Προς το περιεχόμενο

Epson Ecotank ET-M2140 @ 139€ - E-Shop


magioros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου φαίνεται καλή τιμή και δεν είδα να έχει ξανά αναφερθεί 

https://www.e-shop.gr/polymixanima-epson-ecotank-et-m2140-p-PER.404232
 

Skroutz: 187€ https://www.skroutz.gr/s/17114768/Epson-EcoTank-M2140.html
 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν εχει wifi ουτε ethernet.Περιμενα κατι καλο αυτες τις μερες αλλα δεν βγηκε(η δεν ειδα).Αλλα οπωσδηποτε με wifi.

Επεξ/σία από Dannie
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος για κάποιον που θέλει μονόχρωμες εκτυπώσεις είναι πιο φθηνές και από Laser. σωστά; Τον έχει δοκιμάσει κάποιος; αξίζει; 

Ένα μπουκαλάκι μελάνι μαύρο κοστίζει ~12EUR και λέει οτι εκτυπώνει 6000 σελίδες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.kotsovolos.gr/computing/printing-consumables/all-in-one/191286-epson-ecotank-its-l3151

Κλασικη αξια σε ecotank μαζι με τα καλουδια 3ετη εγγυηση και 30ε επιστροφη. παει στα 139ε (εγω χθες πηρα και μπονους με την πιστωτικη ~6000)

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, dstone said:

Αν δεν κάνω λάθος για κάποιον που θέλει μονόχρωμες εκτυπώσεις είναι πιο φθηνές και από Laser. σωστά; Τον έχει δοκιμάσει κάποιος; αξίζει; 

Ένα μπουκαλάκι μελάνι μαύρο κοστίζει ~12EUR και λέει οτι εκτυπώνει 6000 σελίδες. 

παρε του JeZus προτινωμενο. Μπουκαλακι εχει 5.5€ (ή και μεχρι 4€ με προσφορα) βγαζει. 4 χρονια εχω χρησιμοποιησει μονο τα δωρεαν 1 απο τα 2 μαυρα και 1 απο καθε εγχρωμο και ακομα εκτυπωνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Jason13 είπε

παρε του JeZus προτινωμενο. Μπουκαλακι εχει 5.5€ (ή και μεχρι 4€ με προσφορα) βγαζει. 4 χρονια εχω χρησιμοποιησει μονο τα δωρεαν 1 απο τα 2 μαυρα και 1 απο καθε εγχρωμο και ακομα εκτυπωνω.

απο ποιοτητα φοτο πως τα παει η ecotank σειρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, JeZus είπε

https://www.kotsovolos.gr/computing/printing-consumables/all-in-one/191286-epson-ecotank-its-l3151

Κλασικη αξια σε ecotank μαζι με τα καλουδια 3ετη εγγυηση και 30ε επιστροφη. παει στα 139ε (εγω χθες πηρα και μπονους με την πιστωτικη ~6000)

Ναι αλλά τι σχέση έχουν μεταξύ τους?

Ο ένας είναι έγχρωμος και είναι καλή επιλογή για σπίτι.

Ο άλλος είναι μονόχρωμος με εκτύπωση διπλής όψεως πιό γρήγορος, με οθόνη και πιό εύκολο χειρισμό και είναι καλή επιλογή για γραφείο και πολύ μεγαλύτερη χρήση.

Ο ένας έχει κανονικά εγγύηση 1χρόνο ή 30.000σελ. ενώ ό άλλος 1χρόνο ή 100.000σελ. Αυτό από μόνο του κάτι λέει.

Έστω κι αν δίνουν σαν promo επέκταση εγγύησης (χρονικά)

Επεξ/σία από taxtax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον εχω λιώσει ενα χρονο τον 3151 με χιλιάδες σελίδες. Ειναι αργος στα έγχρωμα αλλα ποιότητα ειναι πολυ καλη σε φωτο. Δεν χάνει ποιότητα. Αλλα αργει πχ. 1 2λ. Α4 φωτο τοπ ποιοτητα. Στα ασπρόμαυρα κλασικος ιντζεκτ μερικα δευτερολεπτα. Τον αντιπροτεινα αν δεν τον ειδε κανεις μαζι με τα 3χ. Εγγυηση και 30ε επιστροφή. Ειναι καλη περίπτωση. Ο ασπρομαυρος ειναι δεσμευτικος για μενα. Αλλη χρήση μονο γραφείου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, caotonic είπε

Καλημερα, εχω μια απορια, τα μελανια στεγνωνουν οπως στους inkjet?

Ναι, χρειάζεται να τυπώνεις κάθε βδομάδα κάτι. Και αν στεγνώσει, δεν αλλάζει εύκολα η κεφαλή, πάει πέταμα το μηχάνημα συνήθως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν κάποιος ΔΕΝ τυπώνει συχνά αλλά περιοδικά , ακόμα και σε μεγάλες ποσότητες όταν το χρειάζεται και ΔΕΝ τον πειράζει η ασπρόμαυρη εκτύπωση καλό θα είναι να πάρει ένα laser εκτυπωτή ή πολυμηχάνημα που έχουν φτάσει σε τιμές χώμα.

Θα ηρεμήσει πέρα από την τσέπη του και το μυαλό του.

Όσο για αυτόν του θέματος , ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ να διαβάζω όταν είδα αποκλειστική σύνδεση μέσω USB.

ΑΠΙΘΑΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από Looter
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Τους inkjet καλύτερα να τους πετάτε με το που τους αγοράζετε πλέον!:P

Ειδικά για οικιακή χρήση, εγώ οπότε το χρειαζόμουν τα μελάνια ήταν στεγνά, στην ουσία δεν είχα εκτυπωτή. Πήρα έναν laser ασπρόμαυρο και σώθηκα! 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thanasisxask είπε

Ειδικά για οικιακή χρήση, εγώ οπότε το χρειαζόμουν τα μελάνια ήταν στεγνά, στην ουσία δεν είχα εκτυπωτή. Πήρα έναν laser ασπρόμαυρο και σώθηκα! 

Ομοιοπαθής.

3 ώρες πριν, Looter είπε

Αν κάποιος ΔΕΝ τυπώνει συχνά αλλά περιοδικά , ακόμα και σε μεγάλες ποσότητες όταν το χρειάζεται και ΔΕΝ τον πειράζει η ασπρόμαυρη εκτύπωση καλό θα είναι να πάρει ένα laser εκτυπωτή ή πολυμηχάνημα που έχουν φτάσει σε τιμές χώμα.

Θα ηρεμήσει πέρα από την τσέπη του και το μυαλό του.

https://www.e-shop.gr/polymixanima-canon-i-sensys-mf443dw-wifi-p-PER.407711

275

Στο σκρουτζ ξεκινάει από 323

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτίμησα κι εγώ τον 3151, παρ'ό,τι έλεγα να πάω σε laser. Αν δε σε ενοχλεί οτι είναι αργός, τον θεωρώ πολύ καλή επιλογή για all around οικιακή χρήση (στα χαρτιά, δεν έχω παραλάβει ακόμα). Ο laser πολύ δεσμευτικός για σπίτι. Και έγχρωμο να πάρεις, φωτογραφία δεν εκτυπώνεις σωστά. Αν θες να εκτυπώσεις ακόμα και σημειώσεις τραβηγμένες από φωτό, πρέπει να τις περάσεις από εφαρμογή να τις κάνει ασπρόμαυρες εντελώς, αλλιώς θα βλέπεις ένα γκρίζο πράγμα. + στα φτηνά μοντέλα που είχα δει, τα toners ήταν τσιμπημένα.

Ο ecotank με τόσο φτηνά refill, συμφέρει ακόμα και αν τον χρησιμοποιείς περιοδικά, απλώς να κάνεις 1-2 εκτυπώσεις την εβδομάδα, ίσα ίσα για να διατηρήσεις τις κεφαλές σε καλή κατάσταση :)

10 ώρες πριν, JeZus είπε

Τον εχω λιώσει ενα χρονο τον 3151 με χιλιάδες σελίδες. Ειναι αργος στα έγχρωμα αλλα ποιότητα ειναι πολυ καλη σε φωτο. Δεν χάνει ποιότητα. Αλλα αργει πχ. 1 2λ. Α4 φωτο τοπ ποιοτητα. Στα ασπρόμαυρα κλασικος ιντζεκτ μερικα δευτερολεπτα. Τον αντιπροτεινα αν δεν τον ειδε κανεις μαζι με τα 3χ. Εγγυηση και 30ε επιστροφή. Ειναι καλη περίπτωση. Ο ασπρομαυρος ειναι δεσμευτικος για μενα. Αλλη χρήση μονο γραφείου. 

Τον τσίμπησα από Γερμανό αυτές τις μέρες. Πάλι καλά που είδα το σχόλιό σου, δεν είχα ιδέα για το cashback και την επέκταση εγγύησης! Με το -15% και το cashback μου βγήκε ουσιαστικά στα 110. Full worth :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...