Προς το περιεχόμενο

Το Νεο interface του insomnia


zvarthangalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραίο σαν θέμα κατα την άποψη μου. Όπως και να το κανείς είναι new era.

Αλλά πολύ ασπρίλα σε σημείο που κουράζει. Και η γραμματοσειρά δεν είναι κακή.

Δεν πολύ καταλαβαίνεις στα θέματα αν έχει κάτι νέο η όχι.

Λείπει το διαβάστηκε όλο το φόρουμ νομίζω .

 

Αυτόματη αλλαγή bright - dark  με το λειτουργικό δεν έχει σαν επιλογη η πλατφορμα που χρησιμοποιειτε?

Επεξ/σία από alexakos89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 411
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

το dark ειναι οντως black. με firefox addon το έκανα έτσι. πολύ πιο ξεκούραστο

Και εγώ με Dark Theme παίζω αλλά αυτό που ήθελα να τονίσω
είναι ότι "Dark" δεν θα έπρεπε να ισούται με "Black" αλλά με
"ξεκούραστο στο μάτι για πολύωρη χρήση".

Για παράδειγμα, εγώ δουλεύω άπειρες ώρες με notepad++ και
χρησιμοποιώ για το κείμενο Red 30, Green 30, Blue 30 και αντί-
στοιχα 220, 218, 213 για το φόντο. Δηλαδή κάτι σαν μαύρο με
μια απόχρωση γκρι και είναι απίστευτα ξεκούραστο και εύκο-
λο στο διάβασμα κώδικα.

Υπάρχουν διάφοροι χρωμματικοί συνδιασμοί για να είναι κάτι
ξεκούραστο χωρίς να ειναι μαύρο κατράμι.

https://contrast-ratio.com/#

https://webaim.org/resources/contrastchecker/

Επεξ/σία από eaglos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχεση με την προηγουμενη ¨αναβαθμιση¨, που ειχε χαθει εντελως η μπαλα,σαφως λιγοτερα προβληματα με την τωρινη. Ελπιζω οτι θα λυθουν καποια θεματα,οπως η πολλαπλη εμφανιση των posts στο νεο περιεχομενο για το ιδιο thread . Κατα τ´αλλα,ακομα ανεξηγητο για μενα γιατι να χαθει η πρακτικοτητα κι η ευχρηστια του προηγουμενου φορματ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ είχα βολευτεί με τον kiwi browser στο κινητό και το λευκό θέμα το έκανε μόνο του μαύρο όπως όλα τα sites και ήταν μια χαρά αν εξαιρουσες τα προσωπικά μηνύματα που δεν μπορούσες να τα διαβάσεις 

Τώρα φαίνεται να υπάρχει χάος, άλλες γραμματοσειρές μεγάλες άλλες μικρές, κενά μεγάλα . Κάποια εικονίδια πάνω πανω δε φαίνονται καν κλπ.

Επίσης στα rss κάποια φαίνονται πολλαπλές φορές. Το κουμπί επεξεργασία γιατί το βγάλατε από κάτω? 

 

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, poulinos είπε

οπως τραγικο και το κλαψουρισμα που στην αρχη  δεν προσφερει τιποτα περα απο γκρινια που μετα το σωζεις αναφεροντας ενα προβλημα.

τοσα ποστς και μερικα ειναι απλα παραπονα χωρις να προτεινουν τι φταιει.

Ολοι παραπονουνται για την τραγικη εμφανιση του σαιτ και προτεινουν να την αλλαξετε.Γιατι κανετε οτι δεν το καταλαβαίνετε και επιμείνετε σε χαρακτηρισμους............

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογω του νεου interface αλλαξα και την εικονα του προφιλ μου μετα απο χρονια για να δωσω λιγο χρωμα με ενα τριανταφυλλο.

Εις ενδειξη καλης θελησης μπορειτε κι εσεις να δωσετε λιγο χρωμα και στο forum.

Αυτα απο εμενα δες θα σας ζαλισω αλλο.

Καλη δυναμη!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, zvarthangalos είπε

Ψάχνουμε να βρούμε τρόπους να γυρίσουμε στην παλιά έκδοση του Facebook τώρα θα ψάχνουμε και για το insomnia 😋

Το δικό μου facebook δεν έχει αλλάξει. Στους περισσότερους γνωστούς μου, ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ρίξω και τα δικά μου 5 cents για το τι ακριβώς είναι κακό με το τωρινό layout που θεωρώ αντικιμενικό:

  1. Το light theme είναι πολύ λαμπρό! Εχω VA monitor και το λευκό είναι πολύ δυνατό, και μου κουράζει τα μάτια και πολλοί άλλοι θα συμφωνήσουν μαζί μου. Φαντάσου να είχα υπερ-φωτεινό IPS panel! Primary colors + monitor = ΚΑΚΗ ΙΔΕΑ! Αν κάνετε το λευκό πιο γκρι σε όλα τα μέρη, η περιήγηση θα είναι πολύ πιο ξεκούραστη. (το ίδιο και για το dark theme, είναι λίγο σκοτεινό, βάλτε λίγο πιο γκρι και εκει!)
  2. Στα listings, δε μπορώ να δω αν κάποιος κάνει πώληση ή ζήτηση σε αγγελία, ή αν η αγγελία είναι σε εκκρεμότητα, εκτώς αν πατήσω να την δώ. Αν είναι ολοκληρωμένη, βλέπω ένα λουκέτο και τα μάτια μου δε προσέχουν σε αντίθεση με το παλιό στυλ, που λέει "ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ" με πορτοκαλί background. Και μη πω πως δεν υπάρχει κουμπί να κάνω αξιολόγηση σε άνθρωπο όταν ολοκληρώνεται η αγγελία...

Και να σας πω την αλήθεια, το τωρινό layout δε θα ήταν καθόλου κακό αν τα μάτια μου δε κουραζόταν από το light theme, ή το κομμάτι του site με τις αγγελίες δεν ήταν αντικειμενικά χαλασμένο. Αλλά μέχρι να φτιαχτούν αυτά τα δύο, το τωρινό layout είναι αντικειμενικά χειρότερο από το προηγούμενο. Sloppy implementation καθαρά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Βρε παιδια απορω πως και δεν εχει αναρωτηθει αλλος..Η μπορει να ειμαι σε λαθος θεμα.
Το κουμπι για το νεο περιεχομενο που ειναι;;;;;
Προσωπικα το layout, θα το συνηθισω, μου αρεσει δε μου αρεσει. Ειμαι υπερ των αλλαγων. 
Εντωμεταξυ κουμπι για νεο περιεχομενο στο κινητο υπαρχει. Στο desktop που ειναι;
Δε γινεται να μη το βλεπω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, agiannesg59 said:

Ολοι παραπονουνται για την τραγικη εμφανιση του σαιτ και προτεινουν να την αλλαξετε.Γιατι κανετε οτι δεν το καταλαβαίνετε και επιμείνετε σε χαρακτηρισμους............

γιατι απλα η αλλαγη εγινε και σιγα σιγα με καλη θεληση μπορουν να φτιαχτουν πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενώ ME άρεζε πολύ το προ-προηγούμενο και δεν είχα ενθουσιαστεί με το προηγούμενο, το τωρινό μου φαίνεται ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

Επεξ/σία από Federacion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
53 minutes ago, GoMaR said:

Καλημερα. Βρε παιδια απορω πως και δεν εχει αναρωτηθει αλλος..Η μπορει να ειμαι σε λαθος θεμα.
Το κουμπι για το νεο περιεχομενο που ειναι;;;;;
Προσωπικα το layout, θα το συνηθισω, μου αρεσει δε μου αρεσει. Ειμαι υπερ των αλλαγων. 
Εντωμεταξυ κουμπι για νεο περιεχομενο στο κινητο υπαρχει. Στο desktop που ειναι;
Δε γινεται να μη το βλεπω..

Δεν έχει μπει ακόμα, ούτε τα activity streams, είναι μια διαδικασία που παίρνει παραπάνω χρονο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...