Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα Οθονης Laptop


johnfocus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην κοινότητα. Έχω ένα laptop Dell N5010 ,ενώ εδώ και 20 μέρες μου παρουσίασε το εξής πρόβλημα: Ενώ λειτουργεί κανονικά , η οθόνη μαυρίζει ή αναβοσβήνει ή μένει χωρίς σήμα για αρκετή ώρα. Φοβήθηκα στην αρχή για κάρτα γραφικών ή motherboard αλλά το συνέδεσα σε εξωτερικό monitor και δουλεύει κανονικά. Οπότε το πρόβλημα πλέον εντοπίζεται καθαρά στην οθόνη. Κοίταξα για αγορά lcd screen και κυμαίνεται στα 65-70 ευρώ και να την αλλάξω μόνος μου. Η οθόνη μερικές φορές επανέρχεται , αλλά μπορεί μετά από 15 λεπτά να χαθεί το σήμα. Γνωρίζει κανείς να έχει πάθει κάτι παρόμοιο και να δώσει πληροφορίες. Μήπως φταίει κάτι άλλο και δεν χρειάζεται αλλαγή η οθόνη? Επιπλέον θέλω να σας γνωρίσω ότι η οθόνη δουλεύει μόνο όταν είναι στην πρίζα και αν αποσυνδέσω το καλώδιο αμέσως μαυρίζει αυτή,αλλά το laptop δουλευει κανονικά.Μήπως γνωρίζεται καταστήματα με χαμηλότερες τιμές οθονών.Σας ευχαριστώ 

Επεξ/σία από johnfocus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kremenarasi είπε

Μαλλον Πρόβλημα τροφοδοσίας της οθόνης ειναι.

Ξέρεις αν χρειάζεται αλλαγή όλη ο οθόνη ή φταίει κάποιο καλώδιο? Σευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, kremenarasi είπε

με βαση αυτα που περιγράφεις ειναι πρόβλημα στο mosfet" που δινει ρευμα στην οθόνη .

Γνωρίζεις που ακριβώς βρίσκεται αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2020 στις 1:39 ΜΜ, kremenarasi είπε

με βαση αυτα που περιγράφεις ειναι πρόβλημα στο mosfet" που δινει ρευμα στην οθόνη .

Επιστημονική ανάλυση

και τα εργαλεία για την επισκευή του

spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Επιστημονική ανάλυση

και τα εργαλεία για την επισκευή του

spacer.png

Μπορείς να το παίζεις εξυπνακιας αλλά στο τέλος ένας Μακακας θα είσαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας υποθέσουμε οτι χαρακτηρίζεις εμένα μαλάκα, επειδή γράφεις παρόλες όπου απλά δεν έχεις ιδέα, οπότε πριν να μάθεις ακριβώς

-Τι εστί διάταξη εξομάλυνσης της τάσης σε ένα κύκλωμα

-Πριν καταλάβεις τι είναι mosfet

-Πριν αποκτήσεις την στοιχειώδη ικανότητα να βρεις ένα βραχυκύκλωμα εάν φυσικά υπάρχει επάνω σε μια μητρική

έτσι ώστε να αποκτήσεις την δυνατότητα να δίνεις συμβουλές και όχι να παραθέτεις την ασχετοσύνη σου, πήγαινε πρώτα να δεις αν έρχομαι και σκέψου μήπως το κοσμητικό επίθετο που μου απέδωσες απεικονίζει τελικά την ασχημόφατσα σου στο καθρέφτη......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Ας υποθέσουμε οτι χαρακτηρίζεις εμένα μαλάκα, επειδή γράφεις παρόλες όπου απλά δεν έχεις ιδέα, οπότε πριν να μάθεις ακριβώς

-Τι εστί διάταξη εξομάλυνσης της τάσης σε ένα κύκλωμα

-Πριν καταλάβεις τι είναι mosfet

-Πριν αποκτήσεις την στοιχειώδη ικανότητα να βρεις ένα βραχυκύκλωμα εάν φυσικά υπάρχει επάνω σε μια μητρική

έτσι ώστε να αποκτήσεις την δυνατότητα να δίνεις συμβουλές και όχι να παραθέτεις την ασχετοσύνη σου, πήγαινε πρώτα να δεις αν έρχομαι και σκέψου μήπως το κοσμητικό επίθετο που μου απέδωσες απεικονίζει τελικά την ασχημόφατσα σου στο καθρέφτη......

Το σκέφτηκες πολύ ώρα την απάντηση η σου την έγραψαν άλλοι;

Άντε γα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...