Προς το περιεχόμενο

Το Νεο interface του insomnia


zvarthangalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, panoc είπε

για τα γραμματα αυτα μιλαω και εγω, εγω τις γραμματοσειρες τις εχω στο 75% η default μου φαινεται τεραστια και χρειαζεται απειρο scroll...

τι να σου πω. Εγώ όταν μεγαλώνω το μέγεθος του κειμένου, πιάνει μόνο όταν πάω να γράψω ένα ποστ, στην επεξεργασία.

Μόλις κάνω υποβολή απάντησης, και μπαίνει στο νήμα, τα γράμματα είναι ψείρες. Μόνο σε εμένα συμβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 411
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/11/2020 στις 6:05 ΜΜ, poulinos είπε

για μενα δεν θα πρεπε να υπαρχει καν το μπλα μπλα.

Μα το μπλα μπλα είναι το φόρουμ! Βγάλε αυτό και δεν θα μείνει στο insomnia τίποτα. Εμφανισιακά και λειτουργικά πλέον είναι στα χειρότερα του! Εντάξει, το αγαπάμε το insomnia, αλλά να τονίζουμε λίγο και τα χάλια του όταν χρειάζεται.

H αρχική είναι χειρότερη από ποτέ! Θα έπρεπε τουλάχιστον να υπάρχει χώρος για τα τελευταία ποστς. Τώρα είναι τρέχα γύρευε.

Επεξ/σία από spectaculator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, spectaculator said:

Μα το μπλα μπλα είναι το φόρουμ!

Εντάξει είπαμε να είμαστε λίγο υπερβολικοί αλλά όχι κι έτσι! 😛 

Το Μπλα Μπλα δεν προσφέρει απολύτως τίποτα πέρα από ...ψυχοθεραπεία (και οχι πάντα...)! :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λύση για το μέγεθος της γραμματοσειράς στο κινητό υπάρχει ή ξεχνάμε το insomnia μέσω κινητού? Θα στραβωθουμε λέμε, δεν είναι απλή γκρίνια αυτό που λένε όλοι για την γραμματοσειρά στα κινητά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, tsiro7 said:

Λύση για το μέγεθος της γραμματοσειράς στο κινητό υπάρχει ή ξεχνάμε το insomnia μέσω κινητού? Θα στραβωθουμε λέμε, δεν είναι απλή γκρίνια αυτό που λένε όλοι για την γραμματοσειρά στα κινητά. 

Πράγματι είναι μικρότερη από πριν.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, billdanos είπε

Εντάξει είπαμε να είμαστε λίγο υπερβολικοί αλλά όχι κι έτσι! 😛 

Το Μπλα Μπλα δεν προσφέρει απολύτως τίποτα πέρα από ...ψυχοθεραπεία (και οχι πάντα...)! :)

Κι όμως, δεν είναι καθόλου υπερβολή. Φόρα = μπλα μπλα! Τα νέα του insomnia δεν μπορείς σε καμιά περίπτωση να τα χαρακτηρίσεις σαν τίποτα το ιδιαίτερο.
(όταν λέμε μπλα μπλα, βάζουμε στην άκρη τα τρολαρίσματα και τα ποστς τύπου "δεν έχω τι να κάνω - κουβέντα να γίνεται".)

Επεξ/σία από spectaculator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
18 minutes ago, spectaculator said:


(όταν λέμε μπλα μπλα, βάζουμε στην άκρη τα τρολαρίσματα και τα ποστς τύπου "δεν έχω τι να κάνω - κουβέντα να γίνεται".)

Α άρα στα λόγια μου έρχεσαι μιας και λες να βάλουμε στην άκρη το 90%+ του περιεχομένου του! 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χάλια η ασπρίλα... κι εγω όπως πολλοί άλλοι νόμιζα πως δεν έχει φορτώσει καποιο stylesheet ή κάτι δεν πήγε καλά γενικώς.

Επίσης (dark theme), γαλαζο-μπλε font σε πρασινο φοντο στο hover του button δεν ...
Selection_124.png.4070d641463ee7952054e75c4774a8aa.png

Επεξ/σία από kosnik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Α άρα στα λόγια μου έρχεσαι μιας και λες να βάλουμε στην άκρη το 90%+ του περιεχομένου του! 😛 

Μην υπερβάλουμε. Πάμπολλες φορές έχω βρει βοήθεια εδώ μέσα, για παράδειγμα ο φίλος μας ο @poulinos θα πρέπει με θυμάται από το πρήξιμο που είχε φάει με το ένα εκατομμύριο ερωτήσεων μου σε θέματα μοντεμ ρουτερ :) (του είμαι ευγνώμον γι' αυτό).

Το φόρουμ  νομίζω είναι το βασικότερο στοιχείο του insomnia και κατά τη γνώμη μου λειτουργικά στο νέο θέμα δεν χρίει της βαρύτητας που του αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, billdanos είπε

Το Μπλα Μπλα δεν προσφέρει απολύτως τίποτα πέρα από ...ψυχοθεραπεία (και οχι πάντα...)! :)

Οποτε ειδικα αυτη την εποχη ειναι οτι καλυτερο αλλιως θα λαλησουμε!🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
48 minutes ago, spectaculator said:

Μην υπερβάλουμε. Πάμπολλες φορές έχω βρει βοήθεια εδώ μέσα, για παράδειγμα ο φίλος μας ο @poulinos θα πρέπει με θυμάται από το πρήξιμο που είχε φάει με το ένα εκατομμύριο ερωτήσεων μου σε θέματα μοντεμ ρουτερ :) (του είμαι ευγνώμον γι' αυτό).

Το φόρουμ  νομίζω είναι το βασικότερο στοιχείο του insomnia και κατά τη γνώμη μου λειτουργικά στο νέο θέμα δεν χρίει της βαρύτητας που του αξίζει.

Μα τι σχέση έχει το υπόλοιπο φόρουμ με το Μπλα Μπλα; :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Μα τι σχέση έχει το υπόλοιπο φόρουμ με το Μπλα Μπλα; :) 

Λέγοντας μπλα-μπλα εννοώ το φόρουμ. Φόρουμ είναι ο χώρος συζήτησης προβλημάτων, ιδεών κλπ εξορισμού. Αυτό θα πει μπλα-μπλα, συζήτηση-κουβέντα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν συμφωνώ ότι το μπλα-μπλα δεν προσφέρει τίποτε πέρα από "ψυχοθεραπεία".

Το μπλα-μπλα αυτή τη στιγμή έχει ορισμένα εξαιρετικά νήματα, με χρησιμότατες πληροφορίες για DIY, αγορά/συντήρηση/βελτιστοποίηση χρήσης κλιματιστικών, προτάσεις βιβλίων και διάφορες άλλες αγορές (λ.χ. αφυγραντήρων).

Υπάρχουν νήματα για φωτογραφίες των μελών (με ουκ ολίγες θαυμάσιες λήψεις), αλλά και πιο "ανάλαφρα" νήματα, όπως το anti-fitness όπου μέσα από αρκούντως "παρακμιακές" φωτογραφίες λιχουδιών γνωρίζουμε αξιόλογα στέκια.

Προ πανδημίας, είχαμε και ένα ωραιότατο νήμα με ερωτήσεις και προτάσεις για διακοπές/ταξίδια/εκδρομές. Θα περάσει αυτή η δοκιμασία και θα επιστρέψουμε δυναμικά και εκεί.

Όπως κάθε χώρος ενός forum, το μπλα-μπλα είναι αυτό που το κάνουμε εμείς να είναι, με τη συμμετοχή μας.

Προφανώς, ένας χώρος με πολύ ευρύτερη-χαλαρότερη θεματολογία είναι ευκολότερο να συγκεντρώσει λιγότερο ουσιώδη μηνύματα, αλλά αυτό είναι επόμενο και, συνολικά, δεν νομίζω πως είναι "χαμηλότερο" το επίπεδο από άλλες ενότητες, όπου βλέπεις αγνώστους να σφάζονται για την πολυεθνική της καρδιάς τους, για κονσόλες, κάρτες γραφικών, τηλέφωνα και -γενικά- ό,τι βάλει ο νους.

Το μπλα-μπλα είναι ένας χρήσιμος χώρος που, όπως κάθε τι στη ζωή, έχει περιθώρια βελτίωσης, αλλά ήδη προσφέρει πολλά.

 

 

  • Like 10
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...