Προς το περιεχόμενο

HUAWEI P40 PRO?


CruKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

Ενδφιαφερομαι για το συγκεκριμενο κινητο, απλα αυτο που με ανησυχει ειναι η ελλειψη των google services.Ηθελα να μαθω εμπειριες απο αλλους, οσον αφορα τις ειδοποιησεις, και τη λειτουργια των εφαρμογων.Γνωριζω πως με εφαρμογες οπως το apkpure μπορω να κατεβασω instagram, facebook, youtube vanced κλπ., αλλα υπαρχει πιθανοτητα αν οχι τωρα, εστω στο μελλον, οι εφαρμογες αυτες να κρασαρουν ή να μην με ειδοποιουν?Επισης υπαρχει πιθανοτητα το bluemail να μην με ενημερωνει για τα mails μου στο outlook?Εαν υπαρχουν τετοια προβληματα σκεφτομαι να παρω καλυτερα το xiaomi mi 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://www.androidpolice.com/2020/04/09/sorry-huawei-the-p40-pro-without-google-apps-is-just-too-broken-to-live-with/

Φανταζομια οτι διαβασες αυτο ή εστω καποιο παρομοιο review που να λεει για τα θεματα των εφαρμογων οταν δεν υπαρχουν τα google services...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Απο τις εφαρμογες που λες, τα facebook και viber μπορω να σου πω με 100% σιγουρια οτι χρειαζονται google services για να δουλεψουν. Για τα αλλα 2 δεν γνωριζω,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά δυσκολο θεματακι όντως , εγω δε θα πηγαινα σε αγορά χωρις τα services  , με την θέληση μου ειμαι google user , οποτε οχι .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται ενώ έχω απενεργοποιημένα τα Facebook services κλπ να λειτουργεί κανονικά η εφαρμογή του Facebook;Είναι προεγκατεστημένη στο κινητό (Δεν γίνεται απεγκατάσταση) και τα είχα απενεργοποιήσει όταν είχα απενεργοποιήσει την εφαρμογή, μετά την ενεργοποίησα πάλι αλλά όχι αυτά.

 

Screenshot_20201127-195536.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Viber υπάρχει στο store της huawei και δουλεύει μια χαρά. Το Facebook κατεβάζεις το αρχείο από το Facebook και αυτό δουλεύει τέλεια. Όσοι απαντάτε αρνητικά έχετε τη συσκευή;

  • Like 1
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα οχι, απλα βασιζομαι σε οτι διαβαζω ή ξερω ηδη. Το fb και το viber απαιτουν play services, τελεια.
Το οτι το viber υπαρχει και σαν εφαρμογη στο store της huawei, οποτε η συγκεκριμενη εκδοση δεν θα τα απαιτει, ειναι η εξαιρεση στον κανονα. Για το fb ομως, που θα μπει σαν σκετο apk, χωρις να υπαρχει ο ελεγχος συμβατοτητας απο το PLAY store, το αν θα παιξει σωστα ειναι καθαρα θεμα τυχης. Μπορει να παιζει μια χαρα για τη δουλεια που θες εσυ, αλλα για τη δουλεια που θελω εγω να μην παιζει επειδη ακριβως θα τρεχει σε μια συσκευη που δεν του παρεχει τα "απαραιτητα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι , ειναι αλλος κοσμος , δεν υπαρχει google εκει .

Πχ youtube , θα μπεις με vpn αλλιως δεν γίνετε .

Εχουν δικα τους παρόμοια apps  , μιλαμε για δις κόσμο .

Οχι τα δυτικά που ξερουμε εμεις .

 

Ετσι ξερω δεν εχω παει ποτε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω Google services και όλα παίζουν τέλεια. Εννοείται βέβαια δεν έχω Google photos και Google maps. Έχω όμως το here maps το οποίο είναι super και το petal maps το οποίο υπόσχεται αρκετά... Για YouTube μέσω browser. Το BlueMail app υποστηρίζει 100% push το Gmail μου. Facebook λειτουργεί άψογα καθώς και όλα τα ebanking, και όλα τα chat apps. Κανένα απολύτως πρόβλημα με μπαταρία να κρατάει 2 μέρες με χρήση Spotify και αρκετό browsing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, wolfie76 είπε

Εγώ δεν έχω Google services και όλα παίζουν τέλεια. Εννοείται βέβαια δεν έχω Google photos και Google maps. Έχω όμως το here maps το οποίο είναι super και το petal maps το οποίο υπόσχεται αρκετά... Για YouTube μέσω browser. Το BlueMail app υποστηρίζει 100% push το Gmail μου. Facebook λειτουργεί άψογα καθώς και όλα τα ebanking, και όλα τα chat apps. Κανένα απολύτως πρόβλημα με μπαταρία να κρατάει 2 μέρες με χρήση Spotify και αρκετό browsing

Συμφωνώ μαζί σου. Όλα άψογα. Εγώ έχω το gmail στην εφαρμογή της huawei και δουλεύει τέλεια με άμεση ενημέρωση μόλις κάνω mail. Η μόνη εφαρμογή που δεν μου έβγαλε ενημέρωση σε κάθε συναλλαγή είναι της εθνικής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Youtube δουλεύω συνήθως μέσω browser. Για ειδοποιήσεις δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, μόνο το Google Drive ίσως θα μου ήταν πρόβλημα, αλλά και για αυτό μέσω browse μπορώ να το δουλέψω. Δεν γράφω την προσωπική χρήση που κάνω στο κινητό, αλλά γιατί μου κάνει εντύπωση που γίνεται τόσο μεγάλο θέμα και να μη προτιμήσει κάποιος τις αξιόλογες και ανταγωνιστηκοτατες συσκευές της Huawei

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...