Προς το περιεχόμενο

[Access Point] - TP-LINK σύστημα Wi-Fi Whole Home Mesh Deco M4 AC1200 2-Pack - 79€ + επιστροφή


sphinxgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Θεωρώ δεν υπάρχει εναλλακτική με καλύτερη απόδοση και λίγα περισσότερα χρήματα. 

Αν κάποιος αρχίσει να διαθέτει τουλάχιστον 100% περισσότερα χρήματα και άπειρο περισσότερο χρόνο, πάει σε Ubiquiti 

Επίσης αν έχεις 1Φ ρευματος και θες απλά ενα πριζάκι να δίνει δίκτυο, μπορείς να πάρεις και power plugs 

Ok, οπότε καταλήγουμε εδώ.

Έχω ήδη powerplugs για τη συγκεκριμένη συσκευή, αλλά λέω να τα καταργήσω. Θα δω στην πράξη αν προχωρήσω σε αγορά, ποιο από τα δύο θα μου δώσει την καλύτερη ταχύτητα (τα powerplugs δίνουν ~25mbps αυτή τη στιγμή).

Επίσης, ο κύριος λόγος είναι η αναβάθμιση του wifi, ειδικά στα 5ghz η εμβέλεια του speedport είναι πολύ μικρή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Tp-link είναι το καλύτερο. Το χω δεί σε πολλά σπίτια και δουλευει άψογα.

Αν δεν φτάνουν τα χρήματα μπορείς να πάρεις με 40 ευρώ

και με το Mercusys Halo S12

https://www.amazon.co.uk/Mercusys-Halo-S12-2-Pack-Extender/dp/B086TN3WF2

https://www.skroutz.gr/s/23836178/Mercusys-Halo-S12.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο περιέργεια, στο σπίτι γιατί θέλετε να έχετε wifi scedule?

Ο μόνος λόγος που βλέπω είναι να μην υπάρχει ακτινοβολία τη νύχτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν κάποιος ενδιαφέρεται για αγορά, ψήνομαι να πάρει το πακέτο των 3 ντέκο και να του αγοράσω το 1τμχ (amazon το έχει 119€) ή εναλλακτικά του πουλάω το σετ των 2 που πήρα για να πάω εγώ στο σετ των 3.

Δυστυχώς εκ των υστέρων συνειδητοποίησα πως χρειάζομαι 3. Αν ρωτάτε γιατί δεν αγοράζω 1τμχ μόνο του είναι καθώς κοστίζει 60€...

Επεξ/σία από journeyman77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, journeyman77 είπε

αν κάποιος ενδιαφέρεται για αγορά, ψήνομαι να πάρει το πακέτο των 3 ντέκο και να του αγοράσω το 1τμχ (amazon το έχει 119€) ή εναλλακτικά του πουλάω το σετ των 2 που πήρα για να πάω εγώ στο σετ των 3.

Δυστυχώς εκ των υστέρων συνειδητοποίησα πως χρειάζομαι 3. Αν ρωτάτε γιατί δεν αγοράζω 1τμχ μόνο του είναι καθώς κοστίζει 60€...

Καλή τύχη στην παραλαβή από Amazon σε κανένα μήνα++. Τα έχω παραγγείλει από τις 8 και δεν έχουν καν προωθηθεί για αποστολή ακόμη!

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο Amazon.de τα έχει διαθέσιμα με παράδοση μέχρι 5/1 άντε να πεις ότι θα καθυστερήσει και η κούριερ λίγο να πας στις 10/1?

Από πρόσφατη εμπειρία μου με Amz το λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, journeyman77 είπε

στο Amazon.de τα έχει διαθέσιμα με παράδοση μέχρι 5/1 άντε να πεις ότι θα καθυστερήσει και η κούριερ λίγο να πας στις 10/1?

Από πρόσφατη εμπειρία μου με Amz το λέω.

Ordered: 8 Dec

Expected: up to 29 Dec

18 Dec πάμε σε 19 Dec και δεν έχει φύγει ακόμη από την αποθήκη.

Πόσο πιθανό το βλέπεις να το έχω μέχρι τις 29 που λένε?

Έχουν μπλέξει τα μπούτια τους στο  Amazon. Οι τρίτοι πωλητές τους μια χαρά τα πάνε. Οι κεντρικες αποθηκες μπάχαλο. Και υπόψη ότι τα Γερμανικά ταχυδρομεία είναι πιο αργά από τα Αγγλικά.

Μακάρι να παραλάβετε νωρίς βέβαια.

Εγω βλέπω να πάω για 3 στα 3 αποτυχίες με ότι σοβαρό έχω παραγγείλει fulfilled by Amazon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά Καλημέρα. 

Ένα deco δίπλα από ένα modem συγκεκριμένα Asus dsl-ac52u θα έχει καλύτερα αποτελέσματα στο wifi , τα ίδια , η χειρότερα. 

Δηλαδή αξίζει να μπει ένα τέτοιο σε ενα σπίτι 80τμ να κλείσει το wifi του μόντεμ και την ασύρματη διαχείριση να την κάνη το deco;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nik187 είπε

Παιδιά Καλημέρα. 

Ένα deco δίπλα από ένα modem συγκεκριμένα Asus dsl-ac52u θα έχει καλύτερα αποτελέσματα στο wifi , τα ίδια , η χειρότερα. 

Δηλαδή αξίζει να μπει ένα τέτοιο σε ενα σπίτι 80τμ να κλείσει το wifi του μόντεμ και την ασύρματη διαχείριση να την κάνη το deco;

Όχι. Δεν αξίζει να πάρεις μόνο 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nik187 είπε

Παιδιά Καλημέρα. 

Ένα deco δίπλα από ένα modem συγκεκριμένα Asus dsl-ac52u θα έχει καλύτερα αποτελέσματα στο wifi , τα ίδια , η χειρότερα. 

Δηλαδή αξίζει να μπει ένα τέτοιο σε ενα σπίτι 80τμ να κλείσει το wifi του μόντεμ και την ασύρματη διαχείριση να την κάνη το deco;

Δεν νομίζω ότι αξίζει μόνο 1. Μοντεμαρα το asus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία 8/12 από wind και ακόμα αναμονή. Χθες έλαβα το παρακάτω SMS:

ΛOΓΩ AYΞHMENHΣ KINHΣHΣ ΣTIΣ YΠHPEΣIEΣ TAXYMETAΦOPΩN ENΔEXETAI NA ΠAPATHPHΣETE KAΘYΣTEPHΣH ΣTHN ΠAPAΔOΣH THΣ ΠAPAΓΓEΛIAΣ ΣAΣ. EYXAPIΣTOYME ΓIA THN KATANOHΣH.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, να προσθέσω το εξής μήπως κάποιος βοηθηθεί : όλα μια χαρά με τα Deco από πλευράς ταχύτητας και κάλυψης WiFi, ωστόσο είχα μεγάλο θέμα με latency, spikes και τελικά το έλυσα βάζοντας τα Deco σε AP mode και απενεργοποιώντας το ipv6 από το wifi adapter του pc μου. Θα πειραματιστω κάποια στιγμή με τα Deco σε router mode, γιατί έχει τα extra features όπως το qos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, senes είπε

Παραγγελία 8/12 από wind και ακόμα αναμονή. Χθες έλαβα το παρακάτω SMS:

ΛOΓΩ AYΞHMENHΣ KINHΣHΣ ΣTIΣ YΠHPEΣIEΣ TAXYMETAΦOPΩN ENΔEXETAI NA ΠAPATHPHΣETE KAΘYΣTEPHΣH ΣTHN ΠAPAΔOΣH THΣ ΠAPAΓΓEΛIAΣ ΣAΣ. EYXAPIΣTOYME ΓIA THN KATANOHΣH.

ομοιως τι ειναι αυτο τωρα αλλο θεμα tracking μια φορα δεν εχουν στειλει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησα ότι αν βάλω το slave deco με έθερνετ, δε λειτουργεί καθόλου .

υπαρχει κανείς να έχει βγάλει άκρη πως μπορεί να δουλέψει σωστά το δεύτερο με εθερνετ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...