Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] XIAOMI MI 10T LITE 5G 64GB/6GB RAM - 218€ [ΤΕΛΟΣ]


vsk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, Johndos είπε

Εγώ που το παρήγγειλα Παρασκευή (από ebay) και δε βλέπω να κουνιέται φύλλο να ανησυχώ;

Όχι κάνε υπομονή .

Δεν υπάρχει λόγος για την ώρα ανησυχίας.

Να δούμε αν παραλάβουν οι πρώτοι που έκαναν παραγγελία μέχρι τα Χριστούγεννα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 306
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Johndos είπε

Έστειλα μήνυμα χθες να δω τι γίνεται, γιατί δεν το στέλνουν, και μου είπαν το κοιτάμε...

 

Πάλι καλά που σου απάντησαν, 3 μηνύματα πλέον εδώ και σε κανένα απάντηση.

Μάλλον έχασαν την μπάλα με τα tracking numbers, γιατί τους ρωτάω για τον αριθμό αποστολής μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το πηρα απο αμαζον για πιο safe στις 205 λιρες ,

30/11 εγινε η παραγγελια,

στις 2/12 dispached και

11/12 το παρελαβα

ups απο αγγλια και απο αθηνα σε επαρχια μεσω γενικης ταχυδρομικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.amazon.co.uk/Xiaomi-10T-Lite-Smartphone-DotDisplay/dp/B08B9B6729/

Στα 228 ευρώ (226 με Revolut), τρίτο κατάστημα αλλά fulfilled by Amazon

 

Επεξ/σία από stavros750
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, marios_dlk είπε

Εγω το πηρα απο αμαζον για πιο safe στις 205 λιρες ,

30/11 εγινε η παραγγελια,

στις 2/12 dispached και

11/12 το παρελαβα

ups απο αγγλια και απο αθηνα σε επαρχια μεσω γενικης ταχυδρομικης

Να σου πω την καλύτερη δουλειά έκανες.

Αν παραλάβω , εύχομαι πριν τα Χριστούγεννα.

Το κινητό πως σου φαίνεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skar1983 είπε

Να σου πω την καλύτερη δουλειά έκανες.

Αν παραλάβω , εύχομαι πριν τα Χριστούγεννα.

Το κινητό πως σου φαίνεται ;

για τα λεφτα του ειναι vfm πιστευω,προερχομενος απο mi 9 lite με amoled μονο τα μαυρα που ειχε υστερει και να συνηθισεις το μεγεθος.

το 5G σε κανα χρονο θα το αξιοποιησουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Galis είπε

Παιδιά αν κάποιος παραγγείλει εντός Δεκέμβρη αλλά παραλάβει 2021 μπλέκει με τελωνείο;

Κανείς δε ξέρει γιατί ακόμα γίνονται προσπάθειες για συμβιβασμό και υπογραφή εμπορικής συμφωνίας μετά το Brexit.

Σε κάθε περίπτωση, σημασία δεν έχει πότε παραγγέλνεις αλλά πότε τιμολογούν. Αν έχει stock, σε τιμολογήσει και στο στείλει άμεσα, ΠΙΣΤΕΥΩ (όχι ξέρω, πιστεύω) ότι δε θα έχεις θέμα τελωνειακών χρεώσεων.

Εγώ θα ρώταγα τον πωλητή αν έχει stock και μπορεί να το στείλει άμεσα και μετά θα αποφάσιζα αν θέλω να πάρω το ρίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, johnkdi είπε

 

 

 

 

2140527442_.png.f64eea988ce352d0dffff37380f7c427.png

Όλα δείχνουν οτι στο τέλος  θα την φάμε.Απο αλλαγη σε αλλαγη ημερομηνιας αποστολης το παει.

και δεν απανταει σε mail.

Ναι να σου πω και εγώ ψωνίζω αρκετά χρόνια από eBay αλλά ο Ινδός τον κόβω να κάνει τον Κινέζο μιας και δεν απαντάει σε μηνύματα και δεν βλέπω και κάποιον να έχει παραλάβει ακόμη και αυτό άρχισε να με ανησυχεί.

Ευτυχώς αν γίνει κάτι μέσω PayPal ελπίζω να πάρουμε τα χρήματα πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι έχει να κάνει κυρίως με την κατάσταση στις courier και όχι τόσο με τον πωλητή, ειδικά αν σας έχει στείλει tracking number. Σε μένα π.χ. έστειλε το πακέτο μία μέρα μετά, στις 27/11 και η Royalmail μου αναφέρει ότι όντως το παρέλαβε και το έχει "διώξει" από την Αγγλία στις 1/12.

Όταν τα ΕΛΤΑ, που είναι ο διανομέας των δεμάτων της Royalmail στην Ελλάδα, ανοίξουν τον σάκο και το σκανάρουν, θα είναι ανιχνεύσιμο και στο δίκτυό τους. Αν χάθηκε το δέμα, θα αποζημιωθούμε από το Paypal.

Τώρα, αν ο πωλητής δεν σας έχει δώσει ακόμη tracking number, κυνηγήστε τον και απειλήστε με αρνητική αξιολόγηση στο ebay. Πάντως, μέχρι στιγμής δεν του έχει βάλει κανείς αρνητική αξιολόγηση με αιτιολογία ότι δεν παρέλαβε κάτι. Αντιθέτως υπάρχουν πολλοί που παρήγγειλαν το κινητό της προσφοράς και το έχουν παραλάβει ήδη. Δείτε εδώ: Feedback Profile (ebay.com)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου απάντησε μετά απο 5-6 μηνύματα που του έστειλα και μου έστειλε χθες το tracking number. Έχω παραγγείλει από 28 Nοέμβρη, βλέπω ότι το έστειλε 3 Δεκέμβρη αν και στο ebay μου έγραφε ότι το έστειλε 1 Δεκέμβρη... Update από ότι φαίνεται έχει να γίνει από 3 Δεκέμβρη θέλω να πιστεύω ότι έχει σταλεί και θα γίνει ενημέρωση όταν το παράβουν τα ΕΛΤΑ. Πάντως από Royal mail δεν εχουν παραλάβει ακόμα φίλοι μου που έχουν παραγγείλει μια εβδομάδα πριν από μένα. Screenshot_4.png.a35c8ccd15035f5d1ffddb6f551ce153.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...