Προς το περιεχόμενο

Insomnia v2021 - Αναφορά bugs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά, σήμερα το πρόσεξα.

Στο προφίλ μου, στη δραστηριότητα, εμφανίζονται πρόσφατα ποστ, αντιδράσεις κλπ.

Αριστερά των πρόσφατων ποστ υπάρχει το γνωστό αστεράκι, αλλά είναι σε όλα τα ποστ το "αχνό" αστεράκι που υποδηλώνει πως το δικό μου ήταν και το τελευταίο. Δεν ισχύει όμως αυτό, είτε σε θέματα που παρακολουθώ είτε σε άλλα, υπάρχουν και πιο πρόσφατα ποστ από το δικό μου. Δεν θα έπρεπε το αστεράκι να είναι μαύρο σε αυτή την περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 645
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 26/4/2021 στις 9:12 ΜΜ, petasis είπε

Γιατί σε κανένα φόρουμ δεν βλέπω κουμπί να ανοίξω νέο θέμα; Που είναι το κουμπί;

---->>>>>>>>>>>>

Στις 26/4/2021 στις 6:11 ΜΜ, panoc είπε

Το προβλημα το δημιουργει το GRC: Greek AdBlock Filter του ublock και συγκεκριμενα ο κανονας "insomnia.gr##.ipsSpacer_both"

Για να λυθει, πηγαινεται στο Μy filters του Ublock και προσθεστε το παρακατω :

insomnia.gr#@#.ipsSpacer_both

Πατηστε apply και τελος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πατάω να ανοίξω το link να δω όλα τα άρθρα της κεντρικής σελίδας δε φορτώνει τίποτα. Από το Safari στο iPhone τα βλέπω όμως κανονικά. Έκανα clear browsing data, cache, cookies, στον Chrome στον υπολογιστή αλλά και πάλι τίποτα.

Απενεργοποίησα το uBlock Origin και τότε φόρτωσε τη σελίδα. Υπάρχει τρόπος να έχω ενεργό το uBlock και να ανοίγουν τα άρθρα;

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, bill_viper είπε

Όταν πατάω να ανοίξω το link να δω όλα τα άρθρα της κεντρικής σελίδας δε φορτώνει τίποτα. Από το Safari στο iPhone τα βλέπω όμως κανονικά. Έκανα clear browsing data, cache, cookies, στον Chrome στον υπολογιστή αλλά και πάλι τίποτα.

Απενεργοποίησα το uBlock Origin και τότε φόρτωσε τη σελίδα. Υπάρχει τρόπος να έχω ενεργό το uBlock και να ανοίγουν τα άρθρα;

Screenshot_1.png

Διάβασε τα 10-15 τελευταία μηνύματα.

Επεξ/σία από Doubt
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Doubt είπε

Διάβασε τα 10-15 τελευταία μηνύματα.

Όλα καλά, σ'ευχαριστώ. Πρόσθεσα το filter και τώρα ανοίγει κανονικά το link με τις ειδήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

αυτο το "να φευγει" στις αγγελιες ειναι πλεον πολυ κουραστικο στο ματι, το βλεπω τωρα 10 χρονια να το βαζουν, ποτε θα απαγορευτει αυτος ο ορος?

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

black theme ακόμα θεματάκια στα font colors.

επίσης σε mobile  επεξεργαστή κειμένου σκαλώνει η διαγραφή εμοτζι και η ενεργοποίηση του keyboard.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, greekfragma είπε

επίσης σε mobile  επεξεργαστή κειμένου σκαλώνει η διαγραφή εμοτζι και η ενεργοποίηση του keyboard.

Σε κινητό ναι, έχει διάφορα θεματάκια. Π.χ. όταν βάλεις κάποια παράθεση, μετά ο κέρσορας πάει όπου θέλει αυτός κι όχι εκεί που τον αφήνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα δεν ειναι bug αλλα ...σκαλωμα δικο μου.

Για να μην ανοιγω νεο θεμα ομως το γραφω εδω.

Δεν μπορω να βρω πως αποσυνδεομαι απο το insomnia!!!

Τι να πω ή στραβωθηκα ή κατι παιζει. Το ψαχνω εδω και κανενα 20λεπτο και εχω σηκωσει τα χερια ψηλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, crom251 είπε

Λογικα δεν ειναι bug αλλα ...σκαλωμα δικο μου.

Για να μην ανοιγω νεο θεμα ομως το γραφω εδω.

Δεν μπορω να βρω πως αποσυνδεομαι απο το insomnia!!!

Τι να πω ή στραβωθηκα ή κατι παιζει. Το ψαχνω εδω και κανενα 20λεπτο και εχω σηκωσει τα χερια ψηλα...

My Dashboard --> Αποσύνδεση. (είναι τελευταία επιλογή)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...