Προς το περιεχόμενο

Αγορά 65 TV......


απο23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην ομάδα. 

Είμαι πρός αναζήτη 65άρας TV και έχω καταλήξει στήν LG OLED65CX6LA Smart 4K UHD 65"  

αλλά δεν έχω καταλάβει ποιά η διαφορα της με την LG OLED65CX3LA Smart 4K UHD 65" την οποία 

την βρήκα με αρκετή διαφορά τιμής από την πρώτη.

Εάν κάποιος γνωρίζει κάτι θα με βοηθούσε.

Ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό αναφέρεται ότι πιθανότατα είναι η ίδια τηλεόραση, διαφορετικής προέλευσης (ή για διαφορετικές αγορές). Ενδεχομένως η 3 να είναι παραεισαγωγή, μιας και η LG έχει την 6 στο ελληνικό site

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβαζα μόλις μία συζήτηση που είχες απαντήσει προχθές σε ένα φίλο για την ίδια TV για τα burn-in και θα ήθελα να ρωτήσω,

αξίζει το κόπο να πας σε OLED ή όχι? Και ρωτάω για αυτο που αναφέρεις "να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο". 

Και τη γνώμη σου εάν δεν πήγαινες για OLED σε ποιο μοντέλο θα κατέληγες. 

Χρήση ταινίες και gaming PS5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εγω αγορασα την lg 55 oled bx. Πριν ειχα τηλεοραση 43αρα 12 ετων. Καταλαβαινεις οτι εχω παθει πολιτισμικο σοκ. Στην κατασταση που εισαι τωρα ημουν. Προλαβα κ πηγα σε 2 καταστηματα που ειχαν oled την σονυ 90  κ τις samsung q led 70t k 80t κ περιηγηθηκα στα site κ το youtube οπου το δια ταυτα για μενα ηταν οτι οι oled  απο το 2019 κ το 2020 εχουν σαφως μικροτερο (ομως εχουν) να παθουν burn in. Επειδη αυτη την φορα ηθελα ομως να δωσω εμφαση στην ποιοτητα της εικονας κ στην βραδυνη απολαυση σειρων κ ταινιων αποφασισα να παρω το οποίο ρισκο να κανω την 5ετη εγγυηση κ να πορευτω με αυτο. Τηλεοραση ειναι οχι ολη μου η ζωη. Απο την στιγμη που την πηρα εχω ξεχασει κ το οποιο ρισκο υπαρχει. Αν συμβει θα το αντιμετωπισω τοτε. Ως τοτε ομως βαζεις netflix dolby atmos και για λιγο ξεχνιεσαι. Αν επαιρνα lcd παντως θα, πηγαινα στην sony χωρις δευτερη σκεψη ειδικα στην προσφορα που ειναι τωρα. 

Η cx που σκεφτεσαι εχει καλυτερη φωτεινοτητα απο την bx. Ειναι λιγο καλυτερη τιβι. Το αν αξιζει την χρηματικη διαφορά δεν εχω τις γνωσεις να σου το πω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το burn in ειναι θεμα χρονου να εμφανιστει αργα η πολυ αργα η γρήγορα. Εμφανισε burn in η tv του κολλητού μου που του εκανα κυρηγμα σαν ηλεκτρονικός και την πατησε απο εναν πωλητη που τον επεισε να μην ανησυχει και πως πλεον είναι δυσκολο αλλα μολις πηρε την c9 lg στους 5 μηνες να το. Το ξαναλέω αν η εγγύηση καλύπτει το burn in αναλογα το κατάστημα προχωρηστε διαφορετικα μια sony led ειναι πολυ κοντα στις oled. Δεν το λεω σαν συμπέρασμα αλλα σαν γνωστης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...