Προς το περιεχόμενο

Το Νεο interface του insomnia


zvarthangalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα μου πει καποιος, πως αφαιρω, το αθλιο panel στο εσωτερικο των topics οταν τα διαβαζω, αυτο στα δεξια;

Ειδα οτι οταν διαβαζω και κανω συνδρομη σε νεα νηματα, αυτη η αηδια δεν υπαρχει. Αλλα στις παλιες μου συνδρομες, το εμφανιζει με το ετσι θελω. Πως βγαινει αυτη η αηδια που γραφει 'συχνη συμμετοχη στο θεμα', 'δημοφιλεις ημερες' και αλλες τριχες κατσαρες; Θελω σε ολο το πλατος της οθονης μου να βλεπω ενδιαφερουσες πληροφοριες/posts απο το καθε νημα, κι οχι @@@@ .

Επεξ/σία από mindreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 411
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 1/12/2020 στις 10:08 ΜΜ, mary είπε

Τι μέγεθος γραμματοσειράς χρησιμοποιησες;

Το δικό σου ποστ το διαβάζω πολύ πιο άνετα από ότι τα υπόλοιπα.

dδεν εκανα καποια ρυθμιση , default τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, mindreader είπε

Θα μου πει καποιος, πως αφαιρω, το αθλιο panel στο εσωτερικο των topics οταν τα διαβαζω, αυτο στα δεξια;

Ειδα οτι οταν διαβαζω και κανω συνδρομη σε νεα νηματα, αυτη η αηδια δεν υπαρχει. Αλλα στις παλιες μου συνδρομες, το εμφανιζει με το ετσι θελω. Πως βγαινει αυτη η αηδια που γραφει 'συχνη συμμετοχη στο θεμα', 'δημοφιλεις ημερες' και αλλες τριχες κατσαρες; Θελω σε ολο το πλατος της οθονης μου να βλεπω ενδιαφερουσες πληροφοριες/posts απο το καθε νημα, κι οχι @@@@ .

Δε υπαρχει επιλογη για απενεργοποιηση, τουλαχιστο προς το παρον. Δεν υπαρχει σε ολα τα θεματα, μονο σε αυτα με πολλες απαντησεις. Δεν ειναι τοσο τραγικο παντα.

Μπορεις ομως να το αποκρυψεις εσυ με το stylus addon. Επειδη δεν αφορα το θεμα εαν θες περισσοτερες πληροφοριες στειλε μου pm.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ήξερα σε ποιο "μέρος" να το γράψω και για να μην ανοίξω καινούριο θέμα το βάζω εδώ. Τα παρακάτω αφορούν κινητό αλλά έχω την εντύπωση πως μου το κάνει και σε desktop. Όταν είμαι online και έρχεται μια ειδοποίηση αν πατήσω κατευθείαν (στο μαύρο banner) για να μπω να τη δω συνεχίζει να τη "κρατάει" σαν "αδιάβαστη" (😅) στις Ειδοποιήσεις. Μπορεί να γίνει κάτι για αυτό;

Επεξ/σία από FiLw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα επιμείνω για τις ειδοποιήσεις που εχουν περιορισμένο αριθμο γραμμάτων και κοβουν τα ποστς, ποιος ξέρεις μπορει κάποιος τελικα να ασχοληθεί

Οταν λοιπον υπάρχει στο μήνυμα και παράθεση απλα λαμβάνεις κατι τελίτσες, προς τι λοιπόν η ειδοποιηση?

Γιατι δεν στέλνετε μονο το θεμα σε όλες τις ειδοποιήσεις?

ins.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/12/2020 στις 11:18 ΠΜ, panoc είπε

Η επιλογη του χρωματος της γραμματοσειρας στις υπογραφες (οπως και στα κειμενα) ειναι επιλογη των χρηστων που τις γραφουν....

Περα απο bold, δεν ειχα βαλει αλλο χρωμα στην υπογραφη και παλι το bachground text ηταν ασπρο στο dark forum. Δεν ξερω γτ.

Επισης θα εχει ειπωθει μαλλον ξανα, αλλα μηπως να ξανα εβγαινε το edit διπλα απο την παραθεση μπας και σωθουμε? 🤣

image.png.5903940e070e9b20e1ac9e0357404fd4.png

Και καποια εικονιδια δεν φαινονται αρκετα καλα στο dark

Τέλος, το εικονίδιο της παράθεση στο "select and quote" στο κινητό φεύγει εκτός οθόνης, έχει τύχει να μην φαίνεται καν το πλαίσιο. Στο προηγούμενο interface ήταν πάντα εντός. 

 

Screenshot_20201204-155545_Opera.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, mindreader είπε

Θα μου πει καποιος, πως αφαιρω, το αθλιο panel στο εσωτερικο των topics οταν τα διαβαζω, αυτο στα δεξια;

Ειδα οτι οταν διαβαζω και κανω συνδρομη σε νεα νηματα, αυτη η αηδια δεν υπαρχει. Αλλα στις παλιες μου συνδρομες, το εμφανιζει με το ετσι θελω. Πως βγαινει αυτη η αηδια που γραφει 'συχνη συμμετοχη στο θεμα', 'δημοφιλεις ημερες' και αλλες τριχες κατσαρες; Θελω σε ολο το πλατος της οθονης μου να βλεπω ενδιαφερουσες πληροφοριες/posts απο το καθε νημα, κι οχι @@@@ .

Πέρα από το script του panoc μπορείς να το κάνεις και με το ublock origin, με το element picker και hide. 

Επεξ/σία από mindtrapper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mindtrapper είπε

Πέρα από το script του panoc μπορείς να το κάνεις και με το ublock origin, με το element picker και hide. 

Να σαι καλα! Το εκανα. Και πηρε ποδι.

Βεβαια, μισες δουλειες. Γιατι οι απαντησεις/posts, εξακολουθουν να μην καταλαμβανουν ολο το πλατος της οθονης. Εστω κι ετσι, προτιμω το 'λευκο', απο το να βλεπω πραγματα που θεωρω αχρηστα.

Ελπιζω να δοθει η δυνατοτητα παραμετροποιησης στους χρηστες, για να υπαρχει ευελιξια.

Προς το παρον, παλευουμε να ανακτησουμε μερος του usability που ειχαμε πριν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, mindreader είπε

Να σαι καλα! Το εκανα. Και πηρε ποδι.

Βεβαια, μισες δουλειες. Γιατι οι απαντησεις/posts, εξακολουθουν να μην καταλαμβανουν ολο το πλατος της οθονης. Εστω κι ετσι, προτιμω το 'λευκο', απο το να βλεπω πραγματα που θεωρω αχρηστα.

Ελπιζω να δοθει η δυνατοτητα παραμετροποιησης στους χρηστες, για να υπαρχει ευελιξια.

Προς το παρον, παλευουμε να ανακτησουμε μερος του usability που ειχαμε πριν...

κανε παλι τη διαδικασια εκει που υποτιθεται οτι ειναι η μπαρα και κανε block το base element και θα απλωθουν τα post.

Η βαλε αυτο το κανονα στα myfilters του ublock

Spoiler

! 2020-12-04 https://www.insomnia.gr
www.insomnia.gr##.ipsLayout_sidebarright

 

Επεξ/σία από panoc
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, mindreader είπε

Να σαι καλα! Το εκανα. Και πηρε ποδι.

Βεβαια, μισες δουλειες. Γιατι οι απαντησεις/posts, εξακολουθουν να μην καταλαμβανουν ολο το πλατος της οθονης. Εστω κι ετσι, προτιμω το 'λευκο', απο το να βλεπω πραγματα που θεωρω αχρηστα.

Ελπιζω να δοθει η δυνατοτητα παραμετροποιησης στους χρηστες, για να υπαρχει ευελιξια.

Προς το παρον, παλευουμε να ανακτησουμε μερος του usability που ειχαμε πριν...

Ναι, όπως σου είπε και ο panoc, μάλλον επέλεξες λάθος element. Πρέπει να επιλέξεις το top element που περιέχει όλα τα άλλα, αν καταλαβαίνεις τι εννοώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/11/2020 στις 5:54 ΜΜ, filip123go είπε

Τέλος το spoiler , σε ότι αφορά το θέμα τώρα. Ψιλό-αδιαφορη η αναβάθμιση. Το μόνο που με ενόχλησε είναι που δεν φαίνονται καθαρά οι παραθέσεις και ότι χάθηκαν τα "καινούργια θέματα" . Ελπίζω το δεύτερο να το επαναφέρουν. Όπως έχουν πει άλλωστε δεν έχει τελειώσει η αναβάθμιση ακόμα. Το σωστό είναι να περιμένουμε 2-3 βδομάδες , και μετά να εκφέρουμε γνώμη ...

Θα συμφωνήσουμε απόλυτα αδερφέ.

Αγαπητό Insomnia,

παρακαλώ φέρτε πίσω τα "Καινούρια Θέματα" στην Αρχική Σελίδα.

Ξέρω το Forum έχει πολλαπλές κατηγοριοποιήσεις και μια geek ιστορία αλλά δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από το να πίνεις πρωινό καφέ στη δουλειά και να ανοίγεις Insomnia για να διαβάσεις random thread στο "Καινούρια Θέματα".

Το Forum κρίβει πραγματικά διαμάντια. Ενδεικτικά:

Μη μας το στερείτε.

Σας παρακαλώ...

Πως θα πατάω τώρα F5 εμμονικά στην αρχική για να δω μετά από μία 1-2h δουλίτσας το επόμενο random ανέβασμα;

Πως θα προλαβαίνω τα νέα Troll Threads, με τις υπέροχες ερωτήσεις και απορίες πριν τα κατεβάσουν οι Mods;

Χωρίς καμία διάθεση αστεϊσμού, ελπίζω στην κατανόησή σας...

 

 

Στις 30/11/2020 στις 9:13 ΠΜ, adi32 είπε

το νεο περιεχομενο εδω ειναι 

https://www.insomnia.gr/discover/82/?&view=condensed

Δυστυχώς πρέπει να κάνεις log-in για να διαβάσεις.

Στις 30/11/2020 στις 11:27 ΠΜ, suboy99 είπε

Νομίζω αυτό είναι "γνήσιο" 😉

https://www.insomnia.gr/discover/unread/

edit: όπως διάβασα κάπου πιο πίσω, δοκίμασα και είμαι με 110% zoom σε Firefox (1080p) και δείχνει οκ. Δεν είναι για μόνιμα αλλά μέχρι να ολοκληρωθούν οι όποιες αλλαγές.

Ομοίως...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
19 λεπτά πριν, Apati-menos είπε

παρακαλώ φέρτε πίσω τα "Καινούρια Θέματα" στην Αρχική Σελίδα.

Αυτό βρίσκεται στο Activity Streams->Unread Content (Ροές Περιεχομένου->Νέο Περιέχόμενο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...