Προς το περιεχόμενο

Logitech G903 Hero @ Amazon.de


giorgosmcg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοίτα, ουσιαστικά παρόμοια εμπειρία είχαμε, ως προς το ότι αυτή τη φορά κι εγώ χρειάστηκε να στείλω λίγα e-mail παραπάνω, αλλά τη δουλειά μου τελικά την έκανα και ζήτησα κι εγώ άλλο μοντέλο, ακριβώς για το φόβο να μην έχει και το νέο το ίδιο πρόβλημα.

Εγώ με βάση αυτά δεν είχα παράπονο. Ότι είναι πλέον λίγο πιο επίφοβοι οι διακόπτες τους, οι ροδέλες τους κλπ. μάλλον ισχύει αν το ψάξεις στο διαδίκτυο. Αλλά όσου δε μου κάνουν νερά στο support, δύσκολα να πάω αλλού.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/11/2020 στις 7:43 ΜΜ, imvrios είπε

Έχω το G903, αγορασμένο πριν σχεδόν 3 χρόνια και δυστυχώς σας το επιβεβαιώνω το θέμα.

Η σύσταση της Logitech ήταν να το φυσάω για 2-3 λεπτά με φυσητήρα για να φτιάχνει. Πράγματα φτιάχνει αλλά κάποιο διάστημα μετά εμφανίζεται ξανά το πρόβλημα.

Πολύ εκνευριστικό όταν εμφανίζεται.  Έχεις ghost clicks και η επιλογή με hold του πλήκτρου του ποντικιού δε λειτουργεί. Για να επιλέξεις κείμενο ή αρχεία σου σπάνε τα νεύρα. 

A4tech σειρά Bloody. Optical διακόπτες(μηδέν double click μέχρι να πεθάνει) με 20 million+ clicks από τα 16€ κιόλας. Έχω πιο παλιό και απλό ποντίκι τους με συμβατικούς διακόπτες και δεν υπάρχει κανένα θέμα εδώ και 5 χρόνια. Ενώ και η κύλιση είναι σχεδόν όπως στην αρχή χάρη στα μεταλλικά ποδαράκια.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/722102-razer-deathadder-essential-2890€-eshop/?tab=comments#comment-57519245

Γενικά Razer, Logitech, Roccat και όλες οι γνωστές φίρμες βάζουν διακόπτες που χαλάνε σε προκαθορισμένο χρόνο σκόπιμα για να έχουν κίνηση στα ταμεία τους. Πάρε για πλάκα ένα bloody A90(16€ Ελλάδα) να καταλάβεις τι παίζει με τα πολυδιαφημισμένα(και χρυσοπληρωμένα) ονόματα.

Επεξ/σία από pirmen56
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

A4tech σειρά Bloody. Optical διακόπτες(μηδέν double click μέχρι να πεθάνει) με 20 million+ clicks από τα 16€ κιόλας. Έχω πιο παλιό και απλό ποντίκι τους με συμβατικούς διακόπτες και δεν υπάρχει κανένα θέμα εδώ και 5 χρόνια. Ενώ και η κύλιση είναι σχεδόν όπως στην αρχή χάρη στα μεταλλικά ποδαράκια.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/722102-razer-deathadder-essential-2890€-eshop/?tab=comments#comment-57519245

Γενικά Razer, Logitech, Roccat και όλες οι γνωστές φίρμες βάζουν διακόπτες που χαλάνε σε προκαθορισμένο χρόνο σκόπιμα για να έχουν κίνηση στα ταμεία τους. Πάρε για πλάκα ένα bloody A90(16€ Ελλάδα) να καταλάβεις τι παίζει με τα πολυδιαφημισμένα(και χρυσοπληρωμένα) ονόματα.

Ενδιαφέρον. Επειδή βλέπω πως έχεις ασχοληθεί αρκετά με τη συγκεκριμένη μάρκα και στο site τους έχει τόσα ποντίκια χωρίς filter για τα κουμπιά όμως, ξέρεις αν έχουν κάποιο αντίστοιχο του  G600 της Logitech; Ή τέλος πάντων κάποιο από 15 programmable buttons και πάνω χωρίς να εμφανίζει  double clicks; Επίσης, έχουν software για να προγραμματίζεις shortcuts/macros στα πλήκτρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, flick είπε

Ενδιαφέρον. Επειδή βλέπω πως έχεις ασχοληθεί αρκετά με τη συγκεκριμένη μάρκα και στο site τους έχει τόσα ποντίκια χωρίς filter για τα κουμπιά όμως, ξέρεις αν έχουν κάποιο αντίστοιχο του  G600 της Logitech; Ή τέλος πάντων κάποιο από 15 programmable buttons και πάνω χωρίς να εμφανίζει  double clicks; Επίσης, έχουν software για να προγραμματίζεις shortcuts/macros στα πλήκτρα;

Δεν ασχολήθηκα με τέτοιες δυνατότητες. Υπάρχουν πιο ακριβά ποντίκια τους με περισσότερα πλήκτρα και φαίνεται και από τις εικόνες πιστεύω. Όχι σαν αυτό που λες, απ'ότι θυμάμαι.

Ναι υποστηρίζουν και τα φθηνότερα βασικές macros και πληρώνοντας ξεκλειδώνεις τις πιο προχωρημένες και cheats. Π.χ. μείωση το recoil στα όπλα με αυτόματη επιστροφή του όπλου προς τη σωστή θέση.

Τα βασικά που κάνεις assign στα κουμπιά του είναι: κλασικά πλήκτρα(γράμματα, αριθμοί, F1, F2 κτλ.), πλήκτρα μαζί με Alt, Ctrl, Windows Key, Shift και περισσότερα από δύο ταυτόχρονα,  λειτουργίες του office(π.χ. Ctrl+C), Tutor Pen(παρουσιάσεις), mouse gestures, multimedia hotkeys και αλλαγή CPI(για να αλλάζεις ταχύτητα mouse όταν σκοπεύεις σε FPS). Επίσης με ένα πάτημα μπορείς να έχεις burst shots στα FPS από 2 έως 4.

Όλα αυτά λειτουργούν και χωρίς drivers, στη μνήμη του ποντικιού, για να μην ανιχνεύονται από anti-cheat software.

edit: Αυτό έχει πολλά πλήκτρα για RPG. Άλλης σχεδιαστικής φιλοσοφίας βέβαια.

https://www.bloody.com/en/product.php?pid=10&id=120

 

Επεξ/σία από pirmen56
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...