Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Note 10+ @599 (& 23.960 bonus alpha)


TeacherGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sterios1989 είπε

Από την Γενική περιμένω τα χειρότερα, γιατί είναι ότι χειρότερο στην περιοχή μου και προσωπικά την αποφεύγω, αλλά δυστυχώς συνεργάζονται πολλά καταστήματα μαζί της ...

Απλά έχω αποφασίσει ότι θα περάσω να το πάρω από το κατάστημα, δεν τρέφω ελπίδες ότι θα ασχοληθούν να μου το παραδώσουν στο χώρο μου, τώρα αν έχουν ανέβει κατηγορία και δεν καταφέρουν καν να το φέρουν στο κατάστημά τους, είναι άλλο θέμα ! 

45' πριν από εσένα .

Το θέμα είναι ότι η Γενική αλλά και οι άλλες μεταφορικές,περιμένουν τα χειρότερα από αυτούς που περιμένουν τα δέματά τους.

Δεν ξέρω ποιά είναι η περιοχή σου,αλλά ...το 50-60%,δεν έχουν αριθμό στο σπίτι τους.Αν έχουν αριθμό,δεν έχουν το όνομά τους στο κουδούνι,αν έχουν το όνομά τους στο κουδούνι,αυτό δεν λειτουργεί,αν έχουν όλα τα παραπάνω,λείπουν και δεν σηκώνουν τα κινητά τους.

Αν σε όλα τα παραπάνω εσύ δεν έχεις κανένα "δεν",τότε θα παραλάβεις το δέμα σου,1 ημέρα μετά από αυτή που θα την στείλει το κατάστημα.

Υ.Γ.

Θα σε συμβούλευα να μην διανοηθείς καν να περάσεις να ζητήσεις το δέμα σου από γραφείο μεταφορικής αυτές τις ημέρες.

Επειδή τα παραπάνω "δεν" είναι πάααρα πολλά,ότι επιστρέφεται απαράδοτο,πηγαίνει σε ένα βουνό από δέματα.

Επεξ/σία από autokinitakias
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, sterios1989 είπε

 

45' πριν από εσένα .

Εμένα είναι ακόμη στο στάδιο επεξεργασία ολοκληρώθηκε.

Και είμαι μπλε το συλλογή προετοιμασία..

να ανησυχώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, autokinitakias είπε

Το θέμα είναι ότι η Γενική αλλά και οι άλλες μεταφορικές,περιμένουν τα χειρότερα από αυτούς που περιμένουν τα δέματά τους.

Δεν ξέρω ποιά είναι η περιοχή σου,αλλά ...το 50-60%,δεν έχουν αριθμό στο σπίτι τους.Αν έχουν αριθμό,δεν έχουν το όνομά τους στο κουδούνι,αν έχουν το όνομά τους στο κουδούνι,αυτό δεν λειτουργεί,αν έχουν όλα τα παραπάνω,λείπουν και δεν σηκώνουν τα κινητά τους.

Αν σε όλα τα παραπάνω εσύ δεν έχεις κανένα "δεν",τότε θα παραλάβεις το δέμα σου,1 ημέρα μετά από αυτή που θα την στείλει το κατάστημα.

Υ.Γ.

Θα σε συμβούλευα να μην διανοηθείς καν να περάσεις να ζητήσεις το δέμα σου από γραφείο μεταφορικής αυτές τις ημέρες.

Επειδή τα παραπάνω "δεν" είναι πάααρα πολλά,ότι επιστρέφεται απαράδοτο,πηγαίνει σε ένα βουνό από δέματα.

Off Topic το θέμα courier, θα δώσω μία τελευταία απάντηση και δεν θα δώσω συνέχεια γιατί δεν αφορά το θέμα, ζητώ προκαταβολικά συγνώμη γι' αυτό .

Η άποψή μου βασίζεται σε γεγονότα (χρόνων με πολλές συναλλαγές λόγω επαρχίας) και όχι εικασίες αφενός, αφετέρου δεν υπάρχει όμοιο πρόβλημα με καμία άλλη εταιρεία στην περιοχή, γι' αυτό και προτιμώ τις άλλες όταν έχω επιλογή !

Τώρα συμβουλή για το πως θα πράξω δε νομίζω να ζήτησα, καλή συνέχεια .  

49 λεπτά πριν, akis_supernatural είπε

Εμένα είναι ακόμη στο στάδιο επεξεργασία ολοκληρώθηκε.

Και είμαι μπλε το συλλογή προετοιμασία..

να ανησυχώ;

Πιθανολογώ λόγω όγκου παραγγελιών και φόρτου εργασίας, να μην πρόλαβαν να παραδώσουν την παραγγελία σου, αλλά μόνο αν έρθεις σε επικοινωνία μαζί τους θα μάθεις, στη θέση σου θα περίμενα να δω μήπως αλλάξει κάτι μέχρι αύριο .

Πάντως επειδή το κοιτούσα το θέμα, έβλεπα ότι είχε διαθεσιμότητα μέχρι αργά το βράδυ της Παρασκευής στο site τους ...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, sterios1989 είπε

 Απλά έχω αποφασίσει ότι θα περάσω να το πάρω από το κατάστημα, δεν τρέφω ελπίδες ότι θα ασχοληθούν να μου το παραδώσουν στο χώρο μου, τώρα αν έχουν ανέβει κατηγορία και δεν καταφέρουν καν να το φέρουν στο κατάστημά τους, είναι άλλο θέμα ! 

 

xaxaxaxaxa Αυτό ακρίβως έχει γίνει με εμένα ..... Πάμε για πέμπτη μέρα και το πακέτο δεν έχει εμφανιστεί στο κατάστημα .... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Εγώ έκανα δύο ξεχωριστές παραγγελίες την Παρασκευή (κάνενα από΄τα δύο δεν είναι για μενα) και το ένα ήρθε σήμερα το πρωί με Γενική. Το άλλο το έχουν στείλει με άλλη εταιρεία, δεν θυμάμαι καν το όνομα. Επίσης τα έχουν κάνει σαλάτα με τα ονόματα στο τιμολόγιο και τα έχουν κόψει και τα δύο στο ίδιο όνομα ενω έχω βάλει διαφορετικά σε κάθε παραγγελία. 

 

Επεξ/σία από Devil_7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους !

Το σκεφτομαι για μεταβαση απο το S8+ το οποιο η αληθεια ειναι πως με εχει βγαλει ασπροπροσωπο.

Αν εξσαιρεσεις το ηχειο που δε μου ακουγεται καλα τωρα τελευταια παραπονο δεν εχω.

Πιστευετε αξιζει τον κοπο ; 

 

Θα αγοραστει με τιμολογιο που σημαινει θα μου βγει λιγο κατω απο 500 €.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκανα την ίδια μετάβαση σχεδόν (από το απλό s8) και αξίζει μια χαρά!

To spen δίνει πόνο, η οθόνη αν και 60 Ηz είναι άψογη όπως πάντα στα Samsung, μπαταρία τέρας με σοβαρή φόρτιση επιτέλους, ram ατελείωτη, το dex έχει ενδιαφέρον...

 

Γενικά είναι ένα πακέτο που θα σε βγάλει άνετα 2 χρόνια λογικά και παραπάνω

Επεξ/σία από and_64
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, and_64 είπε

Εκανα την ίδια μετάβαση σχεδόν από το απλό s8 και αξίζει μια χαρά!

To spen δίνει πόνο, η οθόνη αν και 60 Ηz είναι άψογη όπως πάντα στα Samsung, μπαταρία τέρας με σοβαρή φόρτιση επιτέλους, ram ατελείωτη, το dex έχει ενδιαφέρον...

 

Γενικά είναι ένα πακέτο που θα σε βγάλει άνετα 2 χρόνια λογικά και παραπάνω

Επειδή το είχα μέχρι πριν 1 μήνα (το 512), μπορώ να πώ ότι με εξαίρεση την camera, είναι ένα εξαιρετικότατο κινητό, ειδικά για μια τέτοια τιμή είναι no brainer!

Έκανα τη μετάβαση στο Note 20 Ultra (πάλι 512), διαφορές δε βλέπω πέρα από την καλύτερη camera, το πιο βελτιωμένο FingerPrint sensor και ελαφρώς πιο sensitive πενάκι και λίιιιγο καλύτερη οθόνη, σε βάρος όμως της αυτονομίας οταν το χρησιμοποιείς .

Σημαντικές μεν διαφορές για τη χρήση που κάνω, αλλά σε καμία περίπτωση δε δικαιολογούν το 599 vs 1299 που κάνουν οι αντίστοιχες 256 συσκευές Note 10+ και Note 20 Ultra...

Αν το θέλετε για εργαλείο δουλειάς και διασκέδασης, κατ'εμέ χτυπήστε το άφοβα, στα 599 παίζει απλά χωρίς αντίπαλο!

Επεξ/σία από panoulix
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το παρήγγειλα σήμερα το μεσημέρι από τον Κωτσο στα 600 ε και το πλήρωσα με χρεωστική και τώρα που μπήκα να δω εξέλιξη παραγγελίας είναι στο "Αναμονή Διαθεσιμότητας" (αναμένουμε από τον προμηθευτή μας την παράδοση του προϊόντος στις κεντρικές μας αποθήκες. θα επικοινωνήσουμε μαζί σου όταν το παραλάβουμε)  ... και όταν το παρήγγειλα φυσικά το σάιτ το είχε έτοιμος προς αποστολή.

Είχα ακούσει για το PS5 και τις προπαραγγελίες τους προβλήματα με τον Κωτσόβολο αλλά πήρα μια νέα TV πριν λίγες μέρες και ήρθε άμεσα (και είμαι και σε ακριτικό νησί) οπότε δεν δίστασα. Να δούμε τώρα πόσο θα περιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/11/2020 στις 10:56 ΜΜ, autokinitakias είπε

Το θέμα είναι ότι η Γενική αλλά και οι άλλες μεταφορικές,περιμένουν τα χειρότερα από αυτούς που περιμένουν τα δέματά τους.

Δεν ξέρω ποιά είναι η περιοχή σου,αλλά ...το 50-60%,δεν έχουν αριθμό στο σπίτι τους.Αν έχουν αριθμό,δεν έχουν το όνομά τους στο κουδούνι,αν έχουν το όνομά τους στο κουδούνι,αυτό δεν λειτουργεί,αν έχουν όλα τα παραπάνω,λείπουν και δεν σηκώνουν τα κινητά τους.

Αν σε όλα τα παραπάνω εσύ δεν έχεις κανένα "δεν",τότε θα παραλάβεις το δέμα σου,1 ημέρα μετά από αυτή που θα την στείλει το κατάστημα.

Υ.Γ.

Θα σε συμβούλευα να μην διανοηθείς καν να περάσεις να ζητήσεις το δέμα σου από γραφείο μεταφορικής αυτές τις ημέρες.

Επειδή τα παραπάνω "δεν" είναι πάααρα πολλά,ότι επιστρέφεται απαράδοτο,πηγαίνει σε ένα βουνό από δέματα.

Φίλε αυτά που λες είναι αστειότητες και σε καμία περίπτωση δεν συμβαίνουν, οι ταχυμεταφορές καθυστερούν απελπιστικά πολλές μέρες χωρίς να ευθύνεται κανένας πελάτης. Τι άλλο θα ακούσουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν πάντα, στα περισσότερα πράγματα, η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.

Η δουλειά - κίνηση στις courier έχει ανέβει πολύ τα τελευταία χρόνια, για πολλούς και διάφορους λόγους. Παρά την αλματώδη αυτή αύξηση, δεν έχω δει, καμία από αυτές, να ενισχύει το προσωπικό της, με νέες προσλήψεις, ούτε και να βελτιώνει το σύστημα διαχείρισης των δεμάτων. Οπότε κάπου χάνεται η μπάλα.

Σόρυ για το οφ τοπικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, ChrisN.S. είπε

Επέστρεψέ τις φιλαράκι που δεν δουλεύεις κούριερ, με Γενική Ταχυδρομική μόνο μην τις στείλεις.

Έχω παραγγείλει κάτι απο Άμαζον, η UPS το έχει παραδώσει στην Γενική από τις 25/11 και το δέμα ειναι ακόμη Αθήνα. Δεν το έχει κουνήσει ούτε ρούπι η Γενική.

Όσον αφορά το Note 10 plus, ήταν ακόμη σε αναμονή διαθεσιμότητας και πήρα στην εξυπηρέτηση και μια πολύ εξυπηρετική υπάλληλος έκανε τα μαγικά της και βρήκε ένα διαθέσιμο και θα το στείλουν σήμερα. Μόνο που θα το στείλουν με γενική.... Cry Cry Cry GIF by MOODMAN

Επεξ/σία από A7X.
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...