Προς το περιεχόμενο

Huawei Nova 5t 220 €, αμαζον.ντε [ΤΕΛΟΣ]


iaiwannis2005

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και από εμένα ,αγοράστηκε πριν από περίπου 6 μήνες από τον Γερμανό στην προωθητική που είχε βγάλει η Huawei με το laptop το D15.Το κινητό πέραν του ότι βγάζει τρομερές φωτό για τα λεφτά του δεν αξίζει για κανένα λογο τα λεφτά του.Και εξηγώ : τρωει κολλήματα συνεχώς σε φάση να μην έρχονται SMS και να πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να τα δω,το GPS του είναι ότι χειρότερο έχω δει συγκριτικά ακόμα και με πολύ παλαιότερα κινητά,πολλές φορές ο συνομιλητής μου λέει ότι με ακούει βαθιά.Επισης δεν είναι στην λίστα της Huawei με τα κινητά που θα πάρουν αναβάθμιση λογισμικού οπότε παπαλα.Ελπιζω να βοήθησα όποιον πιθανόν να σκέφτεται να αγοράσει το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Το Mi 10T lite είναι αρκετά ακριβότερο.Ο Kirin 980 υπερτερεί γενικά εκτός απο την gpu.Τώρα το πόσο αξιόπιστο είναι το site δεν γνωρίζω:

https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-750g-vs-hisilicon-kirin-980

Το Mi 10T Lite όμως έχει θύρα ακουστικών, stereo speakers, υπέρυθρες, λίγο καλύτερο ratio οθόνης 120 Hz με HDR 10, καλύτερη μπαταρία, αλλά χειρότερη ultra wide κάμερα, είναι μεγαλύτερο σε μήκος και μάλλον περιμετρικά είναι πλαστικό και όχι αλουμίνιο (plastic frame), το Nova 5T έχει αλουμίνιο.

Επίσης για πολλούς έχει Miui που είναι χειρότερο απο το Emui της Huawei.Σε τελική ανάλυση, το Nova 5T στην τιμή της προσφοράς είναι VFM, όμως δεν γνωρίζουμε αν θα πάρει Android 11.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10480&idPhone2=9803

Οπότε ανάλογα το πόσο χρειάζεται κάποιος αυτή την στιγμή κινητό και ποιά χαρακτηριστικά θεωρεί χρήσιμα πράττει.

Ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική εξήγηση. Πάντως δεν θα το έλεγα πολύ ακριβότερο μιας και κοστίζει 235€ στο Αγγλικό Amazon. Βέβαια μιλάω για την έκδοση των 64GB που όμως για εμένα αρκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Neural_handshake είπε

τελωνειο?

https://www.aade.gr/menoy/brexit/teloneia-brexit

Μέχρι 31/12/2020 είμαστε ok. :)

Επεξ/σία από dpolal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, GiannhsTso είπε

Καλησπέρα και από εμένα ,αγοράστηκε πριν από περίπου 6 μήνες από τον Γερμανό στην προωθητική που είχε βγάλει η Huawei με το laptop το D15.Το κινητό πέραν του ότι βγάζει τρομερές φωτό για τα λεφτά του δεν αξίζει για κανένα λογο τα λεφτά του.Και εξηγώ : τρωει κολλήματα συνεχώς σε φάση να μην έρχονται SMS και να πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να τα δω,το GPS του είναι ότι χειρότερο έχω δει συγκριτικά ακόμα και με πολύ παλαιότερα κινητά,πολλές φορές ο συνομιλητής μου λέει ότι με ακούει βαθιά.Επισης δεν είναι στην λίστα της Huawei με τα κινητά που θα πάρουν αναβάθμιση λογισμικού οπότε παπαλα.Ελπιζω να βοήθησα όποιον πιθανόν να σκέφτεται να αγοράσει το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Tο έχω αρκετούς μήνες στην κατοχή μου και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα από τα προβλήματα που αναφέρεις.

Επίσης στο link αναφέρει ότι έχει επιβεβαιωθεί επίσημα πως θα πάρει την αναβάθμιση:
https://www.huaweicentral.com/emui11-magicui4-eligible-devices/

Άκυρο, στο EMUI 11 αναφέρεται.

 

6 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Αυτό ή Redmi Note 9 pro στα 175€ για δώρο στη μητέρα;

Αναλόγως πόσο την αγαπάς και πόσα θες να ξοδέψεις. :)

Επεξ/σία από dpolal
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Αυτό ή Redmi Note 9 pro στα 175€ για δώρο στη μητέρα;

Το nova 5t ισοπεδωνει, διαλυει και εξαυλωνει το χιαομι anyday, anyplace...δεν υφισταται συγκριση σε κανενα τομεα. 

 

Μονο αν θελεις sd καρτα πας στο 9 pro

Επεξ/σία από ea6gka
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες το Nova είναι όπως το poco το πρώτο (αλλά καλύτερο),δηλαδή με τούμπανο επεξεργαστή,αλλά κάποιες μικρές παραχωρήσεις στην ταχύτητα φόρτισης,την κάμερα και την οθόνη. (αλλιώς θα το λέγαμε P30 pro). Πολύ ανώτερο από το κάθε Redmi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, peter_pan είπε

Στο τίτλο όμως λέει 205.96 με τα μεταφορικά και με μπέρδεψε.

Εφτιαξα τα αφτιαχτα. ;)

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα για την κοπελα μου πριν ένα μήνα..το κινητό ειναι πολύ καλο για τα λεφτά του, γρηγορο και με πολυ καλες κάμερες. (by the way, κι εμενα 205€ βγαινει γιατι standard shipping 6,96€ έχει και το expedited shipping 19,44€)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...