Προς το περιεχόμενο

Insomnia v2021 - Αναφορά bugs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξερω αν τα παρακατω ισχυουν σε ολους. Ειμαι απο κινητο (Xiaomi redmi note 9 pro). 

Τα labels των reactions πεφτουν το ενα πάνω στο αλλο:

IMG_20201130_005018.jpg.bcf0b6e56f3421ff7629cb0b70c7e247.jpg 

Α...και δεν βρισκω κανενα κουμπι για τα Clubs! 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από *nenya*
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 645
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από pc δεν βλέπω επιλογή/κουμπί για αναζήτηση νέας δραστηριότητας στο φόρουμ.

Πρέπει να κάνω resize το παράθυρο για να εμφανιστεί.

 

 

Επεξ/σία από Havik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και εκανα μια αναφορα πριν λιγο, η κουκιδα στο popup της αναφορας ειναι λιγο εκτος. Επιπλεον, στο παραθυρακι για τα uploads υπαρχει ενα κενο αναμεσα στο κειμενο και στο 1ο αντικειμενο που ανεβηκε

2020-11-30-074152_1280x1024_scrot.png

2020-11-30-074522_1280x1024_scrot.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 hours ago, leros2004 said:

Αυτή η ασπρίλα δεν παλεύεται σε μεγάλη οθόνη :(

image.png.5cc62528dfda8341fb75cc4f78d166c4.png 

Αυτό υπήρχε και στο προηγούμενο. Φταίει ότι ο άλλος δεν κάνει paste as plain text.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κινητό android & Firefox

1. Τα γράμματα του κειμένου είναι ένα κλικ πιο μικρά από όσο θα ήθελα, φαίνονται οριακά πιο μικρά κι από αυτά της παράθεσης.

2. Πρέπει να επανέλθει ο χρωματισμός των λινκ για να ξεχωρίζουν από το απλό υπογραμμισμένο κείμενο.

3. Όταν κάνεις εκ των υστέρων επεξεργασία στο ποστ σου, πας στην τελευταία γραμμή του κειμένου, πατάς Έντερ και δημιουργείται κενή γραμμή από κάτω, ο κέρσορας όμως δεν κατεβαίνει στην από κάτω σειρά. Μέχρι να καταλαβεις τι γίνεται, έχεις φτιάξει 5-6 κενές γραμμές που δεν μπορείς να τις σβήσεις γιατί ο κέρσορας δεν "κατεβαίνει" και το κινητό δεν έχει "delete".

 

 

Screenshot_2020-11-30-10-23-06-759_org.mozilla.firefox.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικά τα αδιάβαστα που τα βρίσκουμε απο το https://www.insomnia.gr/forums/ ? 

Δεν το βρίσκω πουθενά.

Επίσης απο το https://www.insomnia.gr/discover/unread/ (εχω κρατήσει το λινκ) βγάζει ως νεο κάθε ποστ αντι να βγάζει το θέμα.Πχ αν ένα θέμα έχει 2 νεά ποστ θα το βγάλει 2 φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Tελικά τα αδιάβαστα που τα βρίσκουμε απο το https://www.insomnia.gr/forums/ ? 

Δεν το βρίσκω πουθενά.

Επίσης απο το https://www.insomnia.gr/discover/unread/ (εχω κρατήσει το λινκ) βγάζει ως νεο κάθε ποστ αντι να βγάζει το θέμα.Πχ αν ένα θέμα έχει 2 νεά ποστ θα το βγάλει 2 φορές.

Νομίζω για τα activity streams πρέπει να κάνουμε λίγη υπομονή και μετά βλέπουμε. Και σε μένα το ίδιο κάνει, με τη διπλή εμφάνιση ενός thread

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ομολογω πως η νέα έκδοση δεν πολυβολεύει αυτη τη στιγμη. σου καίγονται τα ματια απο την λευκαδα. ισως θελει το λευκο να γινει πιο σπασμενο, πιο γκρι; Προσωρινα το εχω γυρισει την dark mode γιατι η αλλη απλα ειναι unreadable για εμενα. Αλλα και η dark ειναι νομιζω πολυ πολυ σκοτενα ολα, δλδ τα toolsets και buttons σχεδον χανονται και τα link ειναι σκοτεινα κ δε ξερεις οτι ειναι links. Και με το ζορι βλεπεις αν εχεις διαβασει ή οχι ενα topic (κ στο λευκο δυσκολα το βλεπεις αλλα στο σκοτεινο ειναι ακομα χειροτερα).

Καλή τύχη και καλό κουράγιο με τη νέα σελίδα, όλα με το καιρό θα στρώσουν, υπομονή!

Επεξ/σία από Skywalker333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω τι κάνατε αλλά χαλάσατε τρελαθώ την αναλογία στα αγαπημένα τοπικς.

Δείτε πως τα κόβει.

Και μιλάω για αναλύσεις 1920x1080 άλλα και για το πιο απλό 1024x768.

Χωρίς τίτλο.jpg

Πραγματικά σας θερμοπαρακαλώ δώστε μας την δυνατότητα να γυρίσουμε στο παλιό καλό theme.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...