Προς το περιεχόμενο

Insomnia v2021 - Αναφορά bugs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Hal9000 είπε

Μένουμε στα bugs εδώ και μόνο. Υπενθύμιση ότι υπάρχει και dark mode το οποίο μπορείτε να το ενεργοποιήσετε στο κάτω μέρος κάθε σελίδας.

image.png.d42bfa241c6225ab7a0c31a9f81ba2b9.png

Το dark mode δεν κάνει για όλους ρε συ. Και επίσης εδώ λέμε τα bugs κτλ το κατανοώ. Για το ότι δεν μπορείς να κάτσεις πάνω από 5' στο site που το λέμε; Το #f0f1f3 με το #f9f9f9 κάνει τρελή διαφορά!..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 645
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα μου αρέσει το νέο look, ποτέ δε θα είναι ικανοποιημένοι όλοι.

Στα bugs, στις αγγελίες, όταν βλέπω τα περιεχόμενα μιας κατηγορίας, δε βλέπω πουθενά την ταξινόμηση (Ημερομηνία, τιμή κτλ), νομίζω υπήρχε πριν. Επίσης θα ήταν super uber χρήσιμο να υπήρχε τουλάχιστον ένα φίλτρο για να ξεχωρίσει κανείς τις αγγελίας προσφοράς από αυτές της ζήτησης.

Επίσης στο dark theme, το πλαίσιο που γράφουμε νέο κείμενο θα έπρεπε να είναι σκούρο για να συμβαδίζει με το υπόλοιπο site, όπως είναι το πλαίσιο αναζήτησης στις αγγελίες.
1471413264_Screenshotfrom2020-11-2913-37-24.png.1b7f132068422e90a9330a1c372047a1.png

Επίσης στο dark theme, το πλαίσιο της αναζήτησης στο site θα έπρεπε να ξεχωρίζει, τώρα είναι το ίδιο χρώμα με το περιβάλλον, και τα γράμματα μέσα σε αυτό σκούρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
14 minutes ago, Abudi said:

Δεν ξέρω αν είναι bug, οι "Ροές Δραστηριότητας" δε λειτουργούν προσωρινά ή τις αποχαιρετήσαμε;

 

19 minutes ago, Xristaras12 said:

Το κουμπάκι νέο περιεχόμενο που έχει πάει;

  

11 hours ago, Hal9000 said:

Ενημερώσεις: Η λειτουργία αναζήτησης θα ενεργοποιηθεί σε λίγες ώρες. Μέχρι τότε σχετικές λειτουργίες όπως η Πρόσφατη Δραστηριότητα και το Νέο Περιεχόμενο, δεν θα είναι διαθέσιμες,

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Xristaras12 είπε

Το κουμπάκι νέο περιεχόμενο που έχει πάει;

Αυτό ψάχνω και εγώ. Δεν ξέρω αν φταίει το Πραγματοποιούνται εργασίες στη μηχανή αναζήτησης του Insomnia. Tα αποτελέσματα δεν είναι ολοκληρωμένα.

Και αφού απαντήθηκε βάζω το λινκ για το νεο περιεχόμενο https://www.insomnia.gr/discover/unread/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα σχολια μου και απο εμενα για την νεα εμφανιση "ΑΓΓΕΛΙΩΝ"photo_aggelies1.jpg.169660dc3cd8b34d3576555746db96ba.jpg.

1. μεγαλη επιφανεια "ασπρο" background που κουραζει.

2. σε 24 inch μονιτορ , πολυς "αχρησιμοποιητος χωρος" , που σε αναγκαζει να ανεβοκατεβαινεις scroll up - down ( see photo )

3. στις αγγελιες , δεν υπαρχει φωτεινη ενδειξη "ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΟ - ΜΗ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΟ"

4. δεν υπαρχει σημανση "ΖΗΤΗΣΗ - ΠΩΛΗΣΗ" ( εκτος και αν μπεις  μεσα στην αγγελια ).

5 . δεν φαινεται η ωρα που μπηκε η αγγελια ( εκτος και αν μπεις  μεσα στην αγγελια ).

6. τεραστιες φωτο σε καθε κατηγορια , που πιανουν πολυ χωρο ( πιο πρακτικο  μικροτερες και μεσα στην αγγελια μεγαλες ). Βλεπεις 2χ3 αγγελιες και 1χ3 μισες ( δεν χωρανε στην οθονη)

7. Λειπει δυνατοτητα να εμφανιζεται καθε αγγελια κατω απο την αλλη ( οπως παλια ) δηλ  αγγελια ανα row.

8. δεν δουλευει η αναζητηση

9. Δεν μπορω να δω αλλες αγγελιες του ιδιου μελους ( οπως ισχυε παλια ) 

10. Γινεται να προστεθει ενα πεδιο σε καθε αγγελια για να μπορω να βαζω σχολια δικα μου ή ακομα και tag για  αναζητηση ?

 

 

 

 

Επεξ/σία από ana4732
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νομιζω οτι θα διευκολυνε σε καθε  αγγελια , εκει που βλεπει κανεις ομαδικα την λιστα της κατηγοριας  ( αναφερομαι ενοτητα " αγγελιες "  ) να υπαρχει ενα πεδιο ωστε να υπενθυμιζει στο μελος να δηλωσει   την εδρα του ή που βρισκεται  , πραγμα το οποιο πολλοι δεν το κανουν ( ισως απο αμελεια ). Πληροφορια που για να την  μαθεις , πρεπει να στελνεις μηνυμα.

Επεξ/σία από ana4732
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δώσω ένα feedback για το νέο Design, δεν με βοηθάει καθόλου στη πλοήγηση, πολύ ασπρίλα και δεν ξεχωρίζω περιοχές/πόστ όπως ήταν με το παλιό. Η κεντρική σελίδα είναι πολύ "φλάτ" σα σκακιέρα. Υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσω το προηγούμενο ; πραγματικά έχω χαθεί !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, Abudi said:

Πάντως εμένα η ροή discover/67 που έχω μια χαρά λειτουργεί, τρόπος να πάω σε αυτή δε βλέπω να υπάρχει

Θα εμφανιστεί όταν ολοκληρωθουν αυτά που πρέπει να γίνουν με την αναζήτηση/indexing.

Just now, Pokemon640 said:

Υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιήσω το προηγούμενο ; πραγματικά έχω χαθεί !

Sorry για την κυνική απάντηση, αλλά σε καμμία από τις αναβαθμίσεις που έχουν γίνει, δεν έχει δωθεί επιλογή της προηγούμενης εμφάνισης.

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...