Προς το περιεχόμενο

Insomnia v2021 - Αναφορά bugs


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 minutes ago, Thresh said:

Sorry για την κυνική απάντηση, αλλά σε καμμία από τις αναβαθμίσεις που έχουν γίνει, δεν έχει δωθεί επιλογή της προηγούμενης εμφάνισης.

Το οποίο είναι τραγικό..

1 minute ago, ThanLan09 said:

Νομίζω ένα Dark Theme ωραίο θα ήταν!

Έχει dark theme αλλά ωραίο δεν το λες.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 645
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συμφωνώ με τον @LLLEFTERIS. Γενικά όμως όλα τα γράμματα έχουν μικρύνει σε όλη την σελίδα. Γίνεται να τα βάλετε στο κανονικό τους μέγεθος?

Επίσης  τα links πλέον είναι μόνο υπογραμμισμένα χωρίς μπλε χρώμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλατε τη λίστα των αγγελιών σε κάθε αγγελία να έχει και εικόνα με αποτέλεσμα και να μειώνονται οι αγγελίες που μπορεί να δει κάποιος ανα σελίδα αλλά και να ξεσκίζεσαι στο σκρολάρισμα για να βρεις αυτό που ψάχνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να διαβασω τιποτα απ'οτι εχουν γραψει οι προηγουμενοι για να μην επηρεαστω θα πω μερικα πραγματακια με απολυτη ειλικρινια και σεβασμο.Αλλα θα πω την γνωμη ετσι οπως το βλεπω εγω χωρις να σημαινει οτι ισχυουν για ολους αυτα που γραφω.

Πιστευα οτι η προηγουμενη αλλαγη δεν ηταν και τοσο καλη αλλα αυτη τωρα ειναι ακομα χειροτερη.Πολυ χειροτερη βασικα.

Και το λευκο θεμα αλλα και το dark ειναι υπερβολικα κουραστικα με αποτελεσμα να μην μπορεις να ξεχωρισεις ποιο ειναι χειροτερο.

Στο λευκο θεμα δεν υπαρχουν πουθενα διαχωριστικες γραμμες ουτε μεταξυ θεματων οταν μπαινεις μεσα στο forum ουτε μεταξυ των post αλλα και ουτε μεταξυ των παραθεσεων οταν απαντας σε καποιον με αποτελεσμα να χανεται το ματι σου και να μην ξερεις τι διαβαζεις και που να εστιασεις ευκολα και γρηγορα.

Στο dark επισης το ιδιο και χειροτερα.Ενα αλαλουμ λεξεων, κειμενων και εικονων σε μαυρο φοντο χωρις καμια σειρα λες και τα πεταξε καποιος μεσα εκει τα αφησε στην μοιρα τους και τα ξεχασε.Παλι δεν καταλαβαινεις ποια ειναι η παραθεση και ποια ειναι η απαντηση και σε συνδυασμο με την υπογραφη του καθενος γινεται ενας αχταρμας που σε φτανει να λες δεν μαμιεται θα κατσω να σπασω εγω το κεφαλι μου να λυσω γριφο?

Σε πιανει ζαλαδα πραγματικα και με τα δυο θεματα και ειδικα το οτι δεν υπαρχουν τα διαχωριστικα οι διαχωριστικες γραμμες που σε κανουν να εστιαζεις αμεσα στο τι ειναι τι και να ξεχωριζεις τι ειναι το καθενα.

Δεν ξερω αν καταλαβαινετε τι λεω αλλα δεν μπορω να το περιγραψω διαφορετικα.

Επισης θα μπορουσατε να ψαξετε λιγο να δωσετε λιγο προσοχη στα χρωματα και τι ειναι πιο ξεκουραστο για το ματι.Τωρα ειναι ολα ασπρομαυρα ειτε στο ενα θεμα ειτε στο αλλο με αποτελεσμα να κουραζεται πολυ το ματι σε τετοιο περιβαλλον.Θα μπορουσαν μπουνε πιο ξεκουραστα χρωματα ειδικα σε καποια σημεια ωστε να μην εχεις εναν λευκο φακο με μαυρα γραμματακια η μια σκετη μαυριλα στο προσωπο σου ολη την ωρα ενω γραφεις η ψαχνεις και διαβαζεις πολλες ωρες σε διαφορα θεματα.

Επισης παρατηρησα οτι σε καποια θεμα στην δεξια στηλη υπαρχει μια πληροφορηση σχετικα με το ποιος εχει τα περισσοτερα μηνυματα ποια ειναι τα post με τις περισσοτερες αξιολογησεις αν θυμαμαι καλα κι επισης τις εικονες του θεματος.Ολα αυτα χωρις πλακα πιανουν σχεδον το 1/3 της οθονης χωρις λογο.Βασικα δεν νοιαζει κανεναν ουτε ποιος εχει τα περισσοτερα μηνυματα αλλα και ουτε οι εικονες απο την στιγμη που εφοσον θελει να ενημερωθει θα πρεπει να κατσει να διαβασει το θεμα απο την αρχη η να ρωτησει και να του απαντησουν την δεδομενη χρονικη στιγμη αν το θεμα ειναι πολυ μεγαλο.Αυτη η στηλη επισης εχει ως αποτελεσμα να μικραινει αρκετα ο χωρος με τα post κατι το οποιο δεν ειναι καθολου ομορφο στο ματι και ειναι και κουραστικο σε μεγαλα post και παραθεσεις.

Υποψιν πως οτι γραφω δεν το λεω ουτε με κακια αλλα ουτε για να φανω οτι γνωριζω καλυτερα απο εσας.

Λεω απλα την γνωμη και πως βλεπω εγω καποια πραγματα.

Μπορει για ολους τους αλλους να ειναι τελειο το νεο θεμα αλλα προσωπικα εμενα δεν μου αρεσε καθολου και μ'εχει κουρασει σε υπερβολικο βαθμο για τους λογους που ανεφερα.

Με εκτιμηση προς ολα τα παιδια που δουλευουν για να υπαρχει αυτο το forum. 

 

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έγραφα μόλις τώρα ότι και ο φίλος από πάνω για τα χρώματα.. είναι όντως και το άσπρο και το μαύρο πολύ έντονα..

Επίσης δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά και ένα κουμπί να οδηγεί στα clubs είναι χρήσιμο..!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και το προ-προηγούμενο μου άρεσε αρκετά, συνήθισα το προηγούμενο και δεν ειχα θεμα. το νεο (σε dark που δουλευω παντα) ειναι για να σε στείλει οφθαλμίατρο. Δεν διαβάζετε, ειναι όλα πολύ μικρα. Εβαλα στον firefox 110% το zoom και ειναι απείρως καλύτερο. Δοκιμάστε το όσοι έχετε μεγάλη οθόνη γιατι θα στραβωθείτε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγινε πολυ ωραιο το φορουμ κατα τη γνωμη μου,clean cut

 

Μερικες προτασεις για τις αγγελιες..

1. να φαινονται σε σειρα-λιστα οπως πριν

2. η τιμη και η ονομασια της αγγελιας να ειναι στην ιδια σειρα,ζαλιζεσαι καπως ετσι

3. να προστεθει η ημερομηνια δημοσιευσης-ανανεωσης  στο κουτακι της αγγελιας(πριν την κλικαρεις δλδ)

 

Ευχαριστουμε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα
δυο τρια πραγματάκια που ξενίζουν κατα την γνωμη μου ειναι:
- Δεν εμφανιζονται οι αξιολογησεις του χρηστη οταν βαζεις τον κέρσορα επανω στην εικονα προφιλ του, και γενικα δεν μπορεις να δεις το feedback καποιου χρηστη αν δεν μπεις στο προφιλ του η σε μια αγγελια του.
- Δεν υπαχει δυνατοτητα να καταλαβεις αν εχεις ηδη διαβασει μια αγγελια.
- Δεν υπαρχει φιλτρο αναζητησης για Ζητηση - Πωληση
- Δεν φαινεται καν αν μια αγγελια ειναι ζητηση η πωληση
- Δεν υπαρχει η ωρα καταχώρισης της αγγελιας
- Δεν φαινονται πλεον αλλες αγγελίες ενος χρηστη
- Δεν φαινεται αν μια αγγελια ειναι σε εκκρεμοτητα η ολοκληρωμενη.
- Δεν υπαρχει τροπος να αλλαξεις χρωμα στα γραμματα μεσα στην αγγελια σου. Ολα γινονται ασπρα σε μαυρο φοντο
- Δεν υπαρχει my dasboard στην mobile εκδοση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ούτε like μπορούμε να κάνουμε από κάποια κινητά  πια. Η μία επιλογή είναι πάνω στην άλλη. Χάλι "μαύρο" και η ασπρίλα που ειπώθηκε από πολλούς. Χρωματικά γενικά το προηγούμενο στυλ ήταν πιο ευανάγνωστο. Τώρα δίνει εικόνα πρόχειρου.

Στις αγγελίες δε, γίνεται ένα μπάχαλο όπως γράφει και ο φίλος από πανω. Ελλειπείς πληροφορίες στην καλύτερη.

Γενικά αδυνατώ να κατανοήσω τον λόγο αυτού του "update. , Ζητάτε "παρατηρήσεις" και αναφορά για bugs από τους χρήστες ενώ θα έπρεπε το 90% να το έχετε "λύσει" μόνοι σας πριν το ανεβάσετε. Πρώτη φορά το συναντώ αυτό σε φόρουμ κάποιας κυκλοφορίας.

Επεξ/σία από snips
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...