Προς το περιεχόμενο

Insomnia v2021 - Αναφορά bugs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 645
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Snoob είπε

Εδώ παρακαλάμε ακόμη τα μέλη, αντί να σαχλαμαρίζουν κάτω από ένα νήμα άστοχο/άτοπο/spam, να στέλνουν αναφορά και να μη μας επιβαρρύνουν ακόμη περισσότερο και δεν το έχουμε καταφέρει.

Να τους δώσουμε και άλλα εργαλεία, όταν δεν χρησιμοποιούν το βασικότερο/απλούστερο;

Γενικό το σχόλιο, με αφορμή το μήνυμά σου, δεν αναφέρομαι προσωπικά.

Εγω ακριβως για τον λογο αυτο το ανεφερα επειδη εγραψες αυτα που εγραψες στο θεμα των προσφορων.

Το να περιμενεις να γινει αυτο που λες και να το κανει ο αλλος απο μονος του δεν προκειται να γινει ποτε αν δεν υπαρχουν επιπτωσεις.

Οταν βλεπουν εναν ν'ανοιγει ενα θεμα για να κανει διαφημιση η ειναι λαθος θεμα που δεν εχει εντελως καμια σχεση τι περιμενεις να γινει οταν την ενοτητα την παρακολουθουν χιλιαδες να μην γραψει κανεις απο κατω τιποτα?

Αναφορες θα γινουν αλλα και παλι απο κατω τις μλκιες θα τις πουνε.Κι εγω λεω πολλες φορες αλλα δεν το κανω για να στην σπασω η να σε δυσκολεψω στην δουλεια σου.

Την αποψη μου σου λεω απο εκει και περα οτι ειναι να γινει θα γινει.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, στο dark theme όταν κάνεις hover πάνω στο όνομα ενός χρήστη, το pop up με τις πληροφορίες είναι άσπρο, παρ'ότι τα χρώματα από τα γράμματα και τα εικονίδια μοιάζουν να ταιριάζουν στο dark theme.screen.jpg.3b5db9549be70b6d7dd918c1a19fed44.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Εγω ακριβως για τον λογο αυτο το ανεφερα επειδη εγραψες αυτα που εγραψες στο θεμα των προσφορων.

Το να περιμενεις να γινει αυτο που λες και να το κανει ο αλλος απο μονος του δεν προκειται να γινει ποτε αν δεν υπαρχουν επιπτωσεις.

Οταν βλεπουν εναν ν'ανοιγει ενα θεμα για να κανει διαφημιση η ειναι λαθος θεμα που δεν εχει εντελως καμια σχεση τι περιμενεις να γινει οταν την ενοτητα την παρακολουθουν χιλιαδες να μην γραψει κανεις απο κατω τιποτα?

Αναφορες θα γινουν αλλα και παλι απο κατω τις μλκιες θα τις πουνε.Κι εγω λεω πολλες φορες αλλα δεν το κανω για να στην σπασω η να σε δυσκολεψω στην δουλεια σου.

Την αποψη μου σου λεω απο εκει και περα οτι ειναι να γινει θα γινει.

 

 

 

 

Περιμένουμε να μη σπαμάρετε και να μη σαχλαμαρίζετε. Τίποτε περισσότερο, τίποτε λιγότερο. Το spam απαγορεύεται. Αλλά, κάποιοι στις προσφορές το έχουν δει αλλιώς. 

Εδώ είμαστε για να τους εξηγήσουμε, πρώτα με λόγια και κατόπιν με πράξεις, πως η τακτική αυτή δεν πρόκειται να συνεχιστεί.

Νομίζω είναι σαφές αυτό που γράφω. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Snoob είπε

Περιμένουμε να μη σπαμάρετε και να μη σαχλαμαρίζετε. Τίποτε περισσότερο, τίποτε λιγότερο. Το spam απαγορεύεται. Αλλά, κάποιοι στις προσφορές το έχουν δει αλλιώς. 

Εδώ είμαστε για να τους εξηγήσουμε, πρώτα με λόγια και κατόπιν με πράξεις, πως η τακτική αυτή δεν πρόκειται να συνεχιστεί.

Νομίζω είναι σαφές αυτό που γράφω. 

 

Eιναι απολυτα κατανοητο αυτο που γραφεις αλλα οπως βλεπεις κι εσυ δεν γινεται και αυτος ειναι ο λογος που ανεφερα για κατι extra ακομα κι ειναι βλακεια αυτο που ειπα.

Αλλα το να δοκιμασεις κατι καινουριο δεν ειναι κακο ακομα κι αν αποδειχθει οτι στην τελικη δεν ηταν σωστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διάβασα αρκετά το θέμα, συμφωνώ με τους προηγούμενους (σαν οχι και τόσο ενεργός χρήστης αλλά καθημερινός επισκέπτης ;) ) και:

- Στην αρχική σελίδα, το πρώτο (highlighted) θέμα για να ανοίξει πρέπει να πατήσεις τον τίτλο, ενώ στα υπόλοιπα μπορείς και πάνω στη φωτογραφία 

Επιτέλους η γραμματοσειρά και τα κενά μαζεύτηκαν και δεν κάνουμε άπειρο scroll, αλλά:

- Το dark mode χάλασε αρκετά, δυσκολεύεσαι να εντοπίσεις τα περιθώρια/κενά ανάμεσα σε post κλπ, και επιπλέον έχουν εμφανιστεί παντού άσπρα πλαίσια που χαλάνε το layout.

- Κατά τ’άλλα η διάκριση μεταξύ απλού χρήστη-mod παραμένει, προσωπικά πιστεύω ότι δεν θα έπρεπε να υπάρχει τόσο τονισμός στα ποστ τους, όταν οι περισσότεροι συμμετέχουν και ενεργά σαν μέλη, οχι μόνο σαν moderators.

Καλές οι νέες προσθήκες, θέλουν σίγουρα φινίρισμα μερικά σημεία όπου δεν έχει γίνει μετάφραση (αλλού μάλλον εσκεμμένα ενώ αλλού μάλλον από παράλειψη). Το My Dashboard πχ, είναι λιγο αλλόκοτο όταν γύρω του υπάρχουν ως επι το πλείστον ελληνικοί όροι. Καλές οι νέες προσθήκες (αναφορά για το αν άλλαξε ο τίτλος κλπ), αυτές θέλουν μετάφραση γιατί μάλλον σας ξέφυγαν.

Μεγειά, σίγουρα μελλοντικά θα βελτιωθεί το site, όπως και με τη προηγούμενη αλλαγή.

Edit/Bonus Bug: όταν πηγαίνεις σε μια κατηγορία στο forum (πχ προσφορές), και πατάς το εικονίδιο με τη λίστα (προφανώς κάποια αλλαγή προβολής είναι, στο mobile θέμα βρίσκεται αριστερά του «Ξεκινήστε ένα νεο θέμα», η σελίδα παγώνει και φορτώνει αιώνια μέχρι να κλείσεις τη καρτέλα. 

 

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από panos-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Εγω ακριβως για τον λογο αυτο το ανεφερα επειδη εγραψες αυτα που εγραψες στο θεμα των προσφορων.

Το να περιμενεις να γινει αυτο που λες και να το κανει ο αλλος απο μονος του δεν προκειται να γινει ποτε αν δεν υπαρχουν επιπτωσεις.

Οταν βλεπουν εναν ν'ανοιγει ενα θεμα για να κανει διαφημιση η ειναι λαθος θεμα που δεν εχει εντελως καμια σχεση τι περιμενεις να γινει οταν την ενοτητα την παρακολουθουν χιλιαδες να μην γραψει κανεις απο κατω τιποτα?

Αναφορες θα γινουν αλλα και παλι απο κατω τις μλκιες θα τις πουνε.Κι εγω λεω πολλες φορες αλλα δεν το κανω για να στην σπασω η να σε δυσκολεψω στην δουλεια σου.

Την αποψη μου σου λεω απο εκει και περα οτι ειναι να γινει θα γινει.

 

 

 

 

Ενταξει, τωρα εχετε παει την κουβεντα αλλου και δεν ξερω τι σχεση εχει με το παρον τοπικ. Καμια προφανως.

Μια χαρα τα λες και φυσικο ειναι γιατι εχεις την εμπειρια της ενοτητας. Συμφωνω μαζι σου εγω αν με ρωτησει καποιος. Δεν λυνονται, δεν εξαφανιζονται ορθοτερα, ετσι τετοια θεματα. Ετσι και αλλιως ειναι γνωστο και οχι νεο αυτο το "προβλημα", του οποιου η αποφυγη εχει ζητηθει κατα κορον και μαλιστα εχουν πεσει και σχετικες ποινες αρκετες φορες στο παρελθον τα τελευταια αρκετα χρονια, μεχρι και πολυ προσφατα. Ο λογος που συμβαινει ειναι η μεγαλη συμμετοχη και οχι μονο. 

Καλη συνεχεια. :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο παιδιά το site έγινε 100% πιο όμορφο και πιο λειτουργικό . Σε οποίους δεν αρέσει το άσπρο μπορούν γυρίσουν το background σε σκούρο . Εγώ το έχω αλλάξει εδώ και χρόνια ..

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά το κουμπάκι που ανέφερα ότι δεν κάνει τίποτα (στα topics), τελικά κάνει αλλά δεν εμφανίζεται σωστα με το dark mode. 

https://ibb.co/VS8DDQ1

Επεξ/σία από panos-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίσης, καλό θα ήταν να μεταφράσετε ότι έχετε βάλει στα αγγλικά. Έχουμε επιλέξει τα ελληνικά, και τα βλέπουμε στα αγγλικά.

Επεξ/σία από markos9
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, FatMan είπε

- username ποτέ θα μας αφήσετε να αλλάζουμε, έστω και 1 φορά το χρόνο;

+1, ακόμη και το Devianart έχει αυτό το feature (επι πληρωμή φυσικά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...