Προς το περιεχόμενο

Γιατι η ACS κολλάει μονο χαρτάκια;


aris1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Που το ειδες αυτο,το να στειλει sms ο κουριερ οτι ερχεται;

Τι ειναι,γκομενα, ή κολληταρι που ερχεται να παιξετε pro?

Μπα και νομιζετε οτι ο κουριερ εχει μονο το δικο σας δεμα,και πρεπει να σας παρει τηλ,να στειλει sms ή να περιμενει 5 λεπτα μηπως εισαστε στο μπανιο;

 

Άλλοι - τυχεροί - λένε ότι τους παίρνει και τηλέφωνο! Τι τους είναι ο κούριερ αυτών; Γκόμενος; Το ζιγκόλι τους;

Εγώ δεν είπα να το στείλει ο ντελιβεράς. Από τη στιγμή που φορτώθηκε για παράδοση πρέπει να φύγει μήνυμα από τον server που να σε ειδοποιεί ότι είναι καθοδόν, να σε ενημερώνει για το ωράριο και να ξέρεις ότι εάν δεν προλάβουν να το παραδώσουν ότι θα έρθει την επόμενη ημέρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, StamTheMan είπε

Aυτο ειναι κατι που εχει συζητησει εκατονταδες φορες εδω μεσα,και ισχυει 100%.

Ομοιως ομως παιζει ρολο και το ποσο στ@ρχιδιστης ειναι ο κουριερ που εξυπηρετει την περιοχη.

Μπορεις ανετα να εχεις την καλυτερη γνωμη για διανομεα που φερνει μικρα δεματα στην περιοχη σου ( μηχανακι ) ,και τη χειροτερη για διανομεα που φερνει μεγαλα. Η ιδια εταιρια λοιπον μπορει ανετα να εχει κακο ονομα για σενα,αναλογως τις αναγκες και τις παραγγελιες σου
( μικρα δεματακια ή μεγαλα λογω δουλειας ) .

Ίσως και να έχεις δίκιο στο μικρά - μεγάλα και τον διανομέα, αλλά πιο πολύ πιστεύω στο κατάστημα /πόλη, ότι δηλαδή υπάρχει πάγια τακτική, αλλά ξεχωριστά σε κάθε πόλη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Juniorak1 είπε

Ίσως και να έχεις δίκιο στο μικρά - μεγάλα και τον διανομέα, αλλά πιο πολύ πιστεύω στο κατάστημα /πόλη, ότι δηλαδή υπάρχει πάγια τακτική, αλλά ξεχωριστά σε κάθε πόλη. 

Το εχουμε πει αυτο αναλογα την πολή =πλυθησμο = φορτος για τις κουριερ παιζει ρολο και ποσο προσωπικο εχει το εκατοστε πρακτορειο βεβαια σε διανομεις .. σε επαρχιες δεν εντοπιζονται αυτα τα προβληματα ιδιαιτερα  και ακομα σε αυτη τη κατασταση που ειμαστε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, apos2008 είπε

Μα δε γινεται ψεμματα θα σου πω ? Αυτο που σου λεω απο την ACS ειναι επειδη με παραγγελιες δικες μ που ετυχε να κανω παλιοτερα .ερχοταν SMS απο τα κεντρικα οτι ηταν προς δρομολογηση και λογικα ερχεται σε καποιους παραληπτες αυτη η τυποποιημενη ειδοποιηση. Ανεξαρτητα αν ερθει σπτι σου η οχι . 

Μου λες δηλαδή ότι αυτό που θα έπρεπε κανονικά να γίνεται και που είναι αρκετά εφικτό... συνέβαινε όντως αλλά μόνο παλαιότερα (ε ναι, έμεινε και στάσιμη η τεχνολογία - δεν προχώρησε ε;)... και ότι συνέβαινε... στην τύχη; Τυχαία σε κάποιους και σε άλλους όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, apos2008 είπε

Και για να ξεκαθαρησουμε για τα μυνηματα γιατι καπιοι δε καταλαβαινουν.ολα τα δεματα εχουν Voucher και ειναι καταχωρημενα σε μια βαση δεδομενων Οταν εχεις ενα χρεωμενο δεμα και το σκαναρεις απων η ακυρωση διανομεα . παει αυτοματα εντολη στον σερβερ των κεντρικων και απο εκει φευγει το τυποποιημενο μυνημα στο κινητο σου. Θα καθοταν ο καθε ενας να εγραφε μυνημα ειστε σοβαροι ??

Εγω παντως το εκανα αναγκαστικα,γιατι τοτε ειχαμε κατι blackberry που ηταν αστα να πανε..

4 λεπτά πριν, Juniorak1 είπε

Ίσως και να έχεις δίκιο στο μικρά - μεγάλα και τον διανομέα, αλλά πιο πολύ πιστεύω στο κατάστημα /πόλη, ότι δηλαδή υπάρχει πάγια τακτική, αλλά ξεχωριστά σε κάθε πόλη. 

Δε διαφωνω σε αυτο,στο εγραψα και στην αρχη.

4 λεπτά πριν, randomcat είπε

Άλλοι - τυχεροί - λένε ότι τους παίρνει και τηλέφωνο! Τι τους είναι ο κούριερ αυτών; Γκόμενος; Το ζιγκόλι τους;

Εγώ δεν είπα να το στείλει ο ντελιβεράς. Από τη στιγμή που φορτώθηκε για παράδοση πρέπει να φύγει μήνυμα από τον server που να σε ειδοποιεί ότι είναι καθοδόν, να σε ενημερώνει για το ωράριο και να ξέρεις ότι εάν δεν προλάβουν να το παραδώσουν ότι θα έρθει την επόμενη ημέρα.

 

Ξεκινα αρχικα να λες διανομεας,το ντελιβερας ειναι λαθος οπως και αν το δεις,και στη συζητηση μας,και γενικοτερα.

Και γενικα δειξε λιγο σεβασμο. 

Δε λειτουργει ετσι το συστημα,αλλο το πως θα ηθελες εσυ να λειτουργει.

Ενα δεμα μπορει να χρεωθει και να ξεχρεωθει πολλες φορες για διαφορους λογους ( αδυναμια παραδοσης ) ,τι θα ελεγες εκει αν εβλεπες συνεχεια να σκανε sms,και  τελικα να μην στο παρεδιδαν καν; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, apos2008 είπε

Το εχουμε πει αυτο αναλογα την πολή =πλυθησμο = φορτος για τις κουριερ παιζει ρολο και ποσο προσωπικο εχει το εκατοστε πρακτορειο βεβαια σε διανομεις .σε επαρχιες δεν εντοπιζονται αυτα τα προβληματα ιδιαιτερα  και ακομα σε αυτη τη κατασταση που ειμαστε. 

Θα συμφωνήσω. Βασικά είναι από τις λίγες φορές που συμμετέχω σε συζήτηση, οπότε δε γνωρίζω το "παρελθόν" με τις κουριερ. Βλέπω ότι το site έχει τεράστια επισκεψιμότητα, αλλά εγώ μπαίνω σπάνια. Τώρα έτυχε και μπήκα και είπα να συμμετάσχω πρώτη φορά. Άντε καληνύχτα παίδες. Έχουμε και έναν σκανταλιάρη 4 χρόνων που το πρωί θα θέλει παιχνίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Δεν είμαι ούτε εργαζόμενος ούτε μέτοχος αλλά θεωρώ ότι όταν κάποιος σου χτυπάει κουδούνι  περάσει 1 λεπτό και δεν ανοίξεις θεωρεί δεδομένο ότι δεν είσαι μέσα οπότε καλώς κάνει και αφήνει χαρτάκι.

Δεν μου έχει συμβεί ποτέ να μου φέρει πακέτο καμία εταιρεία να είμαι μέσα και να μου αφήσει χαρτάκι γιατί σε κουδούνι όχι σε λεπτό αλλά ούτε 30 δευτερόλεπτα θα απαντήσω. Έχω έναν στη πολυκατοικία χτυπάνε ξαναχτυπάνε περιμένουν 5 - 10 λεπτά και ενώ είναι πάνω δεν απαντάει. Φταίει μετά ο ντελιβεράς που αφήνει χαρτάκι;;; Πολλές φορές τους βλέπω που ξαναέρχονται και πάλι τα ίδια. Μερικές φορές τους ανεβάζει και στο 2ο γιατί βαριέται να κατέβει στην είσοδο. Με λίγα είμαστε και εμείς να μην πω τίποτε βαρύτερο  ακοινώνητοι. Σεβάσου και τον άλλο που τρέχει με ένα μηχανάκι να βγάλει το μεροκάματο και μην του κάνεις τη ζωή δύσκολη;;

Ο ντελιβεράς έχει να μοιράσει 10άδες πακέτα. Αν κάθεται να περιμένει πότε θα αποφασίσει ο άλλος να απαντήσει και να περιμένει 15 λεπτά να κατέβει πάει το έχασε το δρομολόγιο.

Άλλο θέμα θίγουμε εδώ, όχι αν θα πρέπει να περιμένει και πόσο να περιμένει αν χτυπήσει κουδούνι, αλλά ότι δεν χτυπάνε καν το κουδούνι. Τώρα για το περίμενε, και 1 λεπτό πολύ είναι. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Βασίλης_29 είπε

Άλλο θέμα θίγουμε εδώ, όχι αν θα πρέπει να περιμένει και πόσο να περιμένει αν χτυπήσει κουδούνι, αλλά ότι δεν χτυπάνε καν το κουδούνι. Τώρα για το περίμενε, και 1 λεπτό πολύ είναι. 

Ειναι δεδομενο πλεον οτι υπαρχει αυτο το συστημα,ας μην το λεμε και το ξαναλεμε.

Ενα λεπτα που λες ειναι υπερβολη,αν περιμενανε ολοι απο ενα λεπτο στον καθε παραληπτη κλαφτα.

Εγω χτυπουσα 2 φορες,ξεκινουσα να γραφω το Απων,και αν με προλαβαινε μεχρι να το κολλησω και να στειλω και το sms καλως.

Συνηθως επαιρνα τηλεφωνο οταν δεν ειχαν κουδουνι,αυτοι κλασσικα δεν απαντουσαν,και μολις εβλεπαν το sms

καλουσαν επιτοπου. Ειχε πεταξει ομως το πουλακι,δε γυρνουσα πισω ουτε 200 μετρα μακρια να ημουν.

Αναγκαστικα συζηταμε το ολο κομματι,ειχαμε συζητηση με τα παιδια στο αλλο και κλειδωσε.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Εγω παντως το εκανα αναγκαστικα,γιατι τοτε ειχαμε κατι blackberry που ηταν αστα να πανε..

12 λεπτά πριν, Juniorak1 είπε

Μα αν δεν το κανεις δε παει ποτε μυνημα στον παραληπτη. και αν ο αλλος ειναι ουφο και δεν εχει τρακινγκ δε θα ενημερωθει ποτε για το δεμα του αν δε περασει καποιος να του αφησει χαρτι εστω η εστω να του κανει κληση . Καλα για Αθηνα ξεχαστε τα τηλεφωνα η Θεσ/νικη ουτε να πανε για κατουρημα δε προλαβαινουν. Τα δρομολογουν και οποιον βρηκαν -βρηκαν . Και μετα ισως παιζει και το σεναριο με τα χαρτακια π λετε σε καποια  πρακτορεια π ισως δεν εχουν προσωπικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, randomcat είπε

Άλλοι - τυχεροί - λένε ότι τους παίρνει και τηλέφωνο! Τι τους είναι ο κούριερ αυτών; Γκόμενος; Το ζιγκόλι τους;

Εγώ δεν είπα να το στείλει ο ντελιβεράς. Από τη στιγμή που φορτώθηκε για παράδοση πρέπει να φύγει μήνυμα από τον server που να σε ειδοποιεί ότι είναι καθοδόν, να σε ενημερώνει για το ωράριο και να ξέρεις ότι εάν δεν προλάβουν να το παραδώσουν ότι θα έρθει την επόμενη ημέρα.

Με έχουνε πάρει και εμένα τηλέφωνο στο κινητό, αλλά αυτό επαφίεται στον κουριερ δεν το κάνουνε όλοι. 

1 λεπτό πριν, StamTheMan είπε

Ειναι δεδομενο πλεον οτι υπαρχει αυτο το συστημα,ας μην το λεμε και το ξαναλεμε.

Ενα λεπτα που λες ειναι υπερβολη,αν περιμενανε ολοι απο ενα λεπτο στον καθε παραληπτη κλαφτα.

Εγω χτυπουσα 2 φορες,ξεκινουσα να γραφω το Απων,και αν με προλαβαινε μεχρι να το κολλησω και να στειλω και το sms καλως.

Συνηθως επαιρνα τηλεφωνο οταν δεν ειχαν κουδουνι,αυτοι κλασσικα δεν απαντουσαν,και μολις εβλεπαν το sms

καλουσαν επιτοπου. Ειχε πεταξει ομως το πουλακι,δε γυρνουσα πισω ουτε 200 μετρα μακρια να ημουν.

Αναγκαστικα συζηταμε το ολο κομματι,ειχαμε συζητηση με τα παιδια στο αλλο και κλειδωσε.

 

 

 

Το 1 λεπτό το είπα κατά μέγιστο, συνήθως 30 δευτερόλεπτα κάπου εκεί είναι το normal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, apos2008 είπε

Μα αν δεν το κανεις δε παει ποτε μυνημα στον παραληπτη. και αν ο αλλος ειναι ουφο και δεν εχει τρακινγκ δε θα ενημερωθει ποτε για το δεμα του αν δε περασει καποιος να του αφησει χαρτι εστω η εστω να του κανει κληση . Καλα για Αθηνα ξεχαστε τα τηλεφωνα η Θεσ/νικη ουτε να πανε για κατουρημα δε προλαβαινουν. Τα δρομολογουν και οποιον βρηκαν -βρηκαν . Και μετα ισως παιζει και το σεναριο με τα χαρτακια π λετε σε καποια  πρακτορεια π ισως δεν εχουν προσωπικο. 

Εγω το εκανα χειροκινητα,αλλη διαδικασια για να χτυπησω το απαραδοτο,και αλλη για να στειλω το sms.

Χεστα,πολυς χρονος χαμενος τοτε.

Γραψε το απων,χτυπα το στο BB,γραψε και το sms,και γραψε και στο δεμα τους λογους που δεν παραδοθηκε,για να ξερεις την επομενη φορα.

2 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Με έχουνε πάρει και εμένα τηλέφωνο στο κινητό, αλλά αυτό επαφίεται στον κουριερ δεν το κάνουνε όλοι. 

Το 1 λεπτό το είπα κατά μέγιστο, συνήθως 30 δευτερόλεπτα κάπου εκεί είναι το normal.

Καλα και το τηλεφωνο μη νομιζεις οτι ειναι υποχρεωτικο,εφοσον εχεις κουδουνι χτυπαμε κουδουνι,μετα χαρτακι και sms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Ξεκινα αρχικα να λες διανομεας,το ντελιβερας ειναι λαθος οπως και αν το δεις,και στη συζητηση μας,και γενικοτερα.

Και γενικα δειξε λιγο σεβασμο.

Ορίστε; Από "διανομέα" την είδα την ορολογία. Τι με νοιάζει να υποτιμήσω τον άνθρωπο που φέρνει τα δέματα;

Για τις εταιρείες κούριερ διαμαρτυρόμαστε όλοι οι εξαπατημένοι.

Δεν υπάρχει ούτε σεβασμός ούτε ελαφρυντικά για τους απατεώνες. Τις εταιρείες. Για να μην παρεξηγηθείς κιόλας, εντάξει;

Όταν πληρώνεις για μια υπηρεσία τότε πρέπει να την λάβεις; Τι - όχι;

Αναφορά σε κείμενο

Δε λειτουργει ετσι το συστημα,αλλο το πως θα ηθελες εσυ να λειτουργει.

Εγώ θέλω να λάβω την υπηρεσία για την οποία πλήρωσα. Δεν με ενδιαφέρει με τι σύστημα θα κόψεις το λαιμό σου για να την παρέχεις, από τη στιγμή που εσύ ισχυρίζεσαι ότι την παρέχεις.

Έπειτα, το proposed - αν θες - σύστημα, δεν είναι ανήκουστο και ούτε τεχνολογικά μη εφικτό. Τεχνολογικά εφικτότατο και από την προπερασμένη δεκαετία. Συνάδελφός σου μάλιστα παραδέχθηκε παραπάνω ότι το έχει δει να συμβαίνει, έστω και στην τύχη.

Αναφορά σε κείμενο

Ενα δεμα μπορει να χρεωθει και να ξεχρεωθει πολλες φορες για διαφορους λογους ( αδυναμια παραδοσης ) ,τι θα ελεγες εκει αν εβλεπες συνεχεια να σκανε sms,και  τελικα να μην στο παρεδιδαν καν; 

Από τη στιγμή που φορτώθηκε για παράδοση, σημαίνει ότι πρόκειται να παραδοθεί μέσα στη μέρα (εντός ωραρίου που θα πρέπει να συμπεριλαμβάνεται στην ενημέρωση με SMS) και αν δεν παραδοθεί, τότε την επόμενη εργάσιμη (επιπρόσθετα μπορεί να έρχεται SMS και γι' αυτό, μετά το τέλος του ωραρίου, για τα δέματα που δεν παραδόθηκαν).

Υ.Γ.: Αυτό για το μέγιστο 1 λεπτό και μετά γεια σας σου φαίνεται λογικό εάν δεν έχει ειδοποιηθεί κάπως ο άλλος για να σε περιμένει μέσα στην ημέρα και να είναι π.χ. ντυμένος?

 

Επεξ/σία από randomcat
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι τα βόδια που προσλαμβάνουν για κούριερ και χαλάνε την εικόνα της εταιρείας.Δεν μπορεί τη μια φορά να είναι όλα καλά και μετά από λίγο καιρό να με παίρνει ένας ηλίθιος πιτσιρικάς να μου μιλάει στον ενικό και να με ρωτάει που είναι η οδός ενώ μένω στο κέντρο της πόλης.Έχουμε γεμίσει σε όλες τις δουλειές από άτομα ανίκανα χωρίς καμία διάθεση να δουλέψουν και πληρώνονται κιόλας.Στο πρώτο παράπονο θα έπρεπε να περνάνε από το διευθυντή και να παίρνουν πόδι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, randomcat είπε

Δεν με ενδιαφέρει με τι σύστημα θα κόψεις το λαιμό σου για να την παρέχεις, από τη στιγμή που εσύ ισχυρίζεσαι ότι την παρέχεις.

Εδω τελειωνει η συζητηση μαζι σου,γιατι το εχεις κανει καραμελα και εσυ και κατι αλλοι,χωρις να σας νοιαζει παραπερα.

Ολος ο πλανητης υπολειτουργει,και εσεις περιμενετε  να παραλαβετε τα λαμπακια απο το jumbo μεσα σε 3 εργασιμες.

Μεχρι και το ιδιο το jumbo εκλεισε το eshop επειδη δεν προλαβαινε τις παραγγελιες,αλλα κατα τα αλλα φταινε οι κουριερ,οχι ο ογκος των παραγγελιων.   Επρεπε να παρει και το jumbo καμια 500ρια ατομα για να στελνουν τα λαμπακια.Τι, οχι;

Καταλαβαινεις τι σημαινει οτι περυσι οι παραγγελιες zaras ηταν 7Κ στην BF και φετος ηταν 28Κ ?

Το διανοησε καθολου τι μπορει να σημαινει αυτο το νουμερο; Ή απλα γραφεις τις θεωριες σου;

Δεν φταινε οι εταιριες που δεν πανε να ναυλωσουν αλλα 10 φορτηγακια και να προσλαβουν αλλους 10 μ@λ@κες ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΟΥΝ για να παρετε εσεις τα  δεματακια απο τη black friday.

Δες και 2 φωτο απο τα κεντρα διαλογης των ΕΛΤΑ και τou hub της ACS. Ας κοψουν το λαιμο τους να τα ξεδιαλεξουν,τι,οχι;

Η 3η φωτο ειναι απο Καλαματα,που επειδη δε χωρανε τα δεματα στο καταστημα των Porta porta,τα εβαλαν διπλα,σε μια καφετερια.
Τωρα μαζι με τον καφε,σου φερνει ο ντιλιβερας της καφετεριας και τα δεματα σου,μιλαμε για πρωτοπορια.

 

 

128077650_10224836534483299_4694155105360501081_o.jpg.207dc2900850d7f77840bd241f984a8a.jpg

acs.jpg

127887662_706412660274890_8657179367348541324_n.jpg

  • Like 3
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Εδω τελειωνει η συζητηση μαζι σου,γιατι το εχεις κανει καραμελα και εσυ και κατι αλλοι,χωρις να σας νοιαζει παραπερα.

Ολος ο πλανητης υπολειτουργει,και εσεις περιμενετε  να παραλαβετε τα λαμπακια απο το jumbo μεσα σε 3 εργασιμες.

[...]

Η συζήτηση τελειώνει είτε επειδή σε συμφέρει να τελειώσει, είτε επειδή δεν καταλαβαίνεις, είτε επειδή δεν θες να καταλάβεις, είτε επειδή καταλαβαίνεις και είσαι σε άρνηση ή κάνεις τον τρελό. Κάτι από όλα αυτά.

Για άλλη μια φορά λοιπόν... ΔΕΝ μιλάμε στοχευμένα για τις περιόδους της καραντίνας ή για την φετινή χρονιά, αλλά για μια εξαπάτηση που συμβαίνει για παραπάνω από δεκαετία. Τα χαρτάκια. Κατανοητό;

Έπειτα η βασική διαμαρτυρία δεν είναι για την αργοπορία. Προσωπικά δεν με νοιάζει εάν θα αργήσει το δέμα μου. Έχω κατανόηση και παραγγέλνω συνειδητά. Εάν τα βάλω με κάποιον θα είναι με τον πωλητή, επειδή ΕΚΕΙΝΟΣ είναι που μου υπόσχεται παράδοση εντός τριών εργάσιμων! Και αν θέλει εκείνος με τη σειρά του ως πελάτης σας ας τα βάλει μαζί σας για ό,τι μπορεί εσείς να του υποσχεθήκατε και δεν τηρήσατε. Κατανοητό;

Η κούριερ μου υπόσχεται ότι τελικά θα μου φέρει το δέμα που αγόρασα στο σπίτι. Αυτή είναι η υπηρεσία για την οποία πληρώνω! Αυτό είναι και το βασικό νόημα του e-Shopping! Αν ήθελα να βγω από το σπίτι μου, αρκετές από τις αγορές που έκανα ηλεκτρονικά, δεν θα τις είχα κάνει ηλεκτρονικά. Ειδικά στην καραντίνα ΔΕΝ θέλω να απομακρυνθώ από το σπίτι αν δεν χρειάζεται.

Έπειτα, ακόμα και αν όντως μου φέρεις το δέμα, αυτό για το ένα λεπτό μέγιστης αναμονής που λες και ότι μετά το πέρας του εσύ θα την κάνεις γοργά... είναι και αυτό ψιλοαπάτη.

Όταν παρέχεις μια υπηρεσία σε πελάτες, οφείλεις στον πελάτη σου να του την παρέχεις υπό λογικές συνθήκες - να είναι δηλαδή σε θέση να την λάβει! Πώς περιμένεις ο άλλος να είναι έτοιμος να κατέβει να σου ανοίξει όταν εσύ ξαφνικά του χτυπήσεις το κουδούνι, αφού δεν έχει ειδοποιηθεί κάπως ότι τουλάχιστον θα έρθεις εντός της ημέρας;;;

Πώς θα σου φαινόταν όταν κάθεσαι σε μια ταβέρνα να σου λένε ότι θα προπληρώσεις ό,τι παραγγείλεις και ότι από τη στιγμή που θα σου έρθει το φαγητό στο τραπέζι θα έχεις ένα λεπτό για να το φας και μετά θα πρέπει να φύγεις;;; Δηλαδή με άλλα λόγια να αγοράσεις μια υπηρεσία την οποία δεν θα μπορέσεις να καταναλώσεις/χρησιμοποιήσεις υπό τις συνθήκες που στην προσφέρουν. Πώς θα σου φαίνονταν 100 Terabyte δεδομένων κινητής για 1 ευρώ... για κατανάλωση εντός ενός millisecond; Έγινα κατανοητός;

  • Like 18
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...