Προς το περιεχόμενο

[Router] Huawei WiFi AX3 Quad Core (WiFi6) - Amazon.es 59.5€ [ΤΕΛΟΣ]


Shadowjump

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες καλησπερα και Χρονια Πολλα ! Καλη χρονια σε ολους με υγεια.

Γλυκοκοιτάζω το ΑΧ3 Quand Core για να μπει μπροστα απο το τραγικο Tp Link 100V της Vodafone.

Πραγματικα οι τυποι εκει δεν εχουν τον θεο τους, ή πραγματικα δεν εχουν ιδεα τι modem-router στελνουν στους πελατες τους.

Για 24ρα ADSL το 100v θεωρω οτι θα ηταν απλα ΟΚ, αλλα σε 100ρα VDSL ειναι πραγματικα ντροπη να το στελνουν.

 93Mbps με ethernet το σταθερο PC και απο 15 εως 85Mbps τα κινητα μεσα στο σπιτι (90 τ.μ.) αναλογως σε πιο δωματιο ειμαι. Οταν βγω στο μπαλκονι δε και κλεισω και την μπαλκονοπορτα ΚΛΑΜΑΑΑ 10Mbps με το ζορια και ααααννν.

100 ευρω μας ζηταει ο ατιμος ο Κοτσοβολος, μας σκιζει ασχημα.........

Βεβαια απο την αλλη λεω να κανω την ΤΡΕΛΑ και να παρω το κτηνος της Xiaomi, μιας και οι τιμες ειναι πολυ κοντα (υπερκοστολογιμενο βλεπεις το ΑΧ3 Quand Core).

Θα ειμαι πολυ παλαβος λετε εαν παραγγειλω το Xiaomi Mi AloT AX3600 στα 120 ευρω απο το e-magnet ?

https://www.skroutz.gr/s/26002138/Xiaomi-Mi-AloT-AX3600.html

Για 20 ευρω διαφορα γιατι να μην παω σε κατι πολυ πιο ισχυρο και γρηγορο ?

Ισως ειναι και μια επενδυση για μελλοντικο μεγαλυτερο σπιτι, συν οτι μπορει να πιανω και WiFi κατω στο γκαραζ... χαχαχχααχαχχα

Με το ΑΧ3 στην τιμη των 100 ευρω θα το επιλεγατε ? Η θα βαζατε +20 ευρω για το Xiaomi Mi AloT AX3600 ?

Επεξ/σία από JOHNX2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, JOHNX2 είπε

Παιδες καλησπερα και Χρονια Πολλα ! Καλη χρονια σε ολους με υγεια.

Γλυκοκοιτάζω το ΑΧ3 Quand Core για να μπει μπροστα απο το τραγικο Tp Link 100V της Vodafone.

Πραγματικα οι τυποι εκει δεν εχουν τον θεο τους, ή πραγματικα δεν εχουν ιδεα τι modem-router στελνουν στους πελατες τους.

Για 24ρα ADSL το 100v θεωρω οτι θα ηταν απλα ΟΚ, αλλα σε 100ρα VDSL ειναι πραγματικα ντροπη να το στελνουν.

 93Mbps με ethernet το σταθερο PC και απο 15 εως 85Mbps τα κινητα μεσα στο σπιτι (90 τ.μ.) αναλογως σε πιο δωματιο ειμαι. Οταν βγω στο μπαλκονι δε και κλεισω και την μπαλκονοπορτα ΚΛΑΜΑΑΑ 10Mbps με το ζορια και ααααννν.

100 ευρω μας ζηταει ο ατιμος ο Κοτσοβολος, μας σκιζει ασχημα.........

Βεβαια απο την αλλη λεω να κανω την ΤΡΕΛΑ και να παρω το κτηνος της Xiaomi, μιας και οι τιμες ειναι πολυ κοντα (υπερκοστολογιμενο βλεπεις το ΑΧ3 Quand Core).

Θα ειμαι πολυ παλαβος λετε εαν παραγγειλω το Xiaomi Mi AloT AX3600 στα 120 ευρω απο το e-magnet ?

https://www.skroutz.gr/s/26002138/Xiaomi-Mi-AloT-AX3600.html

Για 20 ευρω διαφορα γιατι να μην παω σε κατι πολυ πιο ισχυρο και γρηγορο ?

Ισως ειναι και μια επενδυση για μελλοντικο μεγαλυτερο σπιτι, συν οτι μπορει να πιανω και WiFi κατω στο γκαραζ... χαχαχχααχαχχα

Με το ΑΧ3 στην τιμη των 100 ευρω θα το επιλεγατε ? Η θα βαζατε +20 ευρω για το Xiaomi Mi AloT AX3600 ?

To huawei μπορείς να το βρεις 50-60€ απο bangood. Σε αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει σύγκριση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/1/2021 στις 12:58 ΠΜ, Shadowjump είπε

Αν το θελει κανεις στα 50€, στειλτε μου. Τελικα δεν θα το κρατησω. Το δοκιμασα μια μερα, αλλα δεν μου κανει σε σχεση με ενα Netgear που ειχα. Οποτε παει πισω Amazon ή το παιρνει καποιος απο εσας.

Μπορεις να μας πεις τι θεμα εχει που δεν σου κανει? Εχω δει πολλα reviews για το quadcore κα ιγενικα λενε οτι ειναι καλο, στην τιμη αυτη δεν υπαρχει κατι αλλο.

Επεξ/σία από snakething
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, JOHNX2 είπε

Παιδια δεν παιζει να παιξω με Κινεζινο GUI, γιαυτο αναφερω οτι η τιμη του ΑΧ3 ειναι στα 100 ευρω.

Συγνώμη, το ΑΧ3 του θέματος από το Άμαζον έχει κινέζικο μενού;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον ναι, ισως γιαυτο να εχει και μονο 50 ευρω. Αλλα για σιγουρια ας μας το επιβεβαιωσει καποιος κατοχος.

Προσωπικα μακρυα απο τετοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, JOHNX2 είπε

Μαλλον ναι, ισως γιαυτο να εχει και μονο 50 ευρω. Αλλα για σιγουρια ας μας το επιβεβαιωσει καποιος κατοχος.

Προσωπικα μακρυα απο τετοια.

Δεν ξέρω ποιά είναι η πληροφόρησή σου ή αν έχεις κάποια πληροφόρηση αλλά σύμφωνα με τη σελίδα του ισπανικού Άμαζον, παραμετροποιείται σε διάφορες γλώσσες.

 

Αντιγράφω από το Q&A του προιόντος:

 
 
Αναφορά σε κείμενο

 

 

Respuesta:

Es facilmente configurable en los idiomas más comunes. Muy sencillo todo el proceso de instalación a través de App para Apple y Android. Saludos.

amzn1.account.AE7GIHDY6FUFOO735QUJ3C7SNN6A?square=true&max_width=48
· 5 de diciembre de 2020

 

Και μεταφράζω:
"Σε τί γλώσσα είναι;
 
Απάντηση:
Εύκολα παραμετροποιείται στις πιό κοινές γλώσσες. Η διαδικασία εγκατάστασης είναι πολύ απλή μέσω της εφαρμογής για Apple και Android."
 
Οπότε μάλλον πρέπει να βιαστείς να το πάρεις πριν λήξει η προσφορά....
 
 
 
Επεξ/σία από BigBlack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JOHNX2 είπε

Δεν ρισκαρω για πιθανο κινεζινο GUI...

Εκτος και εαν το εχει ειδη αγορασει καποιος να μας πει τι εχει.

Απο αμαζον ευρωπης δεν υπαρχει περιπτωση ναι ειναι η κινεζικη εκδοση. Την κινεζικη την παιρνεις απο aliexpress και banggood. Εγω απο amazon.de εχω παραγγείλει 2 στα 50 το ενα, (τωρα ειναι στα 97) στις 27/12 αλλα ακομα ουτε καν εχουν φυγει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς που λέει ο συμφορουμίτης από πάνω, δεν υπάρχει περίπτωση κινέζικης έκδοσης σε ευρωπαικό Άμαζον, θα έχει κατ'ελάχιστο τη γλώσσα της χώρας στην οποία πωλείται ή μία από τις επίσημες γλώσσες της ΕΕ, και φύλλο οδηγιών στη γλώσσα της χώρας που πωλείται. Υπάρχει Ευρωπαική οδηγία γι'αυτά τα θέματα εδώ και πάνω από δεκαετία, ενσωματωμένη στο δίκαιο όλων των χωρών της ΕΕ.

 

Εσύ φυσικά κάνε ό,τι νομίζεις αλλά δεν είναι σωστό να παραπλανηθεί άλλος που θα ήθελε να επωφεληθεί. Φιλικά πάντα. 😃

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...