Προς το περιεχόμενο

Insomnia v2021 - Αναφορά bugs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 645
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο το μενου Ροες=>Περιεχόμενο στο οποιο δημοσιευσα

Οταν παταγα πανω στο αστερι που λεει "προς νεα μη αναγνωσμενη αναρτηση"

image.png.402aecf1405c9b28da95fb197dc55d85.png

Τωρα με πηγαινει καπου μετα απο το ποστ μου, τυχαια σε καποιο άλλο, οχι το αμεσως επόμενο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Doubt said:

Adblock ρε παιδιά... τι δεν καταλαβαίνετε;

Εγώ προσωπικά δεν καταλαβαίνω γιατί ενώ κόβω τις διαφημίσεις (έχω δοκιμάσει AdBlock και AdGuard), το site συνεχίζει να σέρνεται. Έχεις κάποια λύση σ' αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CheOnWeb είπε

Εγώ προσωπικά δεν καταλαβαίνω γιατί ενώ κόβω τις διαφημίσεις (έχω δοκιμάσει AdBlock και AdGuard), το site συνεχίζει να σέρνεται. Έχεις κάποια λύση σ' αυτό;

Άρα δεν φταίνε οι διαφημίσεις;;

Για κινητό μιλάς; android?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, Doubt said:

Άρα δεν φταίνε οι διαφημίσεις;;

Για κινητό μιλάς; android?

iOS. Το πρόβλημα με την καθυστέρηση και τα reloads εμφανίστηκε μαζί με τις νέες διαφημίσεις και υποθέτουμε ότι σχετίζεται μ' αυτές, ανεξαρτήτως του αν τις κόβεις ή όχι. Δεν ξέρω ακριβώς πώς δουλεύουν τα AdBlocks και μπορεί όντως να μην βοηθούν στο πρόβλημα  ακόμα κι αν κρύβουν τις διαφημίσεις. Μπορεί πάλι να είναι σύμπτωση αν και αμφιβάλλω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

iOS. Το πρόβλημα με την καθυστέρηση και τα reloads εμφανίστηκε μαζί με τις νέες διαφημίσεις και υποθέτουμε ότι σχετίζεται μ' αυτές, ανεξαρτήτως του αν τις κόβεις ή όχι. Δεν ξέρω ακριβώς πώς δουλεύουν τα AdBlocks και μπορεί όντως να μην βοηθούν στο πρόβλημα  ακόμα κι αν κρύβουν τις διαφημίσεις. Μπορεί πάλι να είναι σύμπτωση αν και αμφιβάλλω. 

Έστειλα π.μ. γιατί βγαίνουμε εκτός θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά ένας υπεύθυνος (hal) έχει μπει στο σαιτ μετά την αναβάθμιση και του αρέσει το αποτέλεσμα; διαφήμιση ποστ διαφήμιση ο στ 2 διαφημίσεις ποστ και λοιπά.

Είναι ευχαριστημένος; αυτό θέλει; έχει τόσο μεγάλη διαφορά στο κέρδος ώστε να αξίζει να βλέπουμε εστι ένα φόρουμ; που πολλές φορές μμπερδεύει το τι είναι από το σαιτ και τι από διαφήμιση και πατάς αλλά ντάλα. Ειλικρινά λυπάμαι για το στήσιμο? Και ναι θα συνεχίσω να ταλαιπορουμε μιας και είμαι στο φόρουμ χρόνια. Αλλά νομίζω ότι έχω και έχουμε όλοι το δικαίωμα και ίσως την υποχρέωση να λέμε τα κακός κείμενα και να προσπαθήστε να φτιάξετε ότι μπορείτε και όχι να λέμε το κλασικό καλά κάνουμε και όσοι δεν σας αρέσει φύγετε. Δεν μιλάμε πλέον για το στυλ που ίσως υποχρεωτικά η βάση που δουλεύει να μην σας δίνει μεγάλες επιλογές αλλά το στήσιμο και το που θα παίζει η διαφήμιση είναι σίγουρα δικό σας θέμα η μπορείτε να το αλλάξετε.

Ευχαριστώ και ελπίζω να κάνει κάποιος κάτι γιαυτό το πράγμα

Ειδικά από κινητό είναι χειρότερο

Επεξ/σία από kinitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φόρουμ έχει καταντήσει κουραστικό σέρνετε γενικά μπες βγες σε θέματα , αυτό με τις διαφημίσεις είναι πολύ σπαστικό ανάμεσα στα θέματα διαφημίσεις πάνω πάνω ή κάτω κάτω πριν ή μετά τα θέματα της σελίδας δεν υπάρχει θέμα αλλά όχι ανάμεσα να πας να πατήσεις ένα θέμα και να πετάγεται μια διαφήμιση και να μπαίνεις όπου να ναι κοιτάξτε το αυτό 

Ωραία η ανανέωση αλλά το κάνατε χάλια με τις διαφημίσεις

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογική του ad block είναι ένα θέμα καλό αλλά κακό γιαυτόυς στο σαιτ. Το κάθε σαιτ.μετά σε αναγκάζουν να βάζεις αντ μπλοκ και να κάνουν παράπονα ότι δεν βγάζουν λεφτά. Γιατί δεν τους έφθανε το απλό κομμάτι διαφήμιση θέλουν να είναι ένας αχταρμάς.

Κάτι σαν την πειρατεία. Δεν κατεβάζουν τιμές ανεβάζουν τιμές και κλαίνε. Τέλος πάντων θα παίζω με AD block και στο κινητό.

Στο pc είδα ότι το ad block μπλόκαρε 103 διαφημίσεις δεν ξέρω βέβαια που είναι όλα αυτά. Αλλά δεν πειράζει.

Καλή συνέχεια παιδιά που τρέχετε το σαιτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/12/2020 στις 9:43 ΜΜ, CheOnWeb είπε

iOS. Το πρόβλημα με την καθυστέρηση και τα reloads εμφανίστηκε μαζί με τις νέες διαφημίσεις και υποθέτουμε ότι σχετίζεται μ' αυτές, ανεξαρτήτως του αν τις κόβεις ή όχι. Δεν ξέρω ακριβώς πώς δουλεύουν τα AdBlocks και μπορεί όντως να μην βοηθούν στο πρόβλημα  ακόμα κι αν κρύβουν τις διαφημίσεις. Μπορεί πάλι να είναι σύμπτωση αν και αμφιβάλλω. 

προσωπικά στο ios δεν χρησιμοποιώ safari αλλά firefox.

για την αποφυγή διαφημίσεων και trackers χρησιμοποιώ το dnscloak.

όλη η κίνηση του διαδικτύου πηγαίνει μέσω αυτού και διαφημίσεις κλπ τέλος

σου προτείνω να το δοκιμάσεις.

όσο για την απόδοση είδα μεγάλη διαφορά σε sites (τα οποία έχουν αρκετές διαφημίσεις και trackers) τώρα φορτώνουν πιο γρήγορα. και με το insomnia δοκιμασμένο.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...