Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Note 10+ @599 (& 23.960 bonus alpha)


TeacherGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 2/12/2020 στις 7:27 ΜΜ, autokinitakias είπε

 

Σε εμένα πάντως που μένω στην Αθήνα, όχι στις περιοχές που αναφέρεις, που η πολυκατοικία μου έχει νούμερο, που το κουδούνι γράφει το όνομα μου, που το κουδούνι μου δουλεύει και που χθες περίμενα ΌΛΗ ΜΈΡΑ στο σπίτι τη speedex να μου παραδώσει αυτό που αγόρασα τη Παρασκευή από τον Γερμανό μαντεψε: αργά το βράδυ ενημέρωσαν το status της αποστολής ότι δήθεν στις 17:00 δεν με βρήκαν στο σπίτι! και ότι με ενημέρωσαν κιόλας με sms!!! Μιλάμε για ψεύτες κανονικά!!! Σήμερα που προσπαθώ από το πρωί να τους πάρω τηλέφωνο συνέχεια βουίζει.. Πρέπει αναγκαστικά να πάω να το παραλάβω, να περιμένω σε ουρές και μάλιστα εν μέσω όλης αυτής της κατάστασης που επικρατεί... 

ΥΓ δεν ξέρω αν αμοιβονται λίγο για τις υπηρεσίες τους και ούτε με ενδιαφέρει, αυτοί πρέπει να το διεκδικήσουν. Σίγουρα όμως εγώ (και όλοι όσοι χρησιμοποιούν τις "υπηρεσίες" τους) δεν έχουμε συμφωνήσει να είμαστε βοηθοί τους... 

Sorry για το off topic 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για την ιστορία: παρέλαβα σήμερα αφού πήγα προφανώς εγώ από το κατάστημα της Γενικής, συνηθισμένα τα βουνά απ' τα χιόνια ...

(Παραγγελία Παρασκευή 18:10, Αποστολή από Κωτσόβολο Σαββατο, Αναμονή για παραλαβή από Τρίτη)

Υ.Γ. Πάλι καλά που είμαι επαρχία και ξέρω πάνω κάτω τις ώρες αιχμής, 18:00 με 20:00 πάνω από 30 άτομα ουρά !

Επεξ/σία από sterios1989
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, sterios1989 είπε

Για την ιστορία: παρέλαβα σήμερα αφού πήγα προφανώς εγώ από το κατάστημα της Γενικής, συνηθισμένα τα βουνά απ' τα χιόνια ...

(Παραγγελία Παρασκευή 18:10, Αποστολή από Κωτσόβολο Σαββατο, Αναμονή για παραλαβή από Τρίτη)

Υ.Γ. Πάλι καλά που είμαι επαρχία και ξέρω πάνω κάτω τις ώρες αιχμής, 18:00 με 20:00 πάνω από 30 άτομα ουρά !

Για την ιστορια: το παρηγγειλα ιδια μερα με εσενα, Παρασκευη, στις 11:30 το πρωι, επιτοπου εξοφληση με καρτα και λενε πως δεν το εχουν.. 

Την δευτερα το ξαναβαλανε τοσες ωρες διαθεσιμο (αναφερθηκε και εδω στο τοπικ) και ηταν λεει "κατα λαθος" διαθεσιμο.

Οπως να ναι τις στελνουν τις παραγγελιες? Χωρις τηρηση χρονικης σειρας;

Επισης αραγε παρηγγειλε κανεις απο εδω την Δευτερα, και να του εχει ετοιμαστει/αποσταλει η παραγγελια?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/12/2020 στις 11:30 ΠΜ, manoliskk8 είπε

Επισης αραγε παρηγγειλε κανεις απο εδω την Δευτερα, και να του εχει ετοιμαστει/αποσταλει η παραγγελια?

Την 1η Δεκεμβρίου Δευτέρα, έκανα παραγγελία και πλήρωσα με χρεωστική. Το ίδιο βράδυ έγινε μη διαθέσιμο. Στις 3 Δεκεμβρίου τους πήρα τηλέφωνο να δω τι γίνεται και μου είπαν ότι βρήκαν τελικά ένα διαθέσιμο σε κάποιο κατάστημα και θα το έστελναν την ίδια μέρα.

Στις 4 Δεκεμβρίου τους παίρνω ξανά και μου δίνουν αριθμό αποστολής γενική ταχυδρομική και μου είπαν ότι το έδωσαν χτες. Ο αριθμός δεν έβγαζε τίποτα στο σάιτ της Γενικής αλλά λέω θα περιμένω ας κάνω υπομονή.

Την επόμενη μέρα συνεχίζει να μην βγάζει και στέλνω email στην γενική όπου μου απαντάνε:

"Καλησπέρα σας  ,
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι δεν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία
της παραλαβής της αποστολής σας από την εταιρεία μας. Όταν
ολοκληρωθεί, θα μπορείτε online στην ιστοσελίδα μας
www.taxydromiki.com στην αναζήτηση αποστολής να παρακολουθείτε την
εξέλιξή της. Σημειώνεται ότι, από τη στιγμή που σας έχει δοθεί ο
αριθμός αποστολής, είναι θέμα χρόνου να ολοκληρωθεί η παραλαβή. Σας
ευχαριστούμε για την επικοινωνία σας μαζί μας."

Σήμερα 8 Δεκεμβρίου ακόμη η Γενική Ταχυδρομική δεν δείχνει τίποτα. Θα είχα ακυρώσει την παραγγελία αλλά έχω ανάγκη από κινητό, δεν έχω 600ρια να τα δίνω δεξιά και αριστερά και χωρίς να ξέρω αν θα περάσω πάλι τα ίδια, τα λεφτά θα επιστραφούν έτσι και αλλιώς σε 2 βδομάδες οπότε ελπίζω να έρθει τελικά το πακέτο μέχρι τότε να γλιτώσω την ταλαιπωρία.

Επεξ/σία από A7X.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε κάποιος φίλος πρόβλημα με τα € επιστροφής στην Eurobank από Γερμανό για την παραπάνω προσφορά?
Το τιμολόγιο έχει κοπεί 30/11/20. Το παρήγγειλα με 15% Επιστροφή μέσω Eurobank. Μπαίνω σήμερα στην εφαρμογή και έχουν επιστραφεί μόνο 5,99€ και όχι 89,7€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dtoutzaris είπε

Είχε κάποιος φίλος πρόβλημα με τα € επιστροφής στην Eurobank από Γερμανό για την παραπάνω προσφορά?
Το τιμολόγιο έχει κοπεί 30/11/20. Το παρήγγειλα με 15% Επιστροφή μέσω Eurobank. Μπαίνω σήμερα στην εφαρμογή και έχουν επιστραφεί μόνο 5,99€ και όχι 89,7€

Μήπως το έβαλες σε δόσεις; Λέω εγώ τώρα... 

Επεξ/σία από Symbad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Symbad είπε

Μήπως το έβαλες σε δόσεις; Λέω εγώ τώρα... 

Όχι. Δεν είναι σε δόσεις. 
Μίλησα με Γερμανό. Μου είπαν ότι το 1% μόνο μπήκε τώρα και το υπόλοιπο 14% μέχρι 31/12

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το παρρειγειλα από Πλαίσιο και Παρέλαβα μες στην βδομάδα. Η ερώτηση μου είναι τιμολόγιο πως το παίρνουμε για να το περάσουμε στη Δήλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, therock είπε

Εγώ το παρρειγειλα από Πλαίσιο και Παρέλαβα μες στην βδομάδα. Η ερώτηση μου είναι τιμολόγιο πως το παίρνουμε για να το περάσουμε στη Δήλωση.

Δε σου έδωσαν το τιμολόγιο με το πακέτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, downhill είπε

Δε σου έδωσαν το τιμολόγιο με το πακέτο?

Όχι. Και εγώ εκεί το περίμενα εστω αλλά ήταν ένα κάκιστης ποιότητας πακετάρισμα που η συσκευασία του κινητού έπλεε μέσα σε ένα δυσανάλογο κουτάκι χωρίς αφροελξ η γεμισμα. Και κανένα τιμολόγιο μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/12/2020 στις 8:49 ΜΜ, Symbad είπε

Μήπως το έβαλες σε δόσεις; Λέω εγώ τώρα... 

Δεν έχει καμία σχέση αν είναι σε δόσεις ή όχι. Η προσφορά είχε όρο σύμφωνα με τον οποίο το 15% θα μπει μέχρι 31.12.

Κι εγώ περιμένω, ούτε το 1% δεν μου έχει μπει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, therock είπε

Όχι. Και εγώ εκεί το περίμενα εστω αλλά ήταν ένα κάκιστης ποιότητας πακετάρισμα που η συσκευασία του κινητού έπλεε μέσα σε ένα δυσανάλογο κουτάκι χωρίς αφροελξ η γεμισμα. Και κανένα τιμολόγιο μεσα

Πολλεσ φορες το βαζουν σε ζελατινα πανω στο κουτι. Παρε τηλ να στο στειλουν με εμαιλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spacestar είπε

Πολλεσ φορες το βαζουν σε ζελατινα πανω στο κουτι. Παρε τηλ να στο στειλουν με εμαιλ

Ακριβώς! Στη ζελατίνα πάνω στο κουτί είχαν βάλει την απόδειξη σε εμένα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα δε προσεξα κατι τετοιο. Θα ριξω ξανα μια ματια στο κουτι και θα τους παρω τηλεφωνο αν οντως δεν υπηρχει, που ειναι και σχεδον σιγουρος οτι δεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...