Προς το περιεχόμενο

Insomnia v2021 - Αναφορά bugs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα μπορουσε στις αγγελιες να κατεβει η τιμη διπλα στην περιγραφη?στη λιστα της καθε κατηγοριας αναφερομαι,να μοιαζει οπως εμφανιζονται τα νεα πχ διπλα στην ονομασια του προιοντος..βγαινει λιγο το ματι ετσι

 

Ευχαριστουμε :)

2020-11-30.png

Inked2020-11-30 (1)_LI.jpg

Επεξ/σία από barman_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 645
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι γραμματοσειρές γενικά έχουν γίνει πολύ μικρές, ενώ οι κεντρικές μικρογραφίες αγγελιών κλπ δεν φαίνονται καλά, σαν να έχει χαμηλής ποιότητας ψηφιακό ζουμ, θα πρέπει να μπούμε μέσα στις αγγελίες για να δούμε σωστές τις φωτογραφίες και επίσης όταν ανοίγουμε τις υπολοιπες φωτογραφίες στις αγγελίες δεν μεγιστοποιούνται, παραμένουν σε μικρό μέγεθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπαίνω κι εγώ στο επικοδομητικό της επισύμανσης ζητημάτων με κάτι που αφορά το πεδίο "Αναζήτηση" στο dark theme (Windows, Firefrox, 1080p). Τόσο το πεδίο της αναζήτησης, όσο και το κείμενο όσο γράφεις σε αυτό, είναι δυσδιάκριτα
[spoiler]spacer.pngspacer.png[/spoiler]

Επίσης, βλέποντας την ανάρτησή μου σε dark theme δεν ξεχωρίζουν καλά οι εικόνες, καθώς επίσης δε λειτουργούν και τα spoiler

Επεξ/σία από Abudi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
30 λεπτά πριν, Abudi είπε

Επίσης, βλέποντας την ανάρτησή μου σε dark theme δεν ξεχωρίζουν καλά οι εικόνες, καθώς επίσης δε λειτουργούν και τα spoiler

Η υποστήριξη των bb codes έχει σταματήσει στο forum εδώ και αρκετό καιρό (από το περασμένο μεγάλο update του forum πριν χρόνια). Ό,τι παίζει, παίζει για backwards compatibility περισσότερο.

Spoiler πλέον μόνο από το κουμπί (εικονίδιο με το μάτι) στο toolbar του rich text editor όταν γράφετε ένα μήνυμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω και εγω οτι δεν εμφανιζονται οι φωτογραφιες στις αγγελιες γενικα σε οποιαδηποτε κατηγορια,,ουτε και οι <αγγελιες μου>

εχω opera browser και με vpn  και χωρις το ιδιο προβλημα αν επαιζε σημασια αυτο,,,,ειμαι δεν ειμαι συνδεδεμενος το ιδιο προβλημα υπαρχει,,φωτογραφιες στις αγγελιες δεν βλεπω,,,,δεν ξερω αν συμβαινει και σε αλλους ας το τσεκαρουνε και οι υπολοιποι,,,,,θελω να δω τι γινεται με τις αγγελιες μου και δεν μπορω,,,,,Φτιαχτε το παρακαλω....EDIT επισης απο το κινητο φαινονται οι αγγελιες και φωτογραφιες με opera....αλλα δεν δουλευει σωστα η αναζητηση μεσα στις αγγελιες,,, αυτα που γραφω με opera browser που χρησιμοποιω..EDIT αμα απενεργοποιησω τις επεκτασεις ((Αποκλεισμός διαφημίσεων στο Opera)) και ((AdNauseam)) τοτε φαινονται οι φωτογραφιες...Φυσικα δεν ειναι λυση αυτη και πρεπει να το φτιαξετε....ΠΡΙΝ δεν ειναι υπηρχε κανενα προβλημα.....αν εχουν και αλλο προβλημα ας το αναφερουν στο νημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/11/2020 στις 4:13 ΠΜ, Hal9000 είπε

Μένουμε στα bugs εδώ και μόνο. Υπενθύμιση ότι υπάρχει και dark mode το οποίο μπορείτε να το ενεργοποιήσετε στο κάτω μέρος κάθε σελίδας.

image.png.d42bfa241c6225ab7a0c31a9f81ba2b9.png

Απο ολα τα σαητ που επισκεπτομαι παιζει να ειναι το μονο dark mode που ειναι πιο χαλια απο το light. 

Επισης που ειναι η νεα ροη?

Επεξ/σία από WireFire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, WireFire said:

Απο ολα τα σαητ που επισκεπτομαι παιζει να ειναι το μονο dark mode που ειναι πιο χαλια απο το light. 

Επισης που ειναι η νεα ροη?

Chill, μολις μπηκε το θεμα. Μεσα απο το καλο feedback θα μπορεσει να γινει ετσι οπως ακριβως ταιριαζει στον μεσο χρηστη. Το dark theme εχει κανει μεγαλη προοδο απο την ημερα που μπηκε, ολη την ωρα φτιαχνονται πραγματακια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. Από την ώρα που άλλαξε το theme στα θέματα που ακολουθώ δεν μπορώ να πάω στο πρώτο μη αναγνωσμένο σε οποιαδήποτε topic ακολουθώ.

Επίσης ωραίο θα ήταν σαν feature στα θέματα που ακολουθώ να ταξινομούνται ανα ημερομηνία που έγινε κάποιο καινούργιο post και να βγαίνει πάνω πάνω. Φανταστείτε να έχεις 10 σελίδες με θέματα που παρακολουθείς και να χρειάζεται κάθε φορά να πηγαίνεις μέχρι την τελευταια σελίδα  για να δεις αν υπάρχεις κάτι καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κινητό android 10 με το τελευταίο Google security patch 2020-11 παρατήρησα τα εξής τις τελευταίες μέρες:

- Δεν μπορείς να κάνεις unquote αν κατα λάθος πατήσεις παράθεση, το frame "x λεπτά πριν, xxx είπε" δεν γίνεται να επιλεχθεί και να σβηστεί

- Μερικές φορές όταν πατάς την επόμενη σελίδα σε βγάζει στο τελευταίο ποστ της επόμενης σελίδας και πρέπει να σκρολάρεις για να βρεθείς πάνω

- Σε θέματα που έχεις να παρακολουθήσεις καιρό ή έχουν δημιουργηθεί αρκετό καιρό πριν ως πρώτο unread σε βγάζει στο τελευταίο χρονολογικά μήνυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμπληρώσω, για κινητό επίσης, όταν πατήσεις δεξιά πάνω τις 3 παύλες για να εμφανιστεί το μενού με ειδοποιήσεις, μηνύματα κλπ. απουσιάζει το κουμπάκι (x) για να το ξανακλείσεις που υπήρχε στην προηγούμενη έκδοση.

 

Screenshot_2020-12-01-11-41-09-818_org.mozilla.firefox.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Doubt είπε

Να συμπληρώσω, για κινητό επίσης, όταν πατήσεις δεξιά πάνω τις 3 παύλες για να εμφανιστεί το μενού με ειδοποιήσεις, μηνύματα κλπ. απουσιάζει το κουμπάκι (x) για να το ξανακλείσεις που υπήρχε στην προηγούμενη έκδοση.

 

Screenshot_2020-12-01-11-41-09-818_org.mozilla.firefox.jpg

Κλείνει όταν πατήσεις οπουδήποτε αριστερά εκτός του πλαισίου.

Όταν επίσης έχεις ειδοποίηση για κάποια αντίδραση/παράθεση φαίνεται μόνο το pop up στο κάτω μέρος της οθόνης και δεν εμφανίζεται στις τρεις παύλες δίπλα στο προφίλ σου το κυκλάκι με τον αριθμό όπως πριν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Capture.PNG.01b83abda3bbe6ff28262b2092198acf.PNG

 

Μπηκαν και τα Activity Streams (Custom included) στο παλιό κλασικό εικονίδιο που πλέον είναι ανάμεσα στο Dashboard και τα Notifications.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...