Προς το περιεχόμενο

Kavatza.gr


madkid18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, XristosSp είπε

Σου έστειλα ένα πήγε στο προηγούμενο comment, άμα θες ψάχνω και για ετοιμοπαράδοτο αλλά αυτό 100% είναι η καλύτερη επιλογή σε αυτά τα λεφτά.

Πάστα συνήθως πρέπει να την αλλάζεις πάνω στα 4-5 χρόνια, είναι το μόνο πράγμα που μπορεί να επηρεάσει μια μεταχειρισμένη GPU γιατί με τα χρόνια και την χρήση ξεραίνεται και έτσι έχεις πιο υψηλές θερμοκρασίες.

Η πάστα μπαίνει εδώ και από πάνω κουμπώνει το cooler με τα ανεμιστηράκια.

how-to-apply-thermal-paste-to-cpu.jpg

Βέβαια αν σου πει ο άνθρωπος που θα την πάρεις ότι δεν την έχει χρησιμοποιήσει και πολύ και δεις ότι έχεις και καλές θερμοκρασίες όπως έγινε και σε αυτήν που αγόρασα εγώ, δεν χρειάζεται να την αλλάξεις ακόμα.

Κοίταξα και όλα τα κουτιά που είναι κοντά σε αυτήν την τιμή και μόνο 1 είδα να έχει άμεσα διαθέσιμο, θα σου πρότεινα να πάρεις αυτό που σου έστειλα αν σ'αρέσει και να κάνεις λίγο υπομονή.

Αν έχεις άλλες ερωτήσεις μου λες!

να σου πω φιλε μου ολες οι καρτες γραφικων κανουν για ολους τους επεξεργαστες? στο συστημα που σου δειξα μπορω να βαλω οποια θελω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, madkid18 είπε

να σου πω φιλε μου ολες οι καρτες γραφικων κανουν για ολους τους επεξεργαστες? στο συστημα που σου δειξα μπορω να βαλω οποια θελω?

Φυσικά, μπορείς να βάλεις ότι θες απλά εντάξει άμα έχεις ένα παλιό επεξεργαστή και πας και μου βάλεις επάνω RTX 3080 ας πούμε τότε πάει χαμένη γιατί θα περιορίζει την επίδοση της ο "αδύναμος" επεξεργαστής.

 Στον δικό σου μια χαρά θα είσαι με 1070 /ti που σου πρότεινα.

Επεξ/σία από XristosSp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...