Προς το περιεχόμενο

Lenovo Legion 5 (Ryzen 7 4800H/16GB/512GB/RTX2060/NoOS) @ Amazon IT 1016.94€ [update: 997.65€ στο Amazon ES]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 27/11/2020 στις 4:44 ΜΜ, murcielago580 είπε

Εχει κανει καποιος παραγγελια? Αν ναι εχει προχωρησει? Εμενα ακομα τπτ ουτε χρηματα εχουν τραβηξει.

 

Χτες παρήγγειλα αυτό

https://www.plaisio.gr/gaming-zone/gaming-pcs/gaming-laptops/hp-pavilion-gaming-15-ec1011nv-laptop-ryzen-7-4800h-16-gb-512-gb-gtx-1650-4-gb-_3533662

Τελικά ακύρωσα και έβαλα παραγγελία κι εγώ για το Lenovo κι ο Θεός βοηθός!

 

Τα λεφτά εμένα τα τράβηξαν αμέσως πάντως και μου έδωσε παράδοση 11-16/12...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, SGM5 είπε

Χτες παρήγγειλα αυτό

https://www.plaisio.gr/gaming-zone/gaming-pcs/gaming-laptops/hp-pavilion-gaming-15-ec1011nv-laptop-ryzen-7-4800h-16-gb-512-gb-gtx-1650-4-gb-_3533662

Τελικά ακύρωσα και έβαλα παραγγελία κι εγώ για το Lenovo κι ο Θεός βοηθός!

Τα λεφτά εμένα τα τράβηξαν αμέσως πάντως και μου έδωσε παράδοση 11-16/12...

Εγω εχω μιλησει 2 φορες μαζι τους μεσω chat και μου λενε χαζομαρες μαλλον. Ο ενας οτι να περιμενω μεχρι σημερα και αν δεν εχω εξελιξει να ακυρωσω κ να ξανακανω την παραγγελια.

Ο αλλος σημερα μου λεει ολα πανε καλα κ οτι καποιος θα με παρει τηλ για να επιβεβαιωσει οτι εγω εκανα την παραγγελια λογω του οτι ειναι μεγαλο ποσο.

Επισης μεσα απο τις παραγγελιες μου βλεπω οτι λεει παραδοση στις 11 δεκεμβριου.

Πολυ περιεργα ολα αυτα. Κανονικα απευθειας δεν επρεπε να παρουν τα χρηματα? 

Screenshot_20201128-201550_Chrome.jpg

Επεξ/σία από murcielago580
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, atag είπε

Μπήκα κι εγώ να το δω, υπάρχει πλέον μόνο στο Ιταλικό, αλλά τώρα πρόσεξα 4,79Kg!! Πολύ δεν είναι για 15άρι laptop???

δεν ειναι τοσο, λογικα τοσο ειναι με το κουτι μαζι. κοντα στα 2.3-2.5 πρεπει να ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, murcielago580 είπε

Εγω εχω μιλησει 2 φορες μαζι τους μεσω chat και μου λενε χαζομαρες μαλλον. Ο ενας οτι να περιμενω μεχρι σημερα και αν δεν εχω εξελιξει να ακυρωσω κ να ξανακανω την παραγγελια.

Ο αλλος σημερα μου λεει ολα πανε καλα κ οτι καποιος θα με παρει τηλ για να επιβεβαιωσει οτι εγω εκανα την παραγγελια λογω του οτι ειναι μεγαλο ποσο.

Επισης μεσα απο τις παραγγελιες μου βλεπω οτι λεει παραδοση στις 11 δεκεμβριου.

Πολυ περιεργα ολα αυτα. Κανονικα απευθειας δεν επρεπε να παρουν τα χρηματα? 

Screenshot_20201128-201550_Chrome.jpg

Εγώ νομίζω είσαι οκ. Τώρα γιατί εσένα δεν τράβηξαν ακόμα τα χρήματα, ενώ εμένα το έκαναν αμέσως δεν ξέρω. Εμένα μου έχει δώσει διάστημα παράδοσης από 11-16/12, εσένα 11/12. Έχεις καταλάβει με τι θα έρθει? Ελπίζω όχι ΕΛΤΑ!

 

4 λεπτά πριν, 3Kostas3K3 είπε

δεν ειναι τοσο, λογικα τοσο ειναι με το κουτι μαζι. κοντα στα 2.3-2.5 πρεπει να ειναι

Το είδα αυτό και μου έκανε εντύπωση, σκέφτηκα κι εγώ ότι είναι με το κουτί τόσο...

Εμένα το μόνο που με χαλάει είναι το "Sin Sistema Operativo". Ένα 100ρικο+ επιπλέον αν θες να είσαι legit...

Υπάρχει ακόμα πάντως στο amazon.es

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, 3Kostas3K3 είπε

δεν ειναι τοσο, λογικα τοσο ειναι με το κουτι μαζι. κοντα στα 2.3-2.5 πρεπει να ειναι

Όντως τελικά είναι: 

Weight 2.29 kg (5.05 lb), .55 kg (1.21 lbs) power brick, EU version

(ΟΥΦ!)

αλλά στα specs στο Ιταλικό Amazon γράφει 4,79Kg... (προφανώς μαζί με κουτί manuals και δεν ξέρω τι άλλο!)

image.png.94946ffd7f41a69661e877a917e109e1.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SGM5 είπε

Εμένα το μόνο που με χαλάει είναι το "Sin Sistema Operativo". Ένα 100ρικο+ επιπλέον αν θες να είσαι legit...

Με 3-4 ευρώ αγοράζεις OEM Win 10 κλειδί από ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, SGM5 είπε

Είπα, αν θες να είσαι legit!

Πάνω από 1 χρόνο με τέτοιο κλειδί και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Λαμβάνω κανονικά και τις ενημερώσεις. Δεν ξέρω τι διαφορά έχει από το να δώσεις 100€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αφού λέει ο άνθρωπος πως θέλει να ναι νομιμως.

Δηλαδή αν το laptot προορίζεται για επιχείρηση και σκάσει ελεγχος, τον ήπιαμε με τα κλειδιά του ebay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κλειδιά από το ebay είναι από generator, τον οποίο μπορειτε να τον κατεβάσετε κι εσείς. Τζάμπα λεφτά πληρώνετε.

 

Anyway.. επειδή δε βλέπω να παίζει τίποτα άλλο γύρο γύρο αρχισα να το σκέφτομαι.

image.png.5452f53617bf8ec60e6e70abe809294c.png

Από σχόλιο κάτω μεταφρασμένο.. ισχύει λέτε οτι η 2060 είναι underperformance στο συγκεκριμένο μοντέλο?

Καλά για την οθόνη το γνωρίζουμε ήδη οτι είναι μέτρια έως κακή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mikegad είπε

Μα αφού λέει ο άνθρωπος πως θέλει να ναι νομιμως.

Δηλαδή αν το laptot προορίζεται για επιχείρηση και σκάσει ελεγχος, τον ήπιαμε με τα κλειδιά του ebay

Α ναι, τότε εντάξει. Εγώ αυτομάτως σκέφτηκα πως προορίζεται για προσωπική χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...