Προς το περιεχόμενο

Το Νεο interface του insomnia


zvarthangalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
37 λεπτά πριν, crom251 είπε

χμ, τη σωστή / τρέχουσα εμφάνιση βλέπεις. Ίσως είναι θέμα οθόνης, αλλά ίσως όντως θέλει να αυξηθεί παραπάνω η αντίθεση στο theme του site.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, nikos032 είπε

Κάνεις λάθος. Μόνο η πλαινή μπάρα στα hot topics είναι καινούργιο feature απο το IPB 4.5 , η αλλαγή που βλέπουμε στο insomnia δεν εχει καμιά σχέση με το default. Προφανώς μαζί με το upgrade αλλάξανε και theme.

Έχεις δίκιο. Στη πλαινή αναφέρομαι κυρίως.

Λάθος διατύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Arkin είπε

Προσπαθω απο χθες με το add on dark reader στον chrome να δωσω μια οσο πιο γινεται ευκολη σε αναγνωση εμφανιση του site και δεν μπορω. Παιζω και με dark mode και με light. Το προβλημα ειναι στα διαβασμενα θεματα. Απλα τα βγαζει με ιδιο χρωμα απλα λιγο πιο ξεβαμμενα. Κανω λιγο παραπανω ωρα ωστε να δω πια εχουν νεα μηνυματα. Το σκετο λευκο απο την αλλη βαραει πολυ στα ματια ακομα και με night mode στα windows το βραδυ. Δεν ξερω αν θελει εξοικειωση παντως ειμαι εδω απο το 2006 και μου φαινεται πρωτη φορα δυσκολευομαι τοσο να περιηγηθω στο forum.

και εγω με αυτο ειμαι. πρωτη φορά βαζω addon για κατι τετοιο και δεν ξερω ισως υπαρχουν καλυτερα.

δυστυχως αυτο το πρόβλημα δεν το λύνει και ναι ειναι πολύ δυσκολο να καταλάβεις τι διαβασες και τι οχι. τουλαχιστον στο dark που εχω εγω βελτιωνει πολύ την μαυριλα και μπορεις να διαβαζεις πιο ξεκούραστα. θα κοιτάξω μηπως υπάρχει κανενα καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, Giuseppe Busso said:

Επισήμανση site ως αναγνωσμένο υπάρχει επιλογή από κινητό αλλά όχι από pc; 

Γιατί βρε παιδιά;

Για όλο το Forum/Site εννοείς ? Μπήκε πριν λίγο και στη desktop version.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Thresh είπε

Για όλο το Forum/Site εννοείς ? Μπήκε πριν λίγο και στη desktop version.

Ωραίος. Τώρα το είδα αλλά πήγε στο my dashboard. 

Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, Giuseppe Busso said:

Ωραίος. Τώρα το είδα αλλά πήγε στο my dashboard. 

Ευχαριστώ...

Yeah, μπήκε και Activity Stream. Ελπίζω να μπορεί να παραμετροποιηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στειλει 3 διαφορετικα e-mail με feedback για διαφορα σημεια του forum τα οποια θελουν αλλαγη (κυριως χρωματικα, αφου το θεμα τραβαει καποιες παραμετρους απο την light εκδοση καποιων object) 

Οποιος ειναι πισω απο τις αλλαγες, ελπιζω να μην με βριζει :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το εψαχνα λιγο σημερα μιας και ειχα χρονο θα ηθελα να δωσω μια ιδεα με χρωματισμους κοντα στο ασπρο μαυρο(μιας και προς τα εκει παει η νεα αλλαγη).

Κι επειδη ακομα και στην ζωη καλως η κακως δεν ειναι ολα ασπρο μαυρο αλλα ειναι και λιγο γκρι(ισως ασημι πιο μοντερνο και ισως γαλαζογκρι που λενε και οι κυριες) θα βαλω καποιες εικονες αν μου επιτρεπεται που βρηκα μηπως βοηθουσαν λιγο στις αλλαγες που θελετε να κανετε και ισως σε ενα τριτο θεμα εκτος απο το απο το σκετο ασπρο και μαυρο(αν και θεωρω οτι θα ειναι δυσκολο πρακτικα).

Ειναι και για το forum αλλα και για το κινητο αν και δεν μπαινω ποτε απο το κινητο αλλα αφου βρηκα εικονα θα την βαλω μηπως και βοηθησω αυτους που μπαινουν απο κινητο και καταλαβαινουν περισσοτερα.

Φυσικα δεν λεω να γινει το ιδιο με τις εικονες που βαζω μιας και μπορει να ειναι κρυο σαν θεμα η μονοτονο ετσι οπως ειναι με τους χρωματισμους αυτους ισως να ειναι πιο ξεκουραστο και με τις αλλαγες και τις προσθηκες τις δικες σας να το απογειωσετε.

Δεν θελω να μου καποιος οτι δεν μπορει να γινει γι'αυτο για τον εξης λογο γιατι δεν ξερω να απαντησω απλα το βαζω σαν ιδεα να το δουν τα παιδια που θελουν να κανουν καποιες αλλαγες και θελουν ν'ακουσουν την αποψη μας μιας και γι'αυτο το λογο ανοιξαν το θεμα.

Βαζω και το link να σας δειξω απο που το βρηκα αυτο.

https://webflake.sx/files/file/2571-executive-238-paid/

 

1111111111111.PNG.177cd3ccf83f71fb52b5857c81d416bc.PNG

4444444444444444.PNG

22222222222222.PNG

3333333333333.PNG

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Praetorian είπε

χμ, τη σωστή / τρέχουσα εμφάνιση βλέπεις. Ίσως είναι θέμα οθόνης, αλλά ίσως όντως θέλει να αυξηθεί παραπάνω η αντίθεση στο theme του site.

Να ενημερωσω πως μαλλον ειναι θεμα οθονης.

Σημερα που πρωι που μπηκα στον υπολογιστη της δουλειας ειναι σαφως βελτιωμενα τα πραγματα και πολυ πιο ευδιακριτα.

Ακομα και το printscreen που ανεβασα χτες το βλεπω πιο ευδιακριτα. Βασικα το βλεπω ακριβως το ιδιο οπως βλεπω τα υπολοιπα μπροστα μου αυτη τη στιγμη! Και φανταζομαι και εσυ επομενως που το ειδες χτες δεν θα μπορεσες να καταλαβεις τι ακριβως εβλεπα απο τον υπολογιστη του σπιτιου και ποσο δυσδιακριτα ηταν.

Ωστοσο πιστευω χρειαζεται να αυξηθει παραπανω η αντιθεση στο theme, ακομα και τωρα.

ΥΓ. Υπαρχει καποια προταση για καμια ρυθμιση που μπορω να κανω στην οθονη του σπιτιου ωστε να βελτιωθουν τα πραγματα?

Επεξ/σία από crom251
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, margaritagr είπε

Πάντως έχω μια απορία, γιατί πρέπει σώνει και ντε να αλλάξει το skin του φόρουμ?

Εννοω, ηταν αναγκαστικό να γίνει?

Κι εμενα με κουράζει στα μάτια το άσπρο πολυ, δεν ειχα ποτέ αυτο το θεμα με το φόρουμ και περνάω πολλές ώρες εδώ.

 

Μην περιμενεις απαντηση Μαργαριτα . Δυστυχως!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Thresh είπε

Yeah, μπήκε και Activity Stream. Ελπίζω να μπορεί να παραμετροποιηθεί.

Ελπίζω να μπορεί να παραμετροποιηθεί και να φτιάξουμε 3-4 δικά μας streams έτσι; Ελπίζω να είναι αυτός ο σχεδιασμός, όπως και πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, Γιάννης Platano said:

Μην περιμενεις απαντηση Μαργαριτα . Δυστυχως!

Πόσο στενάχωρο είναι να το διαβάζεις αυτό από παλιά μέλη εδώ μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, billdanos είπε

Πόσο στενάχωρο είναι να το διαβάζεις αυτό από παλιά μέλη εδώ μέσα...

Δεν ειναι μονο θεμα στεναχωριιας αλλα και εμφανισης .Το edit που πηγε ?

Για ποιο λογο εγινε αυτη η αλλαγη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...