Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] XIAOMI MI 10T LITE 5G 64GB/6GB RAM - 218€ [ΤΕΛΟΣ]


vsk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, brillakis είπε

 

 

 

Και εμένα συναίβει το ίδιο με χρέωσαν αυτά τα ποσά στην αγορά που έκανα το προηγούμενο Σάββατο. Η extra χρέωση  έγινε από το paypal; και σε ποιον απευθυνθήκατε για την επιστροφή ; ευχαριστώ

μόνη της τα επέστρεψε η τράπεζα (εθνικη). δεν έκανα κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδια βάζω το trucking number που μου έδωσε ο πωλητής στο site της Royal Mail και μου βγάζει μήνυμα:

"Sorry, we're currently unable to confirm the status of your item with reference RN7*******9GB . Please try again tomorrow."

Θα πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, PrinceA5 είπε

Ρε παιδια βάζω το trucking number που μου έδωσε ο πωλητής στο site της Royal Mail και μου βγάζει μήνυμα:

"Sorry, we're currently unable to confirm the status of your item with reference RN7*******9GB . Please try again tomorrow."

Θα πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ;

Τι να σου πω εμένα δεν μου έστειλε tracking number καθόλου.

Δες και στο 17track μία με αναζήτηση.

Λογικά λέω όλα καλά μιας και έχει καλές αξιολογήσεις στο  ebay , αν κάτι πάει στραβά θα τα πάρουμε από paypal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/12/2020 στις 10:10 ΠΜ, PrinceA5 είπε

Ρε παιδια βάζω το trucking number που μου έδωσε ο πωλητής στο site της Royal Mail και μου βγάζει μήνυμα:

"Sorry, we're currently unable to confirm the status of your item with reference RN7*******9GB . Please try again tomorrow."

Θα πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ;

Στην αρχή και εμένα δεν μου έβγαζε...μετά από 2 μέρες εμφανίστηκε στο 17track...λογικά αυτός δινει ενα track number χωρίς να το έχει δώσει στην μεταφορική και μωλις το παραδώσει εμφανίζεται στο tracking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Antoineher είπε

Ούτε σε εμένα δεν έχει tracking number ακόμα και δεν έχει απαντήσει σε 2 μηνύματα που του έχω στείλει για να Μ το πει.. 

3 μηνύματα του έστειλα μέσω ebay και καμία απάντηση για την ώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το πακέτο έχει φύγει 1/12 από Αγγλία, αλλά δεν το έχουν ακόμα καταχωρήσει τα ΕΛΤΑ στο σύστημα τους. Το πιο πιθανό είναι ότι βρίσκεται στην Ελλάδα, αλλά δεν έχουν ανοίξει ακόμη τους σάκους. Γίνεται ένας χαμός γενικά με τις μεταφορικές... 

Ελπίζω τουλάχιστον να παραλάβουμε μέσα στον Δεκέμβρη. Απ' ό,τι βλέπω στις κριτικές στο ebay αρκετοί - προφανώς από άλλες χώρες - έχουν ήδη παραλάβει και είναι όλα ΟΚ.

Εν τω μεταξύ, έχει πάλι εξαντληθεί το στοκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/12/2020 στις 10:44 ΜΜ, greekman93 είπε

μόνη της τα επέστρεψε η τράπεζα (εθνικη). δεν έκανα κάτι

Ενδιαφέρον αυτό.

Σε εμένα έγινε το εξής πρίεργο:

Τιμή ebay και χρέωση paypal:  168,74 GBP

Στην τράπεζα (ΠΕΙΡΑΙΩΣ) έγιναν οι εξής Χρεώσεις: 195.53€ (PAYPAL EBAY US) + 4.89€ (ΠΡΟΜΗΘ.ΜΕΤΑΤΡ.ΣΥΝ/ΤΟΣ)

Σύνολο 200€.

Δεν έχω καταλάβει γιατί συνέβει αυτό, γιατί τα 168,74 GBP είνια περίπου 187€ και όχι 195€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, geolits είπε

Ενδιαφέρον αυτό.

Σε εμένα έγινε το εξής πρίεργο:

Τιμή ebay και χρέωση paypal:  168,74 GBP

Στην τράπεζα (ΠΕΙΡΑΙΩΣ) έγιναν οι εξής Χρεώσεις: 195.53€ (PAYPAL EBAY US) + 4.89€ (ΠΡΟΜΗΘ.ΜΕΤΑΤΡ.ΣΥΝ/ΤΟΣ)

Σύνολο 200€.

Δεν έχω καταλάβει γιατί συνέβει αυτό, γιατί τα 168,74 GBP είνια περίπου 187€ και όχι 195€.

Και εγώ ίδια χρέωση είχα από την Πειραιώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την τελευταία φορά που κρίθηκε το σχόλιο μου κατάλαβα ότι θέλετε αναλυτικά σχόλια με εξήγηση και δν φτάνει μια φωτογραφία. Θέλω να αναφέρω εγώ ότι στην δική μου παραγγελία έλαβα τρακιν κωδικό με royal mail, κάθε μέρα έβλεπα ενημέρωση και σήμερα έφυγε από UK οπότε απλά υποθέτω ότι σε λίγες μέρες θα γίνει ενημέρωση από τα ΕΛΤΑ (ελπίζω με αυτόν τον χαμό που γίνεται στης μεταφορικές να μην καθυστερήσει πολύ) 

Ελπίζω αυτό να βοηθάει. 

Screenshot_20201209_221549.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, georsev είπε

Και εγώ ίδια χρέωση είχα από την Πειραιώς

Τους πήρα τηλέφωνο να μάθω τι γίνεται, και μου είπαν θα το διερευνήσουν.

Πάντως πολύ υψηλές οι προμήθειες τους πλέον στην Πειραιώς. Ιδίως σε σχέση με Εθνική που έχω δει, δεν ξέρω τι παίζει με τις άλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, geolits είπε

Τους πήρα τηλέφωνο να μάθω τι γίνεται, και μου είπαν θα το διερευνήσουν.

Πάντως πολύ υψηλές οι προμήθειες τους πλέον στην Πειραιώς. Ιδίως σε σχέση με Εθνική που έχω δει, δεν ξέρω τι παίζει με τις άλλες.

Και σε μένα ακριβώς οι ίδιες χρεώσεις! Απλά κλέφτες! 

ΥΓ αν έχεις κάποια εξέλιξη ενημέρωσε εδώ, αν είναι να κινηθούνε κι άλλοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SamaelMorningstar είπε

Καλά το φόρουμ τεχνολογίας είστε, δεν ξέρετε ότι Πειραιώς και αγορές με άλλο νόμισμα δεν πάνε μαζί;

Σωστός.

Πλέον και από άμαζον πληρώνω σε ευρώ και όχι σε λίρες, πιο φθηνά έρχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...