Προς το περιεχόμενο

Η Apple μεταφέρει μερικώς την παραγωγή iPad και MacBook εκτός Κίνας


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Με την επικείμενη έλευση του Μπάιντεν, τα πράγματα μεταξύ των δύο χωρών ίσως αλλάξουν προς το ευκολότερο, όμως η Apple φαίνεται να προνοεί και να σχεδιάζει για το χειρότερο σενάριο."

H apple ξερει, για να κανει αυτη την κινηση τιποτα δεν θα αλλαξει με τον Μπαιντεν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για οσους ειναι αντιθετοι σε αυτην την κινηση, στις δικες σας επιχειρησεις παιδια να ψωνιζετε τα ακριβοτερα και να τα δινετε στις φτηνοτερες τιμες.

Να κρατατε το κερδος σας οσο γινετε μικρο και να μην στενοχωριεστε οταν πληρωνετε πολλα εξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tolisfiesta είπε

το θεμα ειναι να μην πεσει η ποιοτητα!

Σε μια γραμμη παραγωγης πριν οι εργατες αρχισουν να συναρμολογουν στην αλυσιδα εκπαιδευονται για καποιο διαστημα, οποτε θα ειναι ακριβως η ιδια ποιοτητα στο Βιετναμ + οτι μετα τη συναρμολογηση γινεται quality control.

Eτσι το μονο που θα αλλαζει θα ειναι οτι το προιον θα γραφει designed in california assembled in vietnam.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tolisfiesta είπε

το θεμα ειναι να μην πεσει η ποιοτητα!

Συνήθως η ποιότητα αλλάζει αν αλλάξει και ο ανάδοχος της εργασίας και όχι αν γίνει μεταφορά εργασίας από το ένα εργοστάσιο του στο άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αγαπητη μου  apple  οσο πας και ποιο πολυ πεφτεις   και εχω   και προιοντα σου . αλλα νομιζω οτι δεν θα τα εχω για πολυ ακομα 

Επεξ/σία από allure_boy
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, allure_boy είπε

σε 1 χρονο τα προιοντα της apple  θα ειναι βιδες απο βιετναμ ... σκελετος κηνιτου η ipad  καμποτζη και ποιος ξερει τα περιφεριακα της εξαρτηματα απο  ποια 3 χωρα του κοσμου θα τα παιρνει δηλαδη ελεος ... μονο και μονο για να  βγαλει ποιο πολλα λεφτα αυτο ειναι απληστια και κοροιδια σε πελατες της  . απο εξω θα ειναι το  τελειο και απο μεσα με αυτοκολητα κολημενα ολα .... και μπαταριες made in vietnam  καλωδια απο καμποτζη  κοκ  δηλαδη οκ ... την βλεπω να χανει εκατομμυρια πελατες γιατι ο κοσμος δεν ειναι χαζος .  και πισω απο το iphone ipad  θα γραφει  Desing by apple in  california asseble in vietnam   ; γιατι ειναι υποχρεωμενη να πει που κατασκευαζετε  και θα το αγορασω   ; .... ουτε για πλακα . οχι Desing  δεν θα ειναι απο καλιφορνια αλλα ολο θα ειναι απο  βιετναμ μεσα εξω θα βαλει και ενα ωραιο πολυχρομο κουτακι κηνιτου και θα το πουλαει ρε μην τρελαθουμε .... που θα παρει ο αλλος macbook  και ολα μεσα θα ειναι απο βιετναμ  και θα δωσει και πανω απο 1000 ευρω  δηλ ελεος 

α, ειστε πολλοι βρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, allure_boy είπε

που θα παρει ο αλλος macbook  και ολα μεσα θα ειναι απο βιετναμ  και θα δωσει και πανω απο 1000 ευρω  δηλ ελεος 

Θα σε παρακαλούσα πάρα πολύ να μου δικαιολογήσεις το γιατί κάτι που συναρμολογείται στο Βιετνάμ θα πρέπει σώνει και καλά φθηνό?

Να σου θυμίσω ότι...

iPhone-12-Pro-Components.jpg.f704f1a63d550156594662d2fdacd057.jpg

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, AtiX είπε

Θα σε παρακαλούσα πάρα πολύ να μου δικαιολογήσεις το γιατί κάτι που συναρμολογείται στο Βιετνάμ θα πρέπει σώνει και καλά φθηνό?

Να σου θυμίσω ότι...

iPhone-12-Pro-Components.jpg.f704f1a63d550156594662d2fdacd057.jpg

 

1 ώρα πριν, allure_boy είπε

///

 

1 ώρα πριν, pao13 είπε

γίναν ευρωπέοι

οι κινεζοι φαινετε ξυπνησαν και προφανος ανεβηκε το μεροκαματο και την απλ δεν την συμφερει...  :) 

Επεξ/σία από allure_boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, allure_boy είπε

μπορει ο καθε ενας να πιστευει οτι θελει ... απο το που θα ειναι τα εξαρτηματα της ... δεν ειναι ο ''πολεμος '' και καλα που αναφερετε κινας αμερικης ειναι οτι ψαχνει να κερδισει και αλλα χρηματα για αυτο θα παει και βιετναμ ... τα στατιστικα δεν με αφορουν προσωπικα . αλλο  να φτιαχνετε κινα ενα προιον που θεωρω τον ποιο  εξυπνο λαο στον κοσμο τους κινεζουν γιατι ειναι ετη φωτος μπροστα τα μυαλα τους αλλα το να φιαχνει και καμποτζη και βιετναμ ενα προιον και να λεει η να ισχυριζετε οτι ειναι πριμιουμ οχι δεν θα ειναι ... γιατι απο εξω θα ειναι τελειο και απο μεσα χαλι μαυρο ... εχουμε δει ολοι τα αυτοκοληατ σε ipad και σε iphone 

 

οι κινεζοι φαινετε ξυπνησαν και προφανος ανεβηκε το μεροκαματο και την απλ δεν την συμφερει...  :) 

Επειδή φαίνεται ότι εκτός από τα της αγοράς και τα της τεχνολογίας δεν ξέρεις το ακόμα πιο σημαντικό ότι δεν υπάρχουν έξυπνοι ή χαζοί λαοί το σταματάω εδώ...

Δεν έχει νόημα η κουβέντα μας μιας και ότι υποστηρίζεις βασίζεται σε καθαρά υποκειμενικές απόψεις...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, AtiX είπε

Θα σε παρακαλούσα πάρα πολύ να μου δικαιολογήσεις το γιατί κάτι που συναρμολογείται στο Βιετνάμ θα πρέπει σώνει και καλά φθηνό?

Να σου θυμίσω ότι...

iPhone-12-Pro-Components.jpg.f704f1a63d550156594662d2fdacd057.jpg

 /

50 λεπτά πριν, AtiX είπε

Επειδή φαίνεται ότι εκτός από τα της αγοράς και τα της τεχνολογίας δεν ξέρεις το ακόμα πιο σημαντικό ότι δεν υπάρχουν έξυπνοι ή χαζοί λαοί το σταματάω εδώ...

Δεν έχει νόημα η κουβέντα μας μιας και ότι υποστηρίζεις βασίζεται σε καθαρά υποκειμενικές απόψεις...

οτι πεις ... ο καθενας εχει την γνωμη του θα πρεπει να την σεβεσε πολυ απλο . οσο για το αν ξερω περι αγορας ειναι δικο μου θεμα . εγω  μιλησα για μενα προσωπικα και εχω προιοντα  απλ. νομιζω ναι σταματαει εδω η κουβεντα μας 

Επεξ/σία από allure_boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, allure_boy είπε

ουτε καν φιλε μου εγω δεν θα αγορασω κατι που εχει καλωδια και μπαταριες απο καμποτζη και βιετναμ και να μου το πουλησει ενα λαπτοπ της η κηνιτο 1300 ευρω ... απο  εξω κουκλα και απο μεσα Η πανουκλα ... το πολυ πολυ θα γυρισω σε αντροιτ . κοροιδο δεν ειμαι απο εξω θα ειναι τελειο και απο μεσα  ;  οτι ποιο φθηνιατζουρα υπαρχει .... αν ειναι ετσι να μην δινει 2 χρονια εγγυηση στα προιοντα της αφου θελει να τα φτιαχνει εκει να δωσει 5  χρονια εγγυηση ετσι μονο θα της δωσω τα χρηματα μου ξανα . οχι 2 χρονια εγγυηση και ανταλακτικα μεσα του πεταμα του ... δεν λεει 

 

Επειδη έχω όρεξη να ρίξω λαδακι στη φωτιά σου έχω και χειρότερο!! Δεν δίνει 2 χρόνια εγγύηση αλλά 1!! Είναι ο μόνος κατασκευαστής που δίνει 1 έτος. Αίσχος λέμε. Σκανδαλο 

Επεξ/σία από Choulio
Ορθογραφικό λάθος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, tolisfiesta είπε

το θεμα ειναι να μην πεσει η ποιοτητα!

αυτονοητο να πεσει  με ανταλακτικα απο βιετναμ  το μονο σιγουρο 

Επεξ/σία από allure_boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...