Προς το περιεχόμενο

Insomnia v2021 - Αναφορά bugs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 645
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, Hal9000 είπε

Μένουμε στα bugs εδώ και μόνο. Υπενθύμιση ότι υπάρχει και dark mode το οποίο μπορείτε να το ενεργοποιήσετε στο κάτω μέρος κάθε σελίδας.

image.png.d42bfa241c6225ab7a0c31a9f81ba2b9.png

Dark mode 👌

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, billdanos είπε

Αυτό τώρα ειναι σα να γράψω εγώ πως «δεν μου αρέσουν οι μπάμιες»...Χωρίς άλλη αιτιολόγηση... 😛

Σας είπαμε ήδη 2.

Δεν είναι τόσο πρακτικό όσο ήταν το παλιό theme, πολλά πράγματα που είχε το παλιό theme το νέο δεν τα έχει ή αν τα έχει είναι κρυμμένα και θέλουν πολύ ψάξιμο για να τα βρεις.

 

Και έναν 3 λόγο είπε πιο πάνω ο χρήστης "jim_p" δεν σας λέω να μην αλλάζετε themes στο site.

 

Και αν πραγματικά θέλεις και άλλους λόγους γιατί το παλιότερο theme είναι πολύ, μα πάρα πολύ ανώτερο του νέου δες όλο αυτό το τοπικ και θα καταλάβεις.

Κάντε όσα νέα θέλετε αλλά δίνεται και την δυνατότητα σε όσους έχουν συνηθίσει να δουλεύουν με το παλιό να αφήνουν αυτό στο profile τους.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαντάρα το κάνατε παιδιά... θερμή παράκληση να μας δώσετε το παλιό θέμα.

Μας βγάλατε τα μάτια, με τα μικρά τα γράμματα... Όπως και σε πολλά άλλα.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως έγραψα σε ένα άλλο topic:

Αναφορά σε κείμενο

Καλορίζικο. Τα χρώματα ειναι ακριβώς ίδια με αυτά του Resetera οπότε και δεν με ενοχλούν (δεν ξέρω αν κάποιος εμπνεύστηκε από το Resetera για το νέο look). Το look όμως είναι πιο amateur-ish στο Insomnia και αυτό φαίνεται. Μερικές μικροδιορθώσεις χρειάζονται. Πχ, τα πλαίσια θα έπρεπε να είναι rounded IMO και ίσως λίγο πιο μεγάλα για να γίνεται καλύτερα ο διαχωρισμός (όταν κάνουμε Edit ή όταν post-άρουμε, έχουμε ωραία rounded πλαίσια. Παρόμοια ή λίγο μικρότερα θα έπρεπε να υπάρχουν στο forum ώστε να σπάει αυτή η ασπρίλα), ή στο να αλλάξει το χρώμα που είναι τα avatars ώστε να υπάρχει διαχωρισμός από το κείμενο που έχουμε γράψει ή στο να αλλάξει η γραμματοσειρά σε κάποια καλύτερη (πιο bolded τα γράμματα για να μην αχνοφαίνονται). Γι αυτό χτυπάει τόσο η ασπρίλα που λένε οι περισσότεροι. Δεν ξέρω αν γίνουν περαιτέρω αλλαγές (και δεν είμαι από αυτούς που θα πούνε γυρίστε το στο παλιό), αλλά καλό θα ήταν να γίνουν κάποιες QoL improvements.

 

Επεξ/σία από john2gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Κάντε όσα νέα θέλετε αλλά δίνεται και την δυνατότητα σε όσους έχουν συνηθίσει να δουλεύουν με το παλιό να αφήνουν αυτό στο profile τους.

Μπορεί η συμφωνία τους με τη Invision Community να μην τους δίνει αυτή τη δυνατότητα.

(Ακόμα και στο Facebook καταργήθηκε αυτή η επιλογή).

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπερβολικά μικρή η γραμματοσειρά, σε 1440 27" δεν παλεύεται με τίποτα.

Αυτό μου χτύπησε αμέσως μπαίνοντας στο site και έφυγα, γιατί μου βγήκαν τα μάτια. Στα 1080 24" που βλέπω τώρα είναι καλύτερα, αλλά όχι τέλεια. Οι υπόλοιπες αλλαγές μου φαίνονται πολύ καλές.

Επεξ/σία από Voodooman
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Voodooman είπε

Υπερβολικά μικρή η γραμματοσειρά, σε 1440 27" δεν παλεύεται με τίποτα.

 

Αυτό θα έλεγα και εγώ. Μια χαρά είναι το νέο design απλώς η γραμματοσειρά είναι μικρή κάτι το οποίο ενοχλεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλουν αλλαγή τα χρώματα στα γράμματα στο dark mode γιατί είναι όλα σκούρα. Και οι κύκλοι και τα αστέρια δίπλα στα χρώματα που δείχνουν αν έχει νέες απαντήσεις πρέπει να γίνουν ένα κιτρινάκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, billdanos είπε

Αυτό τώρα ειναι σα να γράψω εγώ πως «δεν μου αρέσουν οι μπάμιες»...Χωρίς άλλη αιτιολόγηση... 😛

Όχι, εδώ δεν έχει να κάνει με το γνωστό "περί ορέξεως"!

1. Από τη στιγμή που ο Hal9000 δήλωσε στην πρώτη σελίδα "Μένουμε στα bugs εδώ και μόνο", δηλαδή εδώ ασχολούμαστε μόνο με τα bugs, μπορούμε να εκφράσουμε μόνο την αντίθεσή μας και όχι να αναπτύξουμε επιχειρηματολογία γι αυτό που μας ενοχλεί!

2. Δεν είναι αποκλειστικά αισθητικό πρόβλημα, ούτε χρειάζεται να είναι κανείς εξειδικευμένος γιατρός ή ψυχολόγος για να το καταλάβει. Προκαλεί (μη αισθητική) ενόχληση, σωματική αν χρειάζεται να το πω με απλά λόγια.

- Οπότε ίσως θα ήταν καλύτερα να ανοίξετε νέο θέμα, γι αυτό που πολλοί θεωρούν ως πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ το νέο θέμα αλλά προτιμώ το παλιό 

Spoiler

απλά έχω ξεχάσει ανοιχτή μια καρτέλα😛

 

old.PNG

46 λεπτά πριν, Geocheats2 είπε

ξέρει κανείς πως βλέπουμε την στήλη Forum που είχε το παλιό θέμα?

Γιώργος

και απαντάω μόνος μου ορίστε το λινκ

https://www.insomnia.gr/index.php?app=insomnia&module=insomnia&controller=ajax&do=getSidebarBlockContent&type=forum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...