Προς το περιεχόμενο

Insomnia v2021 - Αναφορά bugs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Και εμένα τώρα που το δοκίμασα ότι και να διαλέξω πάντα στο πρώτο ποστ με πάει.

Και εμένα δεν έχει πουθενά κανένα αστεράκι ή τελεία.

Μόνο πάνω στο τίτλο του κάθε τοπικ μπορώ να πατήσω από τα αγαπημένα μου τοπικς.

Εγώ σου λέω για περιήγηση στο φόρουμ απλή. Εσύ μιλάς να επιλέγεις μέσα από τις συνδρομές ή το activity stream (το οποίο προσωρινά δε λειτουργεί βέβαια)?

edit: Επιβεβαιώμω, στις "Συνδρομές" δεν υπάρχει τελίτσα/αστεράκι. Βασικά, στη "Διαχείριση Συνδρομών"

Επεξ/σία από Abudi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 645
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
2 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Και κάτι άλλο στα κινητα δεν μπορούμε αν το θέλουμε να επιλέξουμε να βλέπουμε το site σαν desktop.

 

Με Chrome σε android φαινεται μια χαρα σε desktop με την αναλογη επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με chrome μπορεί αλλά εγώ δεν χρησιμοποιώ chrome. 

Και μάλλον εσύ λες να αλλάζεις τις ρυθμίσεις του Chrome ώστε να δείχνει ολες τις σελίδες σαν desktop.

Εγω πάλι δεν λέω αυτό γιατί όπως και για το προηγούμενο πρόβλημα δεν μπορώ σε κάθε site να μπαίνω και να αλλάζω κάθε φορά τις ρυθμίσεις του browser. 

Οπως καταλαβαίνεις κάτι τέτοιο είναι τέρμα μη πρακτικό έτσι. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το https://www.insomnia.gr/discover/unread/ για τα αδιάβαστα μυνήματα απο χθες μου βγάζει Δεν υπάρχουν αποτελέσματα προς εμφάνιση σε αυτή τη ροή δραστηριότητας ακόμη 

Η αναζήτηση δεν λειτουργεί ακόμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Με chrome μπορεί αλλά εγώ δεν χρησιμοποιώ chrome. 

Και μάλλον εσύ λες να αλλάζεις τις ρυθμίσεις του Chrome ώστε να δείχνει ολες τις σελίδες σαν desktop.

Εγω πάλι δεν λέω αυτό γιατί όπως και για το προηγούμενο πρόβλημα δεν μπορώ σε κάθε site να μπαίνω και να αλλάζω κάθε φορά τις ρυθμίσεις του browser. 

Οπως καταλαβαίνεις κάτι τέτοιο είναι τέρμα μη πρακτικό έτσι. 

 

Θελεις να γραψεις τι εννοεις "στα κινητα δεν μπορούμε αν το θέλουμε να επιλέξουμε να βλέπουμε το site σαν desktop? Σε ποιο κινητο, σε ποιον browser? Στο Note 10+ μου με default browser ας πουμε το δειχνει.

Οσον αφορα τον Chrome, δε εννοω να αλλαζεις τις ρυθμισεις καθε φορα, πατας το κουμπακι, σου λεει Desktop Site, τικαρεις και γεια σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
23 minutes ago, Ukforthemoment said:

Το https://www.insomnia.gr/discover/unread/ για τα αδιάβαστα μυνήματα απο χθες μου βγάζει Δεν υπάρχουν αποτελέσματα προς εμφάνιση σε αυτή τη ροή δραστηριότητας ακόμη 

Η αναζήτηση δεν λειτουργεί ακόμα;

Απο σήμερα το πρωί όχι, είχε κάποια προβλήματα στο activity streams.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκ μιας πρώτης όψεως τα Activity Streams φαίνεται να δουλεύουν τέλεια. Μπράβο στους κακομοίρηδες που τα έφτιαξαν (κι ακούνε και βρισίδια από πάνω -γι'αυτό "κακομοίρηδες")

edit: Όχι και τέλεια ,το μάτιαξα, μου γράφει αυτό: ".....όπου υπήρξε ενημέρωση τις τελευταίες 0 ημέρες." ενώ έχω βάλει διάστημα 4.000 μέρες.

Επεξ/σία από Abudi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν ξέρω πως να το περιγράψω ακριβώς, αλλά υπάρχει ένα bug σε mobile, στο οποίο όταν κάνεις νέο ποστ, μόλις πατήσεις enter για να αλλάξεις γραμμή, παρόλο που παίρνει την εντολή, ο κέρσορας παραμένει στο σημείο που ήταν και δεν σε αφήσει να γράψεις στην νέα γραμμή, συνεχίζει εκεί που ήταν. Το αποτέλεσμα είναι να πατάς 5-6-7 φορές enter και να μένει ένα μακρυνάρι κενό στο κάτω μέρος του ποστ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλη μια φορά θα το πω και το θεωρώ πολύ σημαντικό: Το site είναι σχεδόν αδύνατο να το δεις από κινητό για πάνω από 5 λεπτά, λόγω του μεγέθους της γραμματοσειράς. Προσωπικά έχω σταματήσει να μπαίνω από το κινητό (που ήταν και το κύριο μέσο που έμπαινα) και θα μπω μόνο από laptop.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, stormrain είπε

 

Θελεις να γραψεις τι εννοεις "στα κινητα δεν μπορούμε αν το θέλουμε να επιλέξουμε να βλέπουμε το site σαν desktop? Σε ποιο κινητο, σε ποιον browser? Στο Note 10+ μου με default browser ας πουμε το δειχνει.

Οσον αφορα τον Chrome, δε εννοω να αλλαζεις τις ρυθμισεις καθε φορα, πατας το κουμπακι, σου λεει Desktop Site, τικαρεις και γεια σας. 

Σε εμένα αυτό που λες απλά δεν υπάρχει.

Και στο παλιότερο theme υπήρχε κανονικά και από εκεί άλλαζα το mode του site από mobile σε desktop και τούμπαλιν.

1 ώρα πριν, telis είπε

Για άλλη μια φορά θα το πω και το θεωρώ πολύ σημαντικό: Το site είναι σχεδόν αδύνατο να το δεις από κινητό για πάνω από 5 λεπτά, λόγω του μεγέθους της γραμματοσειράς. Προσωπικά έχω σταματήσει να μπαίνω από το κινητό (που ήταν και το κύριο μέσο που έμπαινα) και θα μπω μόνο από laptop.

Έτσι ακριβώς.

Πες τα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Σε εμένα αυτό που λες απλά δεν υπάρχει.

Και στο παλιότερο theme υπήρχε κανονικά και από εκεί άλλαζα το mode του site από mobile σε desktop και τούμπαλιν.

Έτσι ακριβώς.

Πες τα

Μπορεις να το κανεις με τον τροπο που σου λεω. Αν μου έλεγες και το setup σου οπως σε ρωτησα, θα ήταν πιο ευκολο ακομα να το βρούμε. Ολοι οι browsers έχουν κατι αναλογο, οποτε χρησιμοποιησε αυτην τη λυση. Ενα κουμπι παταγες, ενα κουμπί πατάς. 

 

Screenshot_20201203-110419_Chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικούς browser σε κινητό όχι έναν.

Και μέσα σε αυτούς εννοείτε ότι είναι και ο chrome.

 

Ακριβώς αυτό εννοούσα πιο πάνω που έλεγα ότι αν είναι να αλλάζω τις ρυθμίσεις από το browser για κάθε site είναι τέρμα μη πρακτικό.

Και εσύ νομίζω μου είχες πει ότι δεν αλλάζεις τις ρυθμίσεις από το πρόγραμμα κάτι που τελικά όπως βλέπεις δεν ισχύει γιατί τελικά τις άλλαζες από τις ρυθμίσεις του browser.

Και όχι δεν είναι "ενα κουμπι παταγες, ενα κουμπι πατας" καμία απολύτως σχέση όμως.

Γιατί αν αλλάξεις αυτό που λες από τις ρυθμίσεις του browser του κινητού σου το κάνει για όλα τα site και όχι μόνο για ένα.

Είναι ρυθμίσεις του browser όχι του site.

Κατάλαβες τώρα τι διαφορά με το παλιότερο theme που απλά άλλαζες τις ρυθμίσεις του site από τέρμα κάτω στο site και επέλεγες desktop και το κράταγε μόνο για το site που το πάταγες και όχι για όλα.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...