Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε έξυπνα ρολόγια Garmin @ Amazon US


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όποιον θέλει προνητικό ρολόι αξιώσεων το Garmin Forerunner 645 Music σε αυτά τα λεφτά δεν παίζεται. Εϊναι με διαφορά καλύτερο από όλα τα Vivoactive

Έχει και μικρό μέγεθος οπότε φοριέται και γραφείο εκτός από προπονήσεις, του λείπει μόνο το οξύμετρο από την νέα σειρά και δεν κάνει για τρίαθλο. Με το οξύμετρο λαμβάνεις μόνο μερικά επιπλέον στοιχεία για τον ύπνο. Επιπλέον το App & cloud της Garmin δεν μπορεί να συγκριθεί με τα κινέζικα.

Το 235 και το Vivoactive 3 είναι απο την προηγούμενη σειρά της Garmin, το 645 από την τρέχουσα.

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GeorgeBBB είπε

Για όποιον θέλει προνητικό ρολόι αξιώσεων το Garmin Forerunner 645 Music σε αυτά τα λεφτά δεν παίζεται. Εϊναι με διαφορά καλύτερο από όλα τα Vivoactive

Έχει και μικρό μέγεθος οπότε φοριέται και γραφείο εκτός από προπονήσεις, του λείπει μόνο το οξύμετρο από την νέα σειρά και δεν κάνει για τρίαθλο. Με το οξύμετρο λαμβάνεις μόνο μερικά επιπλέον στοιχεία για τον ύπνο. Επιπλέον το App & cloud της Garmin δεν μπορεί να συγκριθεί με τα κινέζικα.

Το 235 και το Vivoactive 3 είναι απο την προηγούμενη σειρά της Garmin, το 645 από την τρέχουσα.

Η καταγραφή ύπνου δουλεύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δει αν όσοι βάζουν προσφορές από από amazon.com βάζουν και το ίδιο stickακι, αλλά αν ναι, φαντάζομαι το μαγαζάτορα να ξύνει το κεφάλι του με απορία 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, bower είπε

Η καταγραφή ύπνου δουλεύει;

Δουλεύει ικανοποιητικότατα, το οξύμετρο βοηθά για πιο ακριβή καταγραφή έναρξης και λήξης ύπνου, όλες οι άλλες μετρήσεις ύπνου υπάρχουν και στο 645.

1 ώρα πριν, panos7 είπε

Σε σχεση με το Fenix 6 υπάρχει μεγάλη διαφορα;

To Fenix 6 είναι σίγουρα καλύτερο ρολόι για αρκετά περισσότερα λεφτά. Αν τα χρειάζεσαι έχει βαρόμετρο, (αλτίμετρο έχει και το 645), έχει χάρτες, καταγράφει τρίαθλο είναι 2 χρόνια νεότερο οπότε θα δεχθεί αναβαθμίσεις για επιπλέον στοιχεία στο cloud πολύ μετά που θα σταματήσουν για το 645.

Έχει επίσης καλύτερη ποιότητα κατασκευής και διπλάσια μπαταρία.

Όμως είναι ένα τεράστιο ρολόι, δεν φοριέται παντού, και αυτά τα επιπλέον που έχει για μένα δεν έχουν χρήση. Για το γυμναστήριο, για το τρέξιμο για fitness tracking και αποθεραπεία δεν προσφέρει κατι παραπάνω σε μένα. Τώρα αν είσαι ορειβάτης, καεις τρέξιμο σε μονοπάτια ή τριαθλο το χρειάζεσαι. Σε χρήση στην πόλη για μένα το μέγεθός του το κάνει απαγορευτικό.

Δεν ξέρω αν βγάλει η Polar προσφορές αλλά στα 220ε δεν νομίζω ότι έχει αντίπαλο για προπονητικό ρολόι. Επίσης και το 245 είναι καλή πρόταση αλλά δεν το είδα χαμηλότερα σε τιμή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, GeorgeBBB είπε

Δουλεύει ικανοποιητικότατα, το οξύμετρο βοηθά για πιο ακριβή καταγραφή έναρξης και λήξης ύπνου, όλες οι άλλες μετρήσεις ύπνου υπάρχουν και στο 645.

To Fenix 6 είναι σίγουρα καλύτερο ρολόι για αρκετά περισσότερα λεφτά. Αν τα χρειάζεσαι έχει βαρόμετρο, (αλτίμετρο έχει και το 645), έχει χάρτες, καταγράφει τρίαθλο είναι 2 χρόνια νεότερο οπότε θα δεχθεί αναβαθμίσεις για επιπλέον στοιχεία στο cloud πολύ μετά που θα σταματήσουν για το 645.

Έχει επίσης καλύτερη ποιότητα κατασκευής και διπλάσια μπαταρία.

Όμως είναι ένα τεράστιο ρολόι, δεν φοριέται παντού, και αυτά τα επιπλέον που έχει για μένα δεν έχουν χρήση. Για το γυμναστήριο, για το τρέξιμο για fitness tracking και αποθεραπεία δεν προσφέρει κατι παραπάνω σε μένα. Τώρα αν είσαι ορειβάτης, καεις τρέξιμο σε μονοπάτια ή τριαθλο το χρειάζεσαι. Σε χρήση στην πόλη για μένα το μέγεθός του το κάνει απαγορευτικό.

Δεν ξέρω αν βγάλει η Polar προσφορές αλλά στα 220ε δεν νομίζω ότι έχει αντίπαλο για προπονητικό ρολόι. Επίσης και το 245 είναι καλή πρόταση αλλά δεν το είδα χαμηλότερα σε τιμή.

Καλησπέρα.
Εχει βγει στα 211.45 ευρώ το 245.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, stark είπε

Καλησπέρα.
Εχει βγει στα 211.45 ευρώ το 245.

Καλή τιμή, είναι το μικρότερο μοντέλο της σειράς Χ45.

Αν σας ενδιαφέρει σημειώστε ότι είναι νεότερο απο το 645 δεν έχει αλτίμετρο και δεν έχει lactate threshold heart rate (LTHR). Με αυτό υπολογίζεις ακριβώς τα heart rate zones (σημαντικό για σοβαρή προπόνηση).

Έχει όμως οξύμετρο και δίνει επιπλέον υπολογισμούς στον ύπνο και στην αποθεραπεία.

Κατά τα άλλα είνα πολύ παρόμοια ρολογια.

Να συμπληρώσω ότι πριν 2 χρόνια το 645 ξεκίνησε να πωλείται στα 400 ευρώ. Το 245 το έβλεπα στα 260-270ε. Μάλλον σύντομα θα βρεθεί κατω απο 200ε.

Επεξ/σία από GeorgeBBB
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, GeorgeBBB είπε

Καλή τιμή, είναι το μικρότερο μοντέλο της σειράς Χ45.

Αν σας ενδιαφέρει σημειώστε ότι είναι νεότερο απο το 645 δεν έχει αλτίμετρο και δεν έχει lactate threshold heart rate (LTHR). Με αυτό υπολογίζεις ακριβώς τα heart rate zones (σημαντικό για σοβαρή προπόνηση).

Έχει όμως οξύμετρο και δίνει επιπλέον υπολογισμούς στον ύπνο και στην αποθεραπεία.

Κατά τα άλλα είνα πολύ παρόμοια ρολογια.

Να συμπληρώσω ότι πριν 2 χρόνια το 645 ξεκίνησε να πωλείται στα 400 ευρώ. Το 245 το έβλεπα στα 260-270ε. Μάλλον σύντομα θα βρεθεί κατω απο 200ε.

Δυστυχώς το 645 δεν θα πάρει άλλα feature updates (όπως π.χ. το νέο sleep widget με το νέο αλγόριθμο της Firstbeat - που θα πάρουν τα 245, 745, 945 και δοκιμάζεται ήδη σε beta μορφή στο Fenix 6). Βέβαια ήδη έχει πολλά και σημαντικά features.
Επίσης υπάρχει και το αρκετά φθηνό Forerunner 45 για basic metrics, κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, panos7 είπε

Περνάει τελωνειο όπως όλα απλά το προπληρωνεις. Να τα λέμε με ακρίβεια.

Αυτό που εννοώ είναι ότι η  τιμή που πληρώνεις στο amazon Αμερικής , με τα μεταφορικά,  αυτή είναι και η τελική τιμή. Όπως όταν αγοράζεις από Ευρώπη.

Επεξ/σία από pankostas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω παίζει και το Venu πλέον στα 249€

https://www.skroutz.gr/s/20552846/Garmin-Venu-43mm-Silver-Granite-Blue.html

Κάνω προπόνηση με αντιστάσεις και γρήγορο περπάτημα-χαλαρό τρεξιματάκι για αερόβια και με ενδιαφέρουν κυρίως οι παλμοί καθώς προσπαθώ να είμαι μέσα σε κάποια όρια κάθε φορά. 

Το galaxy watch με απογοήτευσε σε αυτό τον τομέα καθώς σε μεγάλη ένταση ή σε ιδρώτα έχανε την μπάλα οπότε πουλήθηκε και είμαι σε φάση αλλαγής σε ρολόι αποκλειστικά για fitness και όχι για μπαρότσαρκα.

Είμαι ενα κλικ από το τελικό κλικ...
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Themos3 είπε

Βλέπω παίζει και το Venu πλέον στα 249€

https://www.skroutz.gr/s/20552846/Garmin-Venu-43mm-Silver-Granite-Blue.html

Κάνω προπόνηση με αντιστάσεις και γρήγορο περπάτημα-χαλαρό τρεξιματάκι για αερόβια και με ενδιαφέρουν κυρίως οι παλμοί καθώς προσπαθώ να είμαι μέσα σε κάποια όρια κάθε φορά. 

Το galaxy watch με απογοήτευσε σε αυτό τον τομέα καθώς σε μεγάλη ένταση ή σε ιδρώτα έχανε την μπάλα οπότε πουλήθηκε και είμαι σε φάση αλλαγής σε ρολόι αποκλειστικά για fitness και όχι για μπαρότσαρκα.

Είμαι ενα κλικ από το τελικό κλικ...
 

 

Και εγω θελω το venu στα 249 αλλα με χαλαει το χρωμα. Δεν μπορουσε να ειναι το μαυρο. Απο amazon us μπορεις να το βρεις περιπου ιδια τιμη, το μαυρο παντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτό είμαι ενα κλικ απο το κλικ... 
Δε ξερω αν για τη χρηση που το θελω με χαλαει το χρωμα. 
Τοσα χρονια με μαυρα Galaxy ημουν και κατεληξα να φοραω εξω μονο το Edifice μου και τα Galaxy μόνο στο περπάτημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Themos3 είπε

Γι'αυτό είμαι ενα κλικ απο το κλικ... 
Δε ξερω αν για τη χρηση που το θελω με χαλαει το χρωμα. 
Τοσα χρονια με μαυρα Galaxy ημουν και κατεληξα να φοραω εξω μονο το Edifice μου και τα Galaxy μόνο στο περπάτημα...

https://www.amazon.com/gp/product/B07WLN9RYD

Εδω το λινκ απο αμαζον. καπου 256 ευρω βγαινει βαζοντας και ενα φλασακι μεσα που ριχνει τους φορους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...