Προς το περιεχόμενο

Lenovo Legion 5 (Ryzen 7 4800H/16GB/512GB/RTX2060/NoOS) @ Amazon IT 1016.94€ [update: 997.65€ στο Amazon ES]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Αυτός ο συγκεκριμένος είναι dealer προϊόντων Microsoft, έχει ειπωθεί πολλές φορές στο Forum!

Δεν το ήξερα αυτό, δεν είχε τύχει να διαβάσω τις συγκεκριμένες αναρτήσεις για αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Αυτός ο συγκεκριμένος είναι dealer προϊόντων Microsoft, έχει ειπωθεί πολλές φορές στο Forum!

Μα ένα παραπάνω με αυτό που λες.

Είναι δυνατόν moderator και dealer της Microsoft, να κατηγορεί δημόσια κατάστημα που πουλάει νόμιμοτατες άδειες, πως είναι πειρατικές.Και στο επίσημο forum της μάλιστα...

Θα τον είχαν πετάξει εκτός την ίδια μέρα, θα είχε φάει μήνυση από το κατάστημα και το post θα είχε σβηστεί.

 

Πάντως αν έχεις κάνει αγορά από αυτούς, είμαι πολύ περίεργος αν στην απόδειξη  - τιμολόγιο που στέλνουν γράφουν πως πουλάνε αδεια Windows 10 με σειριακό αριθμό xxxxxxx.

Αν δεν το κάνουν είναι σίγουρα τα γνωστά κλειδιά τύπου ebay και με αυξημένη τιμή...δηλαδή κάνεις την δουλεία σου, αλλά μηδέν νομιμότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, mikegad είπε

Μα ένα παραπάνω με αυτό που λες.

Είναι δυνατόν moderator και dealer της Microsoft, να κατηγορεί δημόσια κατάστημα που πουλάει νόμιμοτατες άδειες, πως είναι πειρατικές.Και στο επίσημο forum της μάλιστα...

Θα τον είχαν πετάξει εκτός την ίδια μέρα, θα είχε φάει μήνυση από το κατάστημα και το post θα είχε σβηστεί.

 

Πάντως αν έχεις κάνει αγορά από αυτούς, είμαι πολύ περίεργος αν στην απόδειξη  - τιμολόγιο που στέλνουν γράφουν πως πουλάνε αδεια Windows 10 με σειριακό αριθμό xxxxxxx.

Αν δεν το κάνουν είναι σίγουρα τα γνωστά κλειδιά τύπου ebay και με αυξημένη τιμή...δηλαδή κάνεις την δουλεία σου, αλλά μηδέν νομιμότητα

Είδες το προφίλ του και την ημερομηνία των posts?

Kαι εσύ μπορείς να ανοίξεις οπουδήποτε ένα νήμα ή να απαντήσεις σ' ένα νήμα και να λές ότι η γή είναι επίπεδη...

Τέλος πάντων για να τελειώνουμε περί...νομιμότητας και...παρανομίας το site αυτό μου το έχει δώσει εδώ και χρόνια φίλος από εταιρεία επισκευής,  κατασκευής και πώλησης ΗΥ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Τέλος πάντων για να τελειώνουμε περί...νομιμότητας και...παρανομίας το site αυτό μου το έχει δώσει εδώ και χρόνια φίλος από εταιρεία επισκευής,  κατασκευής και πώλησης ΗΥ...

Όποτε για να αναφέρεις κάτι άσχετο,  καταλαβαίνω πως δεν αναγράφει τίποτα η απόδειξή - τιμολόγιο που ρωτάω παραπάνω...αν στέλνουν κιόλας

Το τελειώνω και γω μιας και με κάλυψες εμμέσως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, mikegad είπε

Όποτε για να αναφέρεις κάτι άσχετο,  καταλαβαίνω πως δεν αναγράφει τίποτα η απόδειξή - τιμολόγιο που ρωτάω παραπάνω...αν στέλνουν κιόλας

Το τελειώνω και γω μιας και με κάλυψες εμμέσως

Και σε άλλα νήματα έχεις ποστάρει "αυτό είναι παράνομο", "αυτό απαγορεύεται" κλπ, τι φάση?

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mikegad είπε

ωχ, με έπιασε ρε αλάνι.....είμαι από το ΣΔΟΕ

 

Tο να ήσουν του ΣΔΟΕ είναι το λιγότερο ανησυχητικό απ' όλες τις υπόλοιπες πιθανές εκδοχές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η απάντηση που μόλις ήρθε από το email που είχα στείλει στο HRK Game

We don't issue any invoice here.

Kietch
HRK Customer Support

 

συνέχισε λοιπόν την προώθηση των νομιμοτήτων αδειών

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/11/2020 στις 10:35 ΜΜ, mikegad είπε

και η απάντηση που μόλις ήρθε από το email που είχα στείλει στο HRK Game

We don't issue any invoice here.

Kietch
HRK Customer Support

 

συνέχισε λοιπόν την προώθηση των νομιμοτήτων αδειών

Tις προτείνω εδώ και χρόνια, μ΄αρέσει η...παρανομία, είναι πολύ...exciting! Δοκίμασε και ΄σύ και θα με θυμηθείς!

P.S: Γιατί κατά την άποψη σου η Microsoft δεν κλείνει το παράνομο HRK Game που λειτουργεί από εποχής Windows XP?

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zacharis1955 είπε

Tις προτείνω εδώ και χρόνια, μ΄αρέσει η...παρανομία, είναι πολύ...exciting! Δοκίμασε και ΄σύ και θα με θυμηθείς!

P.S: Γιατί κατά την άποψη σου η Microsoft δεν κλείνει το παράνομο HRK Game που λειτουργεί από εποχής Windows XP?

Φίλε μου, έχεις καταλάβει από που ξεκίνησε η συζήτηση με τις άδειες windows σε αυτό το θέμα ή απλά είδες φως και μπήκες;

Το παιδί έγραψε πως θέλει νόμιμη άδεια χρήσης. Προφανώς και έχει επιχείρηση όπως και εγώ και σε πιθανό έλεγχό τον ήπιαμε, αν η άδεια δεν είναι νόμιμη και περασμένη στα βιβλία.

Πέταξες την μπούρδα σου πως οι άδειες είναι νομιμότατες και δεν είναι, τι προσπαθείς να αποδείξεις από εκεί και πέρα; 15 χρονών είσαι;

Για προσωπική χρήση προφανώς και δεν έχει νόημα η νόμιμη άδεια, και ακόμα καλύτερα συμφέρει η αγορά από ebay που είναι ακόμα φθηνότερες.

Ειλικρινά δεν μπορώ να κατανοήσω το ύφος σου και το λόγο που συνεχίζεις αυτή τη συζήτηση.

Μόνο σπαμάρεις το θέμα και αναγκάζεις και μένα να κάνω το ίδιο για να απαντήσω στις ανακρίβειες που γράφεις

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι καματε παραγγελια απο ισπανια σας εχουν κανεο σε κανεναν αποστολη η ειναι ακομα εκει το λαπτοπ σας? Γτ πανε λιγο με ρυθμους χελωνας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα κάνει τη παραγγελία στις 29/11, τραβηξαν τα λεφτα στις 30/11 .. και ακόμη περιμένω την αποστολή..

Επεξ/σία από dimpik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, vagelisda είπε

Σε μένα έστειλαν χτες , παρήγγειλα στις 27\11

Και εγω παραγγελια 27/11 αλλα εκαναν την χρεωση τριτη πρωι! Ποτε σου βγαζει ημερομηνια παραδοσης?

Και με ποια μεταφορικη το στελνουν αν επιτρεπεται? dhl?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, murcielago580 είπε

Και εγω παραγγελια 27/11 αλλα εκαναν την χρεωση τριτη πρωι! Ποτε σου βγαζει ημερομηνια παραδοσης?

Και με ποια μεταφορικη το στελνουν αν επιτρεπεται? dhl?

Ημερομηνία μου έβγαλε λίγο πιο πριν από αυτήν που έλεγαν ,σε καμία εβδομάδα από τώρα νομίζω,με ups το έστειλαν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...