Προς το περιεχόμενο

Kavatza.gr


madkid18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα κουκλοι και κουκλες. Εχει αγορασει κανεις απο το kavatza. Gr? Αγορασα ενα pc ειδα πολυ καλες κριτικες και το προτεινουν και youtubers.. Επηδει εβαλα συναρμολογηση ζηταγε τα λεφτα μρποστα.. Εχει καποιος προσωπική Άποψη?? Ευχαριστω πολυ

 

Επεξ/σία από madkid18
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ναι είχα παραγγείλει κομμάτια για το pc ενός φίλου που έστησα το προηγούμενο καλοκαίρι. Όλα ήρθανε κανονικά μετά από 3-4 μέρες και όλα δουλεύανε άψογα.

Τώρα για το pc που αγόρασες δεν μπορώ να πω κάτι γιατί δεν ξέρω τι πήρες αλλά σαν μαγαζί είναι μια χαρά και με καλές τιμές σε πολλά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, XristosSp είπε

Καλησπέρα, ναι είχα παραγγείλει κομμάτια για το pc ενός φίλου που έστησα το προηγούμενο καλοκαίρι. Όλα ήρθανε κανονικά μετά από 3-4 μέρες και όλα δουλεύανε άψογα.

Τώρα για το pc που αγόρασες δεν μπορώ να πω κάτι γιατί δεν ξέρω τι πήρες αλλά σαν μαγαζί είναι μια χαρά και με καλές τιμές σε πολλά πράγματα.

Αγορασα αυτα τα κομματια

Πως σου φαινονται σα κομματια θα ειναι δυνατο? :D
θελω και βοηθεια για καρτα γραφικων γυρω στα 180 με 200
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω για gaming το θες? Αν ναι είναι ότι πρέπει ο 2600 είναι υπέρ αρκετός και ότι έχεις πάρει είναι ποιοτικά κομμάτια.

Για GPU σε αυτά τα λεφτά κατά την γνώμη μου το καλύτερο που μπορείς να πάρεις αυτή την στιγμή είναι μια μεταχειρισμένη 1070 ή 1070ti.

Μια χαρά το pcακι σου φίλε μου! Καλό λιώσιμο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, XristosSp είπε

Υποθέτω για gaming το θες? Αν ναι είναι ότι πρέπει ο 2600 είναι υπέρ αρκετός και ότι έχεις πάρει είναι ποιοτικά κομμάτια.

Για GPU σε αυτά τα λεφτά κατά την γνώμη μου το καλύτερο που μπορείς να πάρεις αυτή την στιγμή είναι μια μεταχειρισμένη 1070 ή 1070ti.

Μια χαρά το pcακι σου φίλε μου! Καλό λιώσιμο! 

Ναι για gaming.. Σε ευχαριστω πολυ φιλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

4 λεπτά πριν, madkid18 είπε

Ναι για gaming.. Σε ευχαριστω πολυ φιλε

1070 μέχρι 200 θα βρεις πιστεύω, ti ίσως να πρέπει να το ψάξεις λίγο, πάντως πληροφοριακά εμείς είχαμε πληρώσει με αντικαταβολή αλλά το έστησα εγώ το  pc.

Λογικό όμως να σου ζητάνε τα λεφτά μπροστά αφού για να στο συναρμολογήσουν θα πρέπει να τα ανοίξουν όλα.

Να σαι καλά! Καλή σου μέρα!

Επεξ/σία από XristosSp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, XristosSp είπε

 

1070 μέχρι 200 θα βρεις πιστεύω, ti ίσως να πρέπει να το ψάξεις λίγο, πάντως πληροφοριακά εμείς είχαμε πληρώσει με αντικαταβολή αλλά το έστησα εγώ το  pc.

Λογικό όμως να σου ζητάνε τα λεφτά μπροστά αφού για να στο συναρμολογήσουν θα πρέπει να τα ανοίξουν όλα.

Να σαι καλά! Καλήσου μέρα!

 εγω το λεω αν ειναι αξιοπιστο γενικα να μη βαζουν μεταχειρισμενα να προσεχουν τα υλικα κτλ για αυτο ρωτησα και γενικα γιατι παιζουν φουλ απατες τωρα με τον κορονοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, madkid18 είπε

 εγω το λεω αν ειναι αξιοπιστο γενικα να μη βαζουν μεταχειρισμενα να προσεχουν τα υλικα κτλ για αυτο ρωτησα και γενικα γιατι παιζουν φουλ απατες τωρα με τον κορονοιο

Όχι μην ανησυχείς δεν νομίζω να υπάρχει τέτοια περίπτωση από το συγκεκριμένο μαγαζί + ότι όλα θα έχουν εγγύηση.

Επίσης αυτό που θα ήθελα να προσθέσω είναι ότι το συγκεκριμένο κουτί δεν το ξέρω αλλά δεν φαίνεται να έχει πολύ airflow όποτε θα σε συμβούλευα να πάρεις κάποια υδρόψυξη στο μέλλον για τα ζεστά καλοκαίρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, XristosSp είπε

Όχι μην ανησυχείς δεν νομίζω να υπάρχει τέτοια περίπτωση από το συγκεκριμένο μαγαζί + ότι όλα θα έχουν εγγύηση.

Επίσης αυτό που θα ήθελα να προσθέσω είναι ότι το συγκεκριμένο κουτί δεν το ξέρω αλλά δεν φαίνεται να έχει πολύ airflow όποτε θα σε συμβούλευα να πάρεις κάποια υδρόψυξη στο μέλλον για τα ζεστά καλοκαίρια!

Μια ερωτηση φιλαρακο μου ακομα.. το κουτι αυτο που εβαλα εχει 80 ευρω και λεει παραδοση εως 30 μερες.. μπορω να το αλλαξω λες τηλεφωνικα και να μου βαλουνε καποιο αλλο σε παρομοια τιμη που θα ειναι ετοιμοπαραδοτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, madkid18 είπε

Μια ερωτηση φιλαρακο μου ακομα.. το κουτι αυτο που εβαλα εχει 80 ευρω και λεει παραδοση εως 30 μερες.. μπορω να το αλλαξω λες τηλεφωνικα και να μου βαλουνε καποιο αλλο σε παρομοια τιμη που θα ειναι ετοιμοπαραδοτο?

Για αυτό το μαγαζί πρέπει να ρωτήσεις, όχι εμένα αλλά πιστεύω πως ναι. Διάλεξε κάποιο άλλο που σ'αρέσει και πάρτους ένα τηλέφωνο, δεν χάνεις κάτι.

Για να λένε 30 μέρες θα πρέπει να το παραγγείλουν και τώρα με τον ιό καθυστερούνε αυτά τα πράγματα οπότε προς το τέλος των 30 ημερών να το περιμένεις το pc αν δεν πάρεις άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, XristosSp είπε

Για αυτό το μαγαζί πρέπει να ρωτήσεις, όχι εμένα αλλά πιστεύω πως ναι. Διάλεξε κάποιο άλλο που σ'αρέσει και πάρτους ένα τηλέφωνο, δεν χάνεις κάτι.

Για να λένε 30 μέρες θα πρέπει να το παραγγείλουν και τώρα με τον ιό καθυστερούνε αυτά τα πράγματα οπότε προς το τέλος των 30 ημερών να το περιμένεις το pc αν δεν πάρεις άλλο.

θα μπορουσες να μπεις ενα λεπτακι στο καβατζα και να μου βρεις ενα ιδιο σε ιδια τιμη? Γιατι θελω να ειναι καλο και εγω δεν τα ξερω καλα

Επισης στην καρτα γραφικων μεταχειρισμενη πως θα ξερω οτι ειναι κομπλε η καρτα πριν την αγορασω? οτι δεν εχει καποιο θεμα

Επεξ/σία από madkid18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, madkid18 είπε

θα μπορουσες να μπεις ενα λεπτακι στο καβατζα και να μου βρεις ενα ιδιο σε ιδια τιμη? Γιατι θελω να ειναι καλο και εγω δεν τα ξερω καλα

Επισης στην καρτα γραφικων μεταχειρισμενη πως θα ξερω οτι ειναι κομπλε η καρτα πριν την αγορασω? οτι δεν εχει καποιο θεμα

Ναι δώσε μου μερικά λεπτά και θα κοιτάξω. Όσο για την GPU πάρε από insomnia, δες αξιολογήσεις, οι πιθανότητες είναι ότι αν ο πωλητής έχει πουλήσει 20-30-50 πράγματα και δεν έχει κάνει κανένας παράπονο και η κάρτα σου στην πένα θα είναι. 'Εχω αγοράσει και εγώ κάρτα από insomnia.

Αν βρίσκεσαι και Αθήνα, αν θέλεις μου την φέρνεις και σου αλλάζω thermal paste τσάμπα.

Για κουτί θα σου πρότεινα αυτό https://kavatza.gr/i-y-anavathmisi/koutia-i-y/fractal-design/fractal-design-meshify-c-tg-fd-ca-mesh-c-bko-tg-k210720-detail

Λίγο πιο ακριβό αλλά πάρα πολύ καλό κουτί, με πολύ καλό airflow.

Δοκιμασμένο από Gamers Nexus που είναι youtube channel που μέχρι και οι ίδιες οι εταιρίες τους ρωτάνε για συμβουλές και είχε βγει από τα top κουτιά για airflow, καλύτερο και από κουτιά των 200+ ευρώ. Αν και δυστυχώς δεν είναι ετοιμοπαράδοτο. 

Επεξ/σία από XristosSp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, XristosSp είπε

Ναι δώσε μου μερικά λεπτά και θα κοιτάξω. Όσο για την GPU πάρε από insomnia, δες αξιολογήσεις, οι πιθανότητες είναι ότι αν ο πωλητής έχει πουλήσει 20-30-50 πράγματα και δεν έχει κάνει κανένας παράπονο και η κάρτα σου στην πένα θα είναι. 'Εχω αγοράσει και εγώ κάρτα από insomnia.

Αν βρίσκεσαι και Αθήνα, αν θέλεις μου την φέρνεις και σου αλλάζω thermal paste τσάμπα.

οκ περιμενω να μου στειλεις το κουτι.. αθηνα ειμαι ναι που θελει thermal paste? χαχα δε τα ξερω καθολου αυτα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, madkid18 είπε

οκ περιμενω να μου στειλεις το κουτι.. αθηνα ειμαι ναι που θελει thermal paste? χαχα δε τα ξερω καθολου αυτα :P

Σου έστειλα ένα πήγε στο προηγούμενο comment, άμα θες ψάχνω και για ετοιμοπαράδοτο αλλά αυτό 100% είναι η καλύτερη επιλογή σε αυτά τα λεφτά.

Πάστα συνήθως πρέπει να την αλλάζεις πάνω στα 4-5 χρόνια, είναι το μόνο πράγμα που μπορεί να επηρεάσει μια μεταχειρισμένη GPU γιατί με τα χρόνια και την χρήση ξεραίνεται και έτσι έχεις πιο υψηλές θερμοκρασίες.

Η πάστα μπαίνει εδώ και από πάνω κουμπώνει το cooler με τα ανεμιστηράκια.

how-to-apply-thermal-paste-to-cpu.jpg

Βέβαια αν σου πει ο άνθρωπος που θα την πάρεις ότι δεν την έχει χρησιμοποιήσει και πολύ και δεις ότι έχεις και καλές θερμοκρασίες όπως έγινε και σε αυτήν που αγόρασα εγώ, δεν χρειάζεται να την αλλάξεις ακόμα.

Κοίταξα και όλα τα κουτιά που είναι κοντά σε αυτήν την τιμή και μόνο 1 είδα να έχει άμεσα διαθέσιμο, θα σου πρότεινα να πάρεις αυτό που σου έστειλα αν σ'αρέσει και να κάνεις λίγο υπομονή.

Αν έχεις άλλες ερωτήσεις μου λες!

Επεξ/σία από XristosSp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...