Προς το περιεχόμενο

Lenovo Legion 5 (Ryzen 7 4800H/16GB/512GB/RTX2060/NoOS) @ Amazon IT 1016.94€ [update: 997.65€ στο Amazon ES]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, vagelisda είπε

Ναι,τα κάνει όλα από εκεί ,το bios έχει ελάχιστες επιλογές 

Μαλιστα!!! το hybrid mode ηταν απενεργοποιημενο. Στο overclock ποσο + βαζουμε το clock για να ειναι safe?

AAAAAAAAAAAA τωρα μαλιστα πηγε στα 115 watt και ανεβηκε περιπου 15% η αποδοση! εξαιρετικα. εβαλα +100 στο clock με θερμοκρασια μετα απο 10λεπτα στους 65 βαθμους κελσιου. Βεβαια τωρα ειναι χειμωνας, το καλοκαιρι δεν ξερω τι θα γινει χαχαχα. εννοειται πανω σε βαση το λαπτοπ.

Επεξ/σία από murcielago580
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ πήρα τελικά το μεγαλύτερο αδερφάκι του (17") με την 144Hz οθόνη, τη μεγάλη μπαταρία και Win 10 (κοντά στα 1250Ε από Γερμανία). Το υπόλοιπο setup είναι ίδιο. Με εντυπωσίασε η στιβαρή κατασκευή και η διαχείριση της θερμότητας. Αν και θα τον χρησιμοποιώ κυρίως για επαγγελματική χρήση, θέλω να έχω τη δυνατότητα να χαλαρώνω με κάποιο καλό game και από ότι βλέπω  τα πάει περίφημα. Αυτό που είναι θέμα σίγουρα είναι η χωρητικότητα του SSD, αφού με Windows 10 και 2-3 βαρεια προγράμματα ή games έφυγε! Ήδη ψάχνομαι για προσθήκη 2ου.

Το Vantage έχει αρκετά χρήσιμα πράγματα, όπως πχ προφύλαξη μπαταρίας με φόρτιση εως το 60% όταν είναι στο ρεύμα κά. Το OC της GPU ίσως έχει αντίκτυπο στην εγγύηση, εγώ προσωπικά δε θα το τολμήσω.

Btw κάλεσα και την εδώ αντιπροσωπεία για την εγγύηση, κανένα απολύτως θέμα, 2 χρόνια σαν να είχε αγοραστεί από εδώ. Το QWERTZ να συνηθίσω και όλα καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...