρα από πάνω και να μην τους αφήνετε στο pc όλη μέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...