Προς το περιεχόμενο

ΕΕΤΤ: Οι πάροχοι θα πρέπει να ενημερώνουν τους συνδρομητές για την ελάχιστη ταχύτητα σύνδεσης τους στο Internet


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 168
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου αρέσει που είδα κάπου ότι ανεβάσανε και 5Mbps την ταχύτητα για να έρχεσαι στα ίσια.

Μήπως εννοούσανε -5Mbps ?

 

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, lbit είπε

just kidding .. σε πιστευουμε παντως.

image.png

Δεν ήταν δικό μου :)

Απλά για να καταλάβει ο κόσμος τι σκ@τα πληρώνουμε σε αυτή τη χώρα με τιμές στο θεό.

Επεξ/σία από nikosgnr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλεύω πολύ καιρό να μου φτιάξουν την γραμμή αλλά δεν έχω καταφέρει τίποτα μέγιστα στα 6.1 και με πολλές αποσύνδεσης. Επιπλέον ζήτησα να μου κάνουν μείωση στην τιμή και δεν ψήθηκαν και δεν υποστηρίζω vdsl. Vodafone μακάρι χρεοκοπία σύντομα.  

speed.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, nikosgnr είπε

Δεν ήταν δικό μου :)

Απλά για να καταλάβει ο κόσμος τι σκ@τα πληρώνουμε σε αυτή τη χώρα με τιμές στο θεό.

 

Καλά δεν παράγουμε και τίποτα όμως για να δικαιούμαστε διάφορα.

Τι θες να κάνει και ο πάροχος αν έχει την υψηλότερη φορολογία του πλανήτη και όλων των εποχών.

 

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στον Πειραιά εχω απο τον Φεβρουάριου του 2013, 50αρα VDSL στην Forthnet. Στο router ποτε δεν έχει πέσει κάτω απο τις 49000 στο down και πάντα κατεβάζω με 5 - 5,2 MB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, NasiBill είπε

Παλεύω πολύ καιρό να μου φτιάξουν την γραμμή αλλά δεν έχω καταφέρει τίποτα μέγιστα στα 6.1 και με πολλές αποσύνδεσης. Επιπλέον ζήτησα να μου κάνουν μείωση στην τιμή και δεν ψήθηκαν και δεν υποστηρίζω vdsl. Vodafone μακάρι χρεοκοπία σύντομα.  

speed.png

Εχεις μεγάλη τιμή Line attenuation, μάλλον είσαι αρκετά μακριά απο το αστικό κέντρο (ΑΚ), 1000+μέτρα.Επίσης και μεγάλη τιμή Noise Margin.

Εγώ όσα χρόνια είχα ADSL, ξεκίνησα με 12 Mbps και μετά απο κάπου 5 χρόνια έπιανα 5-6 Mbps, είμαι 1200 μέτρα απο το ΑΚ.Ο λόγος είναι γιατί αυξάνονται οι γραμμές.Μόνο όταν σκάψουν στην γειτονιά σου και βάλουν γραμμές και καμπίνες για VDSL θα δείς το φως το αληθινό.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nikosgnr είπε

Δεν ήταν δικό μου :)

Απλά για να καταλάβει ο κόσμος τι σκ@τα πληρώνουμε σε αυτή τη χώρα με τιμές στο θεό.

με την αυξημενη ζητηση του διαδικτυου μπορει και να πεσουν οι τιμες.. ειμαστε η ακριβοτερη χωρα της ευρωπης...
image.png.058b5ddf50d5361c606f3f541d462729.png

link: https://ec.europa.eu/eurostat/news/themes-in-the-spotlight/price-levels-2018

 

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vorlon είπε

Εγω στον Πειραιά εχω απο τον Φεβρουάριου του 2013, 50αρα VDSL στην Forthnet. Στο router ποτε δεν έχει πέσει κάτω απο τις 49000 στο down και πάντα κατεβάζω με 5 - 5,2 MB

Τυχερός είσαι αν έχεις VDL απο το 2013, μέχρι το 2018 είχα ADSL κάρβουνο.Δεν είσαι κοντά σε καμπίνα να βάλεις 100άρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...