Προς το περιεχόμενο

ΕΕΤΤ: Οι πάροχοι θα πρέπει να ενημερώνουν τους συνδρομητές για την ελάχιστη ταχύτητα σύνδεσης τους στο Internet


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, labroslog είπε

Δυστυχώς η κατάσταση είναι τραγική.Ιδιαίτερα στο Ηράκλειο που ζω θεωρούμαι και τυχερός με τα 7-10 που πιάνω.Τώρα που ψάχνω και αλλαγή παρόχου βλέπω το πόσο χύμα είναι όλοι τους.Ούτε για νέους πελάτες δεν ενδιαφέρονται οι πλουσιοπάροχα αμοιβόμενοι πάροχοι.Κανένα 5ψ΄φιο δε μπορείς να πιάσεις και οι ταχύτητες όλων ίδιες μιας και πατάνε πάνω στον ΟΤΕ..

 

Αν δεν κλειδώνει η 24αρα όσο η 8αρα για να βλέπουν με το ζόρι δύο μαζί youtube ταυτόχρονα πως θα πείσουν τον λαό να πάει σε πιο ακριβή συνδρομή;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 168
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, randomcat είπε

Της ΕΕΤΤ είναι αυτό;

Μια σύνδεση έχει και upload. Θεωρώ ότι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί μόνο από το download. Απλά γελοίοι.

Ναι της ΕΕΤΤ, από το pdf, https://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/telec/OpenNetNationalReg072020.pdf

Έχει και το upload >

1080290898_Screenshotfrom2020-11-2618-35-04.png.21794235d7cac44dc40488eabf919bda.png

Επεξ/σία από htaccess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι νανε ηταν παντα. Αυτο το ΄΄μεχρι΄΄ ειναι τεραστια παγιδα. Εχω 100 vodafone και οντως κατεβαζω με 12 mb το δευτερολεπτο αλλα πριν απο αυτο ειναι ADSL ΄΄μεχρι΄΄ 24 και κατεβαζα με 500kbpps....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 50άρα vdsl, πόσο περίπου είναι τα ελάχιστα αποδεκτά όρια, παιδιά;

Γιατί βλέπω download 26, upload 5,76 και ping 175

Τι μας λένε αυτά τα νούμερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, labroslog said:

Δυστυχώς η κατάσταση είναι τραγική.Ιδιαίτερα στο Ηράκλειο που ζω θεωρούμαι και τυχερός με τα 7-10 που πιάνω.

Άσε που έχετε και πιο σοβαρά προβλήματα, πχ νερό. 

1 minute ago, drillgr said:

Η μέτρηση θα αφορά μέσο όρο ημέρας; Γιατί πχ σε μας η ταχύτητα έχει μεγάλες διακυμάνσεις μέσα στην ημέρα.

Για συγχρονισμό είναι η είδηση, όχι για ταχύτητα κατεβάσματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω καταντησει γραφικος αλλα στο ακριτικό αιγάλεω δεν έχω καν γραμμή και ο οτε μου είπε ξεκάθαρα οτι δεν θα αποκτήσω κιόλας...

καλό νεο παντως, αργησε 10 χρόνια αλλα καλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Green Dragon είπε

Σε 50άρα vdsl, πόσο περίπου είναι τα ελάχιστα αποδεκτά όρια, παιδιά;

Γιατί βλέπω download 26, upload 5,76 και ping 175

Τι μας λένε αυτά τα νούμερα;

Τα νούμερα μας λένε φίλε μου οτι πρέπει να ζητήσεις τεχνικό να σου ελέγξει την γραμμή σου . Είναι απαράδεχτα και δεν έχουν καμία επαφή με το vdsl50 που πληρώνεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμίνια και είμαι στα ίδια με σένα.Vodafone έχω αλλά κατά καιρούς γίνεται χαμός με αποσυνδέσεις και σκέφτομαι Cosmote που μια βδομάδα προσπαθώ να συννενοηθώ.Δεν έχουν ούτε αυτοί καλύτερη γραμμή εδώ που είμαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Makis101 είπε

Εγώ έχω VDSL50L και όντως παίρνω τα 50mbps!

Ευτυχώς δηλαδή γιατί πληρώνω που πληρώνώ το 60ευρω το δίμηνο, ε μην έχω και χάλια ταχύτητα!   

SPEEDTEST.png

Νομίζεις αγαπητε μπες σε εξεδικευμενα σαιτ για αναγνωση ταχυτητας και θαδεις οτι καθε λωρα αλλάζουν αυτες οι ενδειξεις.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από ΤΟΣΑ χρόνια που μας κοροιδεύουν ΕΕΤΤ τώρα το σκέφτηκες? Πλέον δεν πιστεύουμε κανέναν.. το έχασες το παιχνίδι.. Internet ΓΤΠ η Ελλάδα. Κρίμα.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Makis101 είπε

Εγώ έχω VDSL50L και όντως παίρνω τα 50mbps!

Ευτυχώς δηλαδή γιατί πληρώνω που πληρώνώ το 60ευρω το δίμηνο, ε μην έχω και χάλια ταχύτητα!   

SPEEDTEST.png

Την ip σου φιλε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, htaccess είπε

Ναι της ΕΕΤΤ, από το pdf, https://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/telec/OpenNetNationalReg072020.pdf

Έχει και το upload >

1080290898_Screenshotfrom2020-11-2618-35-04.png.21794235d7cac44dc40488eabf919bda.png

Ή χαμηλά standards έχουν ή υψηλές μίζες.

Αλλά και πάλι, το upload πάει μαζί με το download. Δεν τους συμφέρει να τα κρίνουν μαζί. Η εκατοστάρα θα έπρεπε να έχει 50άρι upload.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...