Προς το περιεχόμενο

Lenovo Legion 5 (Ryzen 7 4800H/16GB/512GB/RTX2060/NoOS) @ Amazon IT 1016.94€ [update: 997.65€ στο Amazon ES]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωριζουμε τι διαφορες εχει με το lenovo legion 5p? 115 watt καρτα γραφικων αντι για 80? Τι ακριβως σημαινει αυτο? ειναι διαφορετικη εκδοση της καρτας γραφικων ή η ιδια καρτα με καποια ρυθμιση διαφορετικη?

Επισης καπου διαβασα οτι το απλο 5 εχει max 16gb ram ενω στο 5p υποστηριζει μεχρι 32?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, andreasosfp είπε

Και τα δύο έχουν την 2060 με τα 115 watt και παίρνουν 32 GB ram. Η ουσιαστική διαφορά είναι ότι το 5p δεν έχει κάμερα.

Το βλεπουμε απο καπου αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία 27/11, σήμερα πήρα tracking number με εκτιμώμενη παράδοση 21/12. Μέχρι εχθές έγραφε εκτιμώμενη παράδοση μέχρι τις 15/12. Στο τσατ που είχα μαζί τους προχθές μου διαβεβαίωναν ότι θα είναι μέχρι τις 15 εδώ. Κι αν σκεφτείς ότι η ups στην Ελλάδα εκπροσωπείται από τη γενική ταχυδρομική, καλά Χριστούγεννα θα πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, V.pap είπε

Παραγγελία 27/11, σήμερα πήρα tracking number με εκτιμώμενη παράδοση 21/12. Μέχρι εχθές έγραφε εκτιμώμενη παράδοση μέχρι τις 15/12. Στο τσατ που είχα μαζί τους προχθές μου διαβεβαίωναν ότι θα είναι μέχρι τις 15 εδώ. Κι αν σκεφτείς ότι η ups στην Ελλάδα εκπροσωπείται από τη γενική ταχυδρομική, καλά Χριστούγεννα θα πω.

Ειναι δυνατον 2 βδομαδες σχεδον να εχουμε κανει παραγγελια και ακομα να περιμενουμε ποτε θα κανουν την αποστολη? μα ποσο αργοι ειναι?

Παραγγελια 27-11 τραβηξαν τα χρηματα 1-12 και ακομα περιμενω. Μετα κοροιδευουμε τους δικους μας! ποσο απαλευτοι εκει στο αμαζον γ@μωτο.... ημερομηνια παραδοσης αρχικα μεχρι 11-12 και τωρα δειχνει 11 με 17-12 αλλα με βλεπω με το 2021?

Επεξ/σία από murcielago580
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, murcielago580 είπε

Ειναι δυνατον 2 βδομαδες σχεδον να εχουμε κανει παραγγελια και ακομα να περιμενουμε ποτε θα κανουν την αποστολη? μα ποσο αργοι ειναι?

Παραγγελια 27-11 τραβηξαν τα χρηματα 1-12 και ακομα περιμενω. Μετα κοροιδευουμε τους δικους μας! ποσο απαλευτοι εκει στο αμαζον γ@μωτο.... ημερομηνια παραδοσης αρχικα μεχρι 11-12 και τωρα δειχνει 11 με 17-12 αλλα με βλεπω με το 2021?

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk03jGOl2z6ZhBoLLaotLMSEnzAjIZg%3A1607517396046&ei=1MTQX8GUAsmzsAfg2bGADQ&q=Lockdown+UK&oq=Lockdown+UK&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQDDIECCMQJzICCAAyBQgAEMsBMgUIABDLATIFCAAQywEyBQgAEMsBMgUIABDLATIFCAAQywEyBQgAEMsBMgUIABDLAToGCAAQBxAeOgQIABAKOgYIIxAnEBM6CAgAELEDEIMBOgUIABCxA1C2qwFYq64CYKTCAmgCcAB4AIABhgGIAbYHkgEDMC44mAEAoAEBqgEHZ3dzLXdpesABAQ&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwjBzvH69MDtAhXJGewKHeBsDNAQ4dUDCAw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρέλαβα σήμερα .

Όλα φαίνονται μια χαρά μέχρι στιγμής,το στήνω από το μεσημέρι.

Η οθόνη που την κράζουν ,εμένα που δεν έχω τρελές απαιτήσεις,μου φαίνεται μια χαρά , ωραιότατη.

Τα χρώματα της όντως φέρνουν ελαφρώς προς το ζεστό ,αλλά εμένα με βολεύει,στο κινητό μου έχω αφαιρέσει πιο πολύ το μπλε χρώμα,του λαπτοπ μου φαίνεται κομπλέ.

Για την πιστότητα των χρωμάτων δεν έχω άποψη ,αλλά πραγματικά πιστεύω αν κάποιος δεν έχει κάποιο συγκεκριμένο πήχη καλιμπραρισμενης οθόνης,είναι πολύ κομπλέ η οθόνη ,έτσι όπως τα έλεγαν νόμιζα ότι θα είναι κανένα έκτρωμα.

Είναι πολύ αθόρυβο χωρίς να το έχω ζορισει ,απλά όλη μέρα περνάω εφαρμογές και plugins.

Ήρθε εντελώς αφορτστο ,και φαίνεται να ρουφάει πολύ τη μπαταρία,με τη χρήση που του κάνω ,θέλει να μπει ξανά φορτιστή όπου να ναι ,και δεν το έχω πολλές ώρες που το έβγαλα .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ερωτηση λιγο εκτος θεματος. Αγορες απο αμαζον ισπανιας δεν ειχα εμπειρια και ειναι η αληθεια θα δυσκολευτω παρα πολυ να τους ξανα εμπιστευτω με αγορα μου. Αγορα 27/11 του συγκεκριμενου λαπτοπ, τραβηξαν τα χρηματα 1/12 και αποστολη εκαναν εχτες με εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης 21/12/.

Αρχικα οι ημερομηνιες ηταν εως 11/12 να το εχω, επειτα εγινε 11 εως 17 και τελος αφου σταλθηκε μετα απο 2 βδομαδες που ειχα πληρωσει και το ειχαν στην αποθηκη τους χωρις να κανουν κατι για να το στειλουν η ημερομηνια ξανα αλλαζει και γινεται 21/12 δηλαδη 10 μερες μετα την αρχικη.

Καταλαβαινω οτι ηταν black friday καταλαβαινω οτι υπαρχει η πανδημια στην μεση αλλα καθε υπαλληλος τους στο chat δεν ηξερε τι του γινοταν οποτε τους μιλαγα και μαλιστα μεχρι εχτες μιση ωρα πριν βγει το tracking number και γινει η αποστολη με διαβεβαιωναν οτι υπαρχει χρονος μεχρι τις 17 θα το εχετε σιγουρα. Επισης μια υπαλληλος μου λεει ξαφνικα σας ειπα τι γνωριζω μεχρι τις 17 θα το εχετε και εκλεισε το chat ετσι απλα χωρις να πει τιποτα αλλο.

Αν γινονταν τα παραπανω εδω Ελλαδα απο καποιο μαγαζι σιγουρα θα εκανα καποια καταγγελια η προς τον υπευθυνο του μαγαζιου η προς συνηγορο καταναλωτη. Για εξωτερικο γνωριζει κανεις τι μπορουμε να κανουμε? 1η φορα στην ζωη μου πληρωνω για κατι και κανουν 2 βδομαδες για να το στειλουν απο την αποθηκη τους, και μαλιστα να εχω και τον καθε πραγματικα χαζο υπαλληλο να με κοροιδευει στα μουτρα μου και να μην ξερει τι του γινεται. Αγοραζω απο ebay amazon.com amazon.co.uk amazon.de απο το 2011 και ποτε δεν εχω ξανα συναντησει τοσο ασχημη εμπειρια.

Επεξ/σία από murcielago580
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά οι άνθρωποι στο ισπανικό το amazon δεν παλεύονται. Αγορά 30 Νοεμβρίου, τράβηξαν τα λεφτά 7 και ακόμα περιμένω. Έχω μιλήσει στο chat και δεν μπορούν να κάνουν κάτι λέει , αργεί γιατί είναι international αποστολή. Ούτε ημερομηνία δεν έχω ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, ambercombie είπε

Καλά οι άνθρωποι στο ισπανικό το amazon δεν παλεύονται. Αγορά 30 Νοεμβρίου, τράβηξαν τα λεφτά 7 και ακόμα περιμένω. Έχω μιλήσει στο chat και δεν μπορούν να κάνουν κάτι λέει , αργεί γιατί είναι international αποστολή. Ούτε ημερομηνία δεν έχω ακόμα.

Και εγω ειλικρινα τετοιο χαλι δεν εχω ξαναδει. Μου το εστειλαν βεβαια την παρασκευη και ενω στο αμαζον λεει παραδοση 21/12 στο track της ups λεει παραδοση 17/12 μεχρι το τελος της ημερας.

Ποιο απο τα 2 ισχυει? Εφυγε απο βαρκελωνη πηγε ιταλια κ τωρα εχει φυγει κ απο ιταλια.

Επεξ/σία από murcielago580
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, murcielago580 είπε

Και εγω ειλικρινα τετοιο χαλι δεν εχω ξαναδει. Μου το εστειλαν βεβαια την παρασκευη και ενω στο αμαζον λεει παραδοση 21/12 στο track της ups λεει παραδοση 17/12 μεχρι το τελος της ημερας.

Ποιο απο τα 2 ισχυει? Εφυγε απο βαρκελωνη πηγε ιταλια κ τωρα εχει φυγει κ απο ιταλια.

Το ιδιο θεμα ειχα και εγω απο το amazon.com . Εχουν στειλει με express αποστολη το δεμα σου αλλα στο συστημα τους το εχουν σαν standard αποστολη. Λογικα, θα παραλαβεις οπως λεει η UPS.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, murcielago580 είπε

Και εγω ειλικρινα τετοιο χαλι δεν εχω ξαναδει. Μου το εστειλαν βεβαια την παρασκευη και ενω στο αμαζον λεει παραδοση 21/12 στο track της ups λεει παραδοση 17/12 μεχρι το τελος της ημερας.

Ποιο απο τα 2 ισχυει? Εφυγε απο βαρκελωνη πηγε ιταλια κ τωρα εχει φυγει κ απο ιταλια.

Λογικά θα παραλάβεις στις 17. Εμένα που έλεγε στις 15/12/2020 έως τέλος της ημέρας, το παρέλαβα σήμερα το πρωί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, andreasosfp είπε

Λογικά θα παραλάβεις στις 17. Εμένα που έλεγε στις 15/12/2020 έως τέλος της ημέρας, το παρέλαβα σήμερα το πρωί. 

Ωραιος! Ευχαριστω για την πληροφορια. Και εσενα μεσω ιταλιας ηρθε? Ποσες μερες εκανε απο την μερα που σου εδωσαν tracking number?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...