Προς το περιεχόμενο

[Access Point] - TP-LINK σύστημα Wi-Fi Whole Home Mesh Deco M4 AC1200 2-Pack - 79€ + επιστροφή


sphinxgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεταξύ v1 και v2 υπάρχει κάποια άλλη διαφορά πέραν του βύσματος τροφοδοσίας?

Ισχύει ακόμα σε κάποιο κατάστημα προσφορά είτε για το 2pack είτε για το 3pack ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 276
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν έληξε η προσφορά του θέματος, σε καλή τιμή (€70) κυκλοφορεί ακόμα το D-Link COVR-1102 από διάφορους.  Μάλιστα συμφέρει να πάρει κάποιος 2xCOVR-1102 (2+2 συσκευές) παρά ένα COVR-1103 στα €145 (και 3 συσκευές).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/12/2020 στις 3:34 ΜΜ, senes είπε

Μεταξύ v1 και v2 υπάρχει κάποια άλλη διαφορά πέραν του βύσματος τροφοδοσίας?

Ισχύει ακόμα σε κάποιο κατάστημα προσφορά είτε για το 2pack είτε για το 3pack ?

Όποιος ενδιαφερεται η τιμη παλι στα 79,91

 https://www.skroutz.gr/s/17742295/TP-LINK-Deco-M4-v1-2-pack.html?from=favorites_popup

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, έχω σε τριφασικό ρεύμα 4 tp links powerplugs. 2 χιλιαρια και 2 πεντακοσαρια. Στα 500αρια πιάνω γύρω στα 125-150mbps και στα χιλιαρια πιάνω γύρω στα 250-300, όλα τα νούμερα βάσει του software της tplink στο pc. Η γραμμή μου είναι 100αρα και πιάνω full. Δεν έχω κίνηση εντός δικτύου καθώς παίζουμε μόνο streaming Netflix, kodi, cosmote και oniline gaming σε ps4 και pc. Εχω κάποιες αραιές αποσυνδέσεις και μπουκωματα 1φ το μήνα περίπου και που και που κάποιες αυξήσεις στο ping στα online. Αξίζει η αλλαγή από powerplugs σε mesh?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gusmin είπε

Καλημέρα, έχω σε τριφασικό ρεύμα 4 tp links powerplugs. 2 χιλιαρια και 2 πεντακοσαρια. Στα 500αρια πιάνω γύρω στα 125-150mbps και στα χιλιαρια πιάνω γύρω στα 250-300, όλα τα νούμερα βάσει του software της tplink στο pc. Η γραμμή μου είναι 100αρα και πιάνω full. Δεν έχω κίνηση εντός δικτύου καθώς παίζουμε μόνο streaming Netflix, kodi, cosmote και oniline gaming σε ps4 και pc. Εχω κάποιες αραιές αποσυνδέσεις και μπουκωματα 1φ το μήνα περίπου και που και που κάποιες αυξήσεις στο ping στα online. Αξίζει η αλλαγή από powerplugs σε mesh?

αφου δεν έχεις προβήματα, γιατι να ασχοληθείς?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gusmin είπε

Καλημέρα, έχω σε τριφασικό ρεύμα 4 tp links powerplugs. 2 χιλιαρια και 2 πεντακοσαρια. Στα 500αρια πιάνω γύρω στα 125-150mbps και στα χιλιαρια πιάνω γύρω στα 250-300, όλα τα νούμερα βάσει του software της tplink στο pc. Η γραμμή μου είναι 100αρα και πιάνω full. Δεν έχω κίνηση εντός δικτύου καθώς παίζουμε μόνο streaming Netflix, kodi, cosmote και oniline gaming σε ps4 και pc. Εχω κάποιες αραιές αποσυνδέσεις και μπουκωματα 1φ το μήνα περίπου και που και που κάποιες αυξήσεις στο ping στα online. Αξίζει η αλλαγή από powerplugs σε mesh?

Με speedtest στα 125-150 δεν παιζει να πιανεις πανω απο 70mbps ...
Ειχα και γω 3 500αρια αλλα το 1 απο το software της tplink Μου δειχνε 150 ταβανι και επιανε 70 το πολυ πάνω στον υπολογιστή.Με το Deco m4 έχω πανω απο 90 στο pc και wifi για ολους παντου...Επειδή σε τριφασικό ήταν τα plc μου παρατήρησα ότι δεν δίνει σε όλες τις πρίζες το ίδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SpEcTer είπε

Με speedtest στα 125-150 δεν παιζει να πιανεις πανω απο 70mbps ...
Ειχα και γω 3 500αρια αλλα το 1 απο το software της tplink Μου δειχνε 150 ταβανι και επιανε 70 το πολυ πάνω στον υπολογιστή.Με το Deco m4 έχω πανω απο 90 στο pc και wifi για ολους παντου...Επειδή σε τριφασικό ήταν τα plc μου παρατήρησα ότι δεν δίνει σε όλες τις πρίζες το ίδιο...

Για αυτό ρώτησα γιατί σε streaming σε android tv δεν εχω κανένα θέμα ούτε με 4κ torrent των 80giga στο kodi. Στο pc που έχω το ένα 500αρι κάποιες φορές μπορεί να κολλήσει λίγο. Στα ping στα online games έχει διαφορά? Γιατί με πριζει ο γιος ώρες ώρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, gusmin είπε

Για αυτό ρώτησα γιατί σε streaming σε android tv δεν εχω κανένα θέμα ούτε με 4κ torrent των 80giga στο kodi. Στο pc που έχω το ένα 500αρι κάποιες φορές μπορεί να κολλήσει λίγο. Στα ping στα online games έχει διαφορά? Γιατί με πριζει ο γιος ώρες ώρες. 

Το μονο που δοκιμασα ειναι το warzone και η αληθεια ειναι οτι απο 90-110ms που ειχα τωρα έχω το πολυ 65ms,oπότε έχει αρκετή διαφορά...Αλλά έχω ethernet απο το deco στο pc δεν το εχω με wifi!

Γενικότερα τα πολυπριζα επηρεαζουν το plc.Επισης αν εχεις οπτικές μέχρι το σπιτι (ftth cosmote ας πουμε) ,έχουν αναφερθει αρκετα προβλήματα με τα Plc και την ταχυτητα του δικτυου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Ametanoitos είπε

Όποιος ενδιαφερεται η τιμη παλι στα 79,91

 https://www.skroutz.gr/s/17742295/TP-LINK-Deco-M4-v1-2-pack.html?from=favorites_popup

Σήμερα το είδα και σκάλωσα. Το συγκεκριμένο μαγαζί πουλάει το v2 για v1; Νομίζω το έχει περασμένο ονομαστικά σαν v1 αλλά μέσα στο site γράφει πως είναι το v2; Δεν ξέρω τι φάση. Επίσης και το hardware αλλάζει μεταξύ αυτών των δυο version και όχι μόνο ο τρόπος τροφοδοσίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, kazu1926 είπε

Σήμερα το είδα και σκάλωσα. Το συγκεκριμένο μαγαζί πουλάει το v2 για v1; Νομίζω το έχει περασμένο ονομαστικά σαν v1 αλλά μέσα στο site γράφει πως είναι το v2; Δεν ξέρω τι φάση. Επίσης και το hardware αλλάζει μεταξύ αυτών των δυο version και όχι μόνο ο τρόπος τροφοδοσίας. 

Το μαγαζί είναι ο Καφκας. Από τα μεγαλύτερα και σοβαρότερα στον χώρο των ηλεκτρολογικων. Αγοράστε άφοβα από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

79,91€ ο πιο φθηνός όλων αυτή την περίοδο

https://www.kafkas.gr/ilektronika/diktyaka/meiktonomisi-energos-exoplismos-182714/access-point-182715/tp-link-whole-home-mesh-wifi-dual-band-deco-m4-kit-2tem._181461/

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...