Προς το περιεχόμενο

[Tablet] Alldocube X Neo 10.5" (4GB/64GB) LTE @ Banggood 192.17€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Δεν έχω δοκιμάσει κανένα από τα δυο. Αλλά κανονικά ο SD660 είναι πολύ ανώτερος από τον Unisoc SC9863A. Πάνω στα χαρτιά είναι η μέρα με τη νύχτα. Όπως και οι οθόνες που δεν έχουν καμία σχέση (και σε ανάλυση αλλά και σε panel). Βέβαια προφανώς αν σε κάποιον αρκεί το iPlay 20 δεν υπάρχει λόγος να δώσει σχεδόν τα διπλάσια χρήματα.

Ακριβως οπως το ειπες,στα χαρτια.
Επειδη εχω την τυχη να δοκιμαζω τα περισσοτερα προιοντα που ανεβαινουν εδω μεσα σε "προσφορα" εχω αποφασισει να μην συμμετεχω γιατι η σαβουρα ειναι απειρη που ανεβαινει καθημερινα και δεν εχει νοημα αφου ο οποιοσδηποτε μπορει να σχολιασει χωρις να εχει ιδεα.
Εσυ καλα κανεις και ανεβαζεις και ευχαριστουμε αγορινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Sotosgl είπε

Τα ειχα φερει και τα 2 
Το X Neo εφυγε με την μια σε Giveaway και σε καμια περιπτωση δεν αντικατοπτριζε η διαφορα της τιμης την διαφορα στην οθονη και επεξεργαστη και κρατησα για προσωπικη χρηση το iplay20.
Βαλε και την παλιοτερη εκδοση Android που δεν θα παρει αναβαθμιση ποτε και εδεσε το γλυκο.
Τα σερνεται οτι χειροτερο για tablet των 97€ ειναι υπερβολες,για Youtube Facebook εξυπνο σπιτι και sim με 800αρα μια χαρα deal ειναι και δεν μου παει να δωσω παραπανω.
Αν ειχατε δοκιμασει και τα δυο και επιμενετε παω πασο :)
 

ειχα δει τη μινι παρουσιαση που εκανες και οτι εμεινες στο iplay 20 αλλα με προβληματιζει η cpu του , για αυτο κοιταω προς iplay 30 ( ο ανηψιος παιζει παιχνιδια ..και το περσινο alldocube με x27 καιγοταν ολοκληρος , εριχνε αποδοση , το εβγαζε απο τη θηκη..και τσουπ...επεσε κατω και καπουτ)

H αληθεια ενα γρηγορο review (δεν ειναι για πολλα) και για εμπειρια χρησης μια και εχει πεσει πολυ η αγορα και mi pad 4 δεν εχει ποια , καλο θα ηταν να κανεις...1 δεκαλεπτακι και για τα 2. 

2 ώρες πριν, FiKiFiKi είπε

Σε αυτά τα χρήματα εναλλακτική λύση; Δεν παίζω παιχνίδια, μόνο σερφάρισμα και email. Δεν θέλω όμως να κολλάει!!!

ο Σωτηρης τα εχει παρουσιασει (βασικα unboxing ηταν και ενα hands on). Εχει αποψη οποτε εκει ρωτας

Επεξ/σία από JohnnyX
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, JohnnyX είπε

ειχα δει τη μινι παρουσιαση που εκανες και οτι εμεινες στο iplay 20 αλλα με προβληματιζει η cpu του , για αυτο κοιταω προς iplay 30 ( ο ανηψιος παιζει παιχνιδια ..και το περσινο alldocube με x27 καιγοταν ολοκληρος , εριχνε αποδοση , το εβγαζε απο τη θηκη..και τσουπ...επεσε κατω και καπουτ)

H αληθεια ενα γρηγορο review (δεν ειναι για πολλα) και για εμπειρια χρησης μια και εχει πεσει πολυ η αγορα και mi pad 4 δεν εχει ποια , καλο θα ηταν να κανεις...1 δεκαλεπτακι και για τα 2. 

ο Σωτηρης τα εχει παρουσιασει (βασικα unboxing ηταν και ενα hands on). Εχει αποψη οποτε εκει ρωτας

Δεν μπορώ να βρω σε ποιο βίντεο από όλα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Sotosgl είπε

Τα ειχα φερει και τα 2 
Το X Neo εφυγε με την μια σε Giveaway και σε καμια περιπτωση δεν αντικατοπτριζε η διαφορα της τιμης την διαφορα στην οθονη και επεξεργαστη και κρατησα για προσωπικη χρηση το iplay20.
Βαλε και την παλιοτερη εκδοση Android που δεν θα παρει αναβαθμιση ποτε και εδεσε το γλυκο.
Τα σερνεται οτι χειροτερο για tablet των 97€ ειναι υπερβολες,για Youtube Facebook εξυπνο σπιτι και sim με 800αρα μια χαρα deal ειναι και δεν μου παει να δωσω παραπανω.
Αν ειχατε δοκιμασει και τα δυο και επιμενετε παω πασο :)
 

Ρε Σωτήρη σε έχασα, πες πάλι. Το Χ ΝΕΟ δεν έχει καλή οθόνη; είχα δει amoled  ή όχι;

Επεξ/σία από Konstantin77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Konstantin77 είπε

Ρε Σωτήρη σε έχασα, πες πάλι. Το Χ ΝΕΟ δεν έχει καλή οθόνη; είχα δει amoled  ή όχι;

Eχει αλλα ο Sotosgl λεει πως μαλλον ειναι χαλια ποιοτητα και του φαινεται πιο καλη αυτη του iplay 20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, JohnnyX είπε

Eχει αλλα ο Sotosgl λεει πως μαλλον ειναι χαλια ποιοτητα και του φαινεται πιο καλη αυτη του iplay 20

Οταν λεμε Amoled περιμενεις ενα wow factor απεναντι σε μια απλη LCD,ε στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν υπηρχε καν αυτο για να πω ναι ρε γαμωτο τα αξιζει τα διπλασια,μια απο τα ιδια αν οχι ελαχιστη διαφορα για ενα Tablet που περιμενα 2 μηνες πως και πως να ερθει.
Με συμφερει να λεω οτι το πιο ακριβο ειναι παντα το καλυτερο btw,για να προτεινω το μικρο μαλλον υπαρχει λογος :)
Τεσπα δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο
Καλη συνεχεια παιδια

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Iplay 20 το έχω περίπου ένα τρίμηνο. Είναι ένα πολύ τίμιο τάμπλετ. Γρήγορο σε πλοήγηση, εφαρμογές (πάντα για τα λεφτά του) αλλά για παιχνίδια δεν.. Ο SC9863A με εξέπληξε ευχάριστα για όλα τα άλλα. Το polytopia που χαζεύω που και που οριακά με εκνευρίζει. Η οθόνη του είναι πολύ καλή, πολύ φωτεινή, έχει πολύ λεπτά bezel για τη κατηγορία του και αυτό που μου άρεσε περισσότερο, η μπαταρία στο standby πέφτει πολύ πολύ αργά. Επιπλέον έχει android 10 (και εκεί θα μείνει προφανώς) και ελάχιστο bloatware. Το ζήτημα είναι πόσο θα αντέξει. Μέχρι στιγμής φαίνεται να αντέχει. Και πάλι για τα λεφτά του από τις πιο τίμιες αγορές που έχω κάνει. Το xneo το σκεφτόμουνα αλλά από τα reviews δεν σχημάτισα την εικόνα ότι αξίζει τα λεφτά του.

Επεξ/σία από pflipsen
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα στην παρέα.Το iplay 20 που αναφέρατε αξίζει για απλή χρήση και σερφάρισμα,βιντεάκια και κανένα netflix?Απο θέμα αξιοπιστίας γενικά πως είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρήγγειλα με την BF προσφορά (97€) και το περιμένω. Διαβάστε παραπάνω το thread και δείτε και στο youtube:

 

https://www.youtube.com/watch?v=0Crs4DW40xQ&feature=emb_title

 

Σε γενικές γραμμές καλή οθόνη αλλά αδύναμος επεξεργαστής, δεν κάνει για παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Gl0bAlZer0 είπε

ότι πιο άθλιο στα 200 ευρώ και σίγουρα δεν είναι προσφορά. Η τιμή αυτή παίζει εδώ και κανένα χρόνο...

Στο iplay 20 αναφερεσαι? η στο Χ ΝΕΟ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...