Προς το περιεχόμενο

Macbook Pro 2017 κλειδωμενο


moonlight_xp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους/όλες σας,

Είμαι σχεδόν μία εβδομάδα μέσα στο forum και είχα ένα ατυχές συμβάν.  Αγόρασα από ένα μέλος του insomnia μέσω αντικαταβολής ένα Macbook Pro 2017 (A1708 συγκεκριμένα) και όταν έφτασε στα  χέρια μου ήταν EFI locked. Σε επικοινωνία που ήρθα με τον πωλητή έιχε το θράσος  να ζητήσει έξτρα 150€ για να μου στείλει τον κωδικό! Επειδή όμως έχω ήδη δώσει 750€ και μου έχει μείνει το μηχάνημα στα χέρια και δεν δέχεται επιστροφή ο κύριος αληταράς, ανεβάζω αυτό το post μήπως και ξέρει κάποιος πως και αν ξεκλειδώνεται έστω και με ένα λογικό κόστος. 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται! καλυτερα απειλησε τον οτι θα κανεις καταγγελια στην αστυνομια οτι σου πουλησε κλεμμενο!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/11/2020 στις 9:00 ΠΜ, Dimi1977 είπε

υπάρχει λύση αλλά καλύτερα να κάνεις καταγγελια και να βρεις ακρη ετσι...

καλησπέρα Dim, όταν λες λύση; Είμαι πολύ απογοητευμένος με την όλη κατάσταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

σου εστειλα μηνυμα

Στις 27/11/2020 στις 12:10 ΜΜ, moonlight_xp είπε

Καλησπέρα σε όλους/όλες σας,

Είμαι σχεδόν μία εβδομάδα μέσα στο forum και είχα ένα ατυχές συμβάν.  Αγόρασα από ένα μέλος του insomnia μέσω αντικαταβολής ένα Macbook Pro 2017 (A1708 συγκεκριμένα) και όταν έφτασε στα  χέρια μου ήταν EFI locked. Σε επικοινωνία που ήρθα με τον πωλητή έιχε το θράσος  να ζητήσει έξτρα 150€ για να μου στείλει τον κωδικό! Επειδή όμως έχω ήδη δώσει 750€ και μου έχει μείνει το μηχάνημα στα χέρια και δεν δέχεται επιστροφή ο κύριος αληταράς, ανεβάζω αυτό το post μήπως και ξέρει κάποιος πως και αν ξεκλειδώνεται έστω και με ένα λογικό κόστος. 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν ξεκλειδώνει παρά μόνο στο σέρβις της apple. Με παραστατικά ότι είναι δικό σου (τιμολόγιο , απόδειξη κλπ κλπ)

προφανως και είναι κλεμμένο , αλλωστε ποιος ο λόγος να μην σου στείλει των κωδικό ξεκλείδωματος. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...