Προς το περιεχόμενο

Insomnia v2021 - Αναφορά bugs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, Thresh είπε

Capture.PNG.01b83abda3bbe6ff28262b2092198acf.PNG

 

Μπηκαν και τα Activity Streams (Custom included) στο παλιό κλασικό εικονίδιο που πλέον είναι ανάμεσα στο Dashboard και τα Notifications.

ΧΝΝΝΝΝΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 645
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

34 λεπτά πριν, Thresh είπε

Capture.PNG.01b83abda3bbe6ff28262b2092198acf.PNG

 

Μπηκαν και τα Activity Streams (Custom included) στο παλιό κλασικό εικονίδιο που πλέον είναι ανάμεσα στο Dashboard και τα Notifications.

Ωραία, ήταν βασικό κομμάτι για μένα.

Απλώς βλέπω π.χ. στο περιεχόμενο που έχω δημοσιεύσει αν σε ένα θέμα υπάρχουν χ νέες δημοσιεύσεις μου εμφανίζει και τις χ αναρτήσεις στην ροή, ενώ στο παλιό έβλεπα απλώς την πιο πρόσφατη ανάρτηση. Είναι θέμα ρύθμισης; Μπορώ να το αλλάξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Conan2046 said:

Ωραία, ήταν βασικό κομμάτι για μένα.

Απλώς βλέπω π.χ. στο περιεχόμενο που έχω δημοσιεύσει αν σε ένα θέμα υπάρχουν χ νέες δημοσιεύσεις μου εμφανίζει και τις χ αναρτήσεις στην ροή, ενώ στο παλιό έβλεπα απλώς την πιο πρόσφατη ανάρτηση. Είναι θέμα ρύθμισης; Μπορώ να το αλλάξω;

Δεν γνωρίζω προς το παρόν, το ψάχνω/ρωτάω κι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/11/2020 στις 11:49 ΠΜ, thomasG4 είπε

Στα clubs είναι γκρι η γραμματοσειρά και το μενού που επιλέγεις τα θέματα με αποτέλεσμα να φαίνεται σαν να έχουν εξαφανιστεί.

image.png.de00db12511650a431cb36d3476d90e4.png

FWIW

Το issue υπάρχει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 29/11/2020 at 17:26, barman_ said:

Εγινε πολυ ωραιο το φορουμ κατα τη γνωμη μου,clean cut

 

Μερικες προτασεις για τις αγγελιες..

1. να φαινονται σε σειρα-λιστα οπως πριν

2. η τιμη και η ονομασια της αγγελιας να ειναι στην ιδια σειρα,ζαλιζεσαι καπως ετσι

3. να προστεθει η ημερομηνια δημοσιευσης-ανανεωσης  στο κουτακι της αγγελιας(πριν την κλικαρεις δλδ)

 

Ευχαριστουμε ;)

 

On 30/11/2020 at 13:14, barman_ said:

Θα μπορουσε στις αγγελιες να κατεβει η τιμη διπλα στην περιγραφη?στη λιστα της καθε κατηγοριας αναφερομαι,να μοιαζει οπως εμφανιζονται τα νεα πχ διπλα στην ονομασια του προιοντος..βγαινει λιγο το ματι ετσι

 

Ευχαριστουμε :)

2020-11-30.png

Inked2020-11-30 (1)_LI.jpg

Τελος μαζι με αυτα τα δυο προσεξα οτι οταν βλεπεις τη σελιδα σε καποια κατηγορια με τις αγγελιες,δεν φαινονται ως γκριζαρισμενες αυτες που εχεις ηδη κοιταξει

 

Ευχαριστουμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερωσω οτι στις αγγελιες παλιοτερα εγραφε πανω πριν ποση ωρα εχει δημοσιευτει, το οποιο μου ηταν πολυ χρησιμο, αλλα τωρα μπορεις να το βρεις μονο αν μπεις μεσα στην αγγελια και δεις τι ωρα δημοσιευτηκε και βρεις τη διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση. Πως μπορω να προσθεσω κατηγορια για παρακολουθηση στις αγγελιες. Δεν υπαρχει πια το button οπως στην προηγουμενη έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ειδοποιήσεις πάνω δεξιά.

Πατάω στην ειδοποίηση που θέλω να δω και σύμφωνα με τα γραφόμενα είναι για αυτό το ποστ.

Και βρίσκομαι σε αυτό το ποστ, στο ύψος των φωτογραφιών.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιτάζοντας το απο πάνω, νομίζω θα έπρεπε να υπάρχει μια διαφοροποίηση στη συμπεριφορά μεταξύ light theme

Spoiler

Light-Theme.jpg

και dark theme.

Spoiler

Dark-theme.jpg

Προφανώς μόνο μία από τις δύο όψεις είναι η σωστή. Είτε η "μηδαμινή" αντίθεση του light είτε η εντονότατη του dark

Επεξ/σία από Abudi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ήδή , λείπει στο καινούριο interface το εικονιδιο για τη μεταβαση στο τελευταιο μη αναγνωσμένο μήνυμα στα topics που εμφανίζονται στο "διαχείριση συνδρομών". Ειναι απαραίτητο καθώς δεν μπορείς να παρακολουθήσεις τις συνδρόμες σου έτσι. Καλό θα ήταν αυτό το κουμπί να υπάρχει και μέσα στο εκάστοτε topic.

https://www.insomnia.gr/followed/

Επεξ/σία από runner69
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι το καινούργιο theme. ✌️
Δυο μικρά από τη διαχείριση συνδρομών:

1. Τα κλειδωμένα θέματα είχαν ένα λουκέτο 🔒 για να ξεχωρίζουν, τώρα λείπει.

2. Στις συνδρομές που παρακολουθούμε ανώνυμα υπάρχει δίπλα ένα εικονίδιο "μάτι", στο tooltip γράφει "Ακολουθείτε αυτό αυτομάτως", ενώ η μετάφραση πρέπει να είναι "ανωνύμως"

data-role="followAnonymous" data-ipstooltip="" _title="Ακολουθείτε αυτό αυτομάτως">

 

image.png.1c1012ff1fe5db9281c0a279c9f8515f.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Doubt είπε

Στις ειδοποιήσεις πάνω δεξιά.

Πατάω στην ειδοποίηση που θέλω να δω και σύμφωνα με τα γραφόμενα είναι για αυτό το ποστ.

Και βρίσκομαι σε αυτό το ποστ, στο ύψος των φωτογραφιών.

 

 

Δεν ξέρω τι μαγικό έχει αυτό το ποστ του DrLo, αλλά ακόμα και το λινκ του εδώ, δεν αφήνει τις "ειδοποιήσεις¨ να με πάνε στα "αδιάβαστα¨ αλλά σκαλώνει πάλι εκεί.

Ακόμα κι αν πατήσω στο "7 λεπτά" από πάνω

1478180821_.png.965ee6b4635fdc835efca22a2054f80b.png

 

με πάει εδώ

817163146_.png.32bdd4112f785ec4d9059335b3f989be.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ενεργοποιήθηκε η λειτουργία ακύρωσης της "εκκρεμότητας" μιας αγγελίας.

Όσοι είχατε αγγελίες σε εκκρεμότητα και θέλετε να τις επαναφέρετε σε πλήρη διαθεσιμότητα, μπορείτε να το κάνετε από τη σελίδα της αγγελίας:

Από την επιλογή σε εκκρεμότητα, ξανά κλικ για "ακύρωση".

Αν αντιμετωπίσετε κάποιο θέμα, ενημερώστε ώστε να το δούμε άμεσα.

Ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. κάνω αναζήτηση για οτιδήποτε και δεν μου εμφανίζει αποτελέσματα 

2. Στα φίλτρα στις αγγελίες και στην αναζήτηση αγγελιών θα ήταν καλό σαν βοήθεια να υπάρχει η στοίχιση καινούργια προς παλιά, αύξουσα/φθίνουσα τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...