Προς το περιεχόμενο

Lenovo Legion 5 (Ryzen 7 4800H/16GB/512GB/RTX2060/NoOS) @ Amazon IT 1016.94€ [update: 997.65€ στο Amazon ES]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες καλημέρα και από εμένα. Είμαι off-topic, αλλά θα το εκτιμούσα εάν με βοηθούσατε! Θέλω να πάρω δώρο ένα laptop στην κόρη μου. Τι θα μου προτείνατε με βάση όσα είδατε μέρα που είναι; Η χρήση θα είναι browsing και κανά παιχνιδάκι τύπου Minecraft. H μόνη απαίτηση που έχω, γιατί έχω καεί από τις επιλογές του παρελθόντος, είναι να έχει γρήγορη απόκριση σε αυτά που του ζητάς να κάνει. Bugdet max 600 ευρώ, Σας ευχαριστώ! Αν ενοχλεί ας διαγραφεί..

Ζαχάρωνα αυτό: https://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/laptop-hp-156-amd-ryzen-7-3700u16gb512gb-ssdradeon-rx-vega-10db1036nv/prod11931808pp/

...αλλά όπως πολλοί δεν το πρόλαβα δυστυχώς!

Επεξ/σία από SavvinDiesel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, nighthawk6969 είπε

Αυτό δεν είναι που τρώει thermal throttle ?

Οχι...

Μόλις τώρα, SavvinDiesel είπε

Παίδες καλημέρα και από εμένα. Είμαι off-topic, αλλά θα το εκτιμούσα εάν με βοηθούσατε! Θέλω να πάρω δώρο ένα laptop στην κόρη μου. Τι θα μου προτείνατε με βάση όσα είδατε μέρα που είναι; Η χρήση θα είναι browsing και κανά παιχνιδάκι τύπου Minecraft. H μόνη απαίτηση που έχω, γιατί έχω καεί από τις επιλογές του παρελθόντος, είναι να έχει γρήγορη απόκριση σε αυτά που του ζητάς να κάνει. Bugdet max 600 ευρώ, Σας ευχαριστώ! Αν ενοχλεί ας διαγραφεί..

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή (part 2)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

https://www.amazon.com/ASUS-7-4800H-Octa-Core-Backlit-Ethernet/dp/B089J162XK 1163.79 $ (~977 €) τελική τιμή με μεταφορικά και τελωνείο μέσα. Αποστολή με AmazonGlobal Expedited Shipping και πληρωμή σε $$

Από Amazon.com βάζεις μαζί στο καλάθι κι ένα άλλο προϊόν οποιασδήποτε αξίας ακόμα και πάμφθηνο και το "Import Fees Deposit" μειώνεται σχεδόν στο μισό..

8GB μικρότερη RAM και πωλητής το Bright Spot (We record SN). Προσωπικά δεν θα ήθελα να μπλέξω με Αμερικάνικα καταστήματα που αμφιβάλλω αν θα σε καλύψουν πλήρως σε περίπτωση που τύχει καμία στραβή.

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, nighthawk6969 είπε

Και χαμηλή πιστότητα χρωμάτων ξέχασες. Είναι με διαφορά η καλύτερη προσφορά gaming laptop που είδα αυτήν την βδομάδα, το συγκεκριμένο σασί  μαζί με το Omen είναι τα top για ryzen renoir

κοίτα...νομίζω οτι αυτοί που ψάχνουν να δουλέψουν σε συνθήκες κακού φωτισμού/υψηλής ηλιοφάνειας/αντανακλάσεις ξέρουν πολύ καλά οτι πιο σημαντικό είναι το panel παρά η RTX2060 έναντι μιας 1650-1660

για gamers που συνήθως θα παίζουν αραχτοί σε κάνα σπίτι δε θα υπάρχει πρόβλημα. Εμένα μ άρεσε η 80άρα μπαταρία να πω την αλήθεια.

 

 

ψάχνοντας λίγο ακόμα βρήκα τα εξής:

φοβερή ησυχία και θερμοκρασίες με καλό σύστημα ψύξης. 

ήχος άνω του μετρίου λόγω Harman Kardon

με την 80άρα μπαταρία δεν έχει 2η θέση για σκληρό SSD sata ΑΛΛΑ έχει 2η θέση NvME

Επεξ/σία από greekfragma
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, evakousk είπε

Δηλαδή το Amazon έκανε price match στον εαυτό του. :P

Τώρα το βλέπω και πιο χαμηλά, οπότε τελικά καλύτερη προσφορά και το προσθέτω στην αρχική ανάρτηση.

Επεξ/σία από neosstoforum
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greekfragma είπε

κοίτα...νομίζω οτι αυτοί που ψάχνουν να δουλέψουν σε συνθήκες κακού φωτισμού/υψηλής ηλιοφάνειας/αντανακλάσεις ξέρουν πολύ καλά οτι πιο σημαντικό είναι το panel παρά η RTX2060 έναντι μιας 1650-1660

για gamers που συνήθως θα παίζουν αραχτοί σε κάνα σπίτι δε θα υπάρχει πρόβλημα. Εμένα μ άρεσε η 80άρα μπαταρία να πω την αλήθεια.

ψάχνοντας λίγο ακόμα βρήκα τα εξής:

φοβερή ησυχία και θερμοκρασίες με καλό σύστημα ψύξης. 

ήχος άνω του μετρίου λόγω Harman Kardon

με την 80άρα μπαταρία δεν έχει 2η θέση για σκληρό 

Οπως είπα και πριν είναι πολύ καλή προσφορά. Δεν αλλάζει όμως το ότι η οθόνη είναι μέτρια. Τα laptop αυτό είναι λουκούμι και για κάποιον που ασχολείται με renders/ επεξεργασία εικόνας και video, όπου εκεί θες καλή οθόνη. Η μπαταρία με αυτή την cpu είναι τερας. 

9 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Χειρότερο σε όλα από το lenovo και από αμερική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εκανα παραγγελια απο ισπανια, αλλα δεν εχουν τραβηξει ακομα τα χρηματα απο την καρτα ενω εχει γινει μου εβγαλε επιτυχως η παραγγελια. Τι παιζει?τα τραβαει αργοτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, murcielago580 είπε

Παιδες εκανα παραγγελια απο ισπανια, αλλα δεν εχουν τραβηξει ακομα τα χρηματα απο την καρτα ενω εχει γινει μου εβγαλε επιτυχως η παραγγελια. Τι παιζει?τα τραβαει αργοτερα?

Θα τα τραβήξει όταν γίνει η αποστολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Darthvader είπε

Θα τα τραβήξει όταν γίνει η αποστολή.

Επικοινωνησα μαζι τους μεσω chat και ο υπαλληλος μου ειπε οτι παιζει και να μην γινει η αποστολη αν δεν υπαρχουν διαθεσιμα κομματια. Δλδ η παραγγελια θα παει μου ειπε στην αποθηκη και αν υπαρχουν διαθεσιμα κομματια τοτε θα τραβηξουν τα χρηματα. Μονο η αποθηκη τους γνωριζει ποσο στοκ εχουν. Αυτο γινεται λεει απο 2 λεπτα σε εως και 2 μερες περιλαμαβανομενου και του σ/κ. Εχει κανεις εμπειρια? Μην χασουμε αλλες προσφορες(χειροτερες μεν αλλα προσφορες οπως και να'χει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, murcielago580 είπε

Επικοινωνησα μαζι τους μεσω chat και ο υπαλληλος μου ειπε οτι παιζει και να μην γινει η αποστολη αν δεν υπαρχουν διαθεσιμα κομματια. Δλδ η παραγγελια θα παει μου ειπε στην αποθηκη και αν υπαρχουν διαθεσιμα κομματια τοτε θα τραβηξουν τα χρηματα. Μονο η αποθηκη τους γνωριζει ποσο στοκ εχουν. Αυτο γινεται λεει απο 2 λεπτα σε εως και 2 μερες περιλαμαβανομενου και του σ/κ. Εχει κανεις εμπειρια? Μην χασουμε αλλες προσφορες(χειροτερες μεν αλλα προσφορες οπως και να'χει).

Θα σου το στείλουν, απλά περίμενε 2-3 ημέρες γιατί τέτοιες περιόδους γίνεται χαμός από παραγγελίες και υπάρχει καθυστέρηση παντού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LaMereda είπε

Θα σου το στείλουν, απλά περίμενε 2-3 ημέρες γιατί τέτοιες περιόδους γίνεται χαμός από παραγγελίες και υπάρχει καθυστέρηση παντού.

Ναι βρε καταλαβαινω, δεν το βιαζομαι αλλωστε εχω το παλιο που ειναι αξιοπρεπεστατο για να κανω τη δουλεια μου. Απλα με τρελανε ο υπαλληλςο στο chat με αυτα που μου ειπε χαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για ένα Shift και μερικά περίεργα σύμβολα θα ψωνίσουμε 15% πάνω από το Amazon UK τώρα..

Υπερβολή θα μου πείτε.. αλλά ισπανικό και ιταλικό πληκτρολόγιο εμένα μου μοιάζουν δύσκολα για typing να βγαίνει και δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μόνα αρνητικά που βλέπω εγώ, είναι η χαμηλή φωτεινότητα οθόνης και το ισπανικό πληκτρολόγιο (το οποίο βέβαια είναι έστω qwerty). Υπάρχει κάπου πιστή απεικόνιση ενός τέτοιου τύπου πληκτρολογίου για να καταλάβουμε; Πάντως λογικά ισχύει και η δυνατότητα επιστροφής μέχρι 31/01/2021 για κάποιον που το μετανοιώσει...

Νομίζω η καλύτερη gaming laptop προσφορά για την φετινή BF από παντού. Στα specs λέει 80 Wh μπαταρία, αλλά σε ένα σχόλιο παρακάτω ένας λέει ότι έχει 60 - ακολουθεί μεταφρασμένο:

 

Reply:
Mine, Ryzen 7 4800H version with the RTX 2060 comes with the 60, it gives you the opportunity to put a second SSD.
By Amazon Customer… on November 22, 2020
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dBpanos είπε

Τα μόνα αρνητικά που βλέπω εγώ, είναι η χαμηλή φωτεινότητα οθόνης και το ισπανικό πληκτρολόγιο (το οποίο βέβαια είναι έστω qwerty). Υπάρχει κάπου πιστή απεικόνιση ενός τέτοιου τύπου πληκτρολογίου για να καταλάβουμε; Πάντως λογικά ισχύει και η δυνατότητα επιστροφής μέχρι 31/01/2021 για κάποιον που το μετανοιώσει...

Νομίζω η καλύτερη gaming laptop προσφορά για την φετινή BF από παντού. Στα specs λέει 80 Wh μπαταρία, αλλά σε ένα σχόλιο παρακάτω ένας λέει ότι έχει 60 - ακολουθεί μεταφρασμένο:

 

Reply:
Mine, Ryzen 7 4800H version with the RTX 2060 comes with the 60, it gives you the opportunity to put a second SSD.
By Amazon Customer… on November 22, 2020

Αυτο ειναι νομιζω. μικροδιαφορες και συνηθεια ειναι. Αν δεν γραφεις πολυ ειναι οκ χαχαχα. εμεις για παιχνιδια το θελουμε οποτε μονο το μικρο shift αριστερα μπορει να προβληματισει.

1872876579_usavsesESspainspanishkeyboard.png.cd2fbdca76060a90fa3e668460e76329.png

Και το οποιο χρησιμοποιω 3 χρονια στη δουλεια μου χωρις να το εχω προσεξει μεχρι τωρα χαχαχαχ

20201127_104612_copy_1612x907.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...