Προς το περιεχόμενο

[Laptop] Acer Nitro 5 17.3" (i7-9750H/16GB/256GB/RTX2060/W10) @ Amazon US 998.72€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, murcielago580 είπε

Εχει κανεις εικονα ποσο τους παιρνει για να το στειλουν? Απο ισπανια απο παρασκευη πρωι ακομα τιποτα. Προς το παρον τα εχω αφησει και τα 2 λαπτοπ σε παραγγελια και οποιο ξεκινησει 1ι αυτο θα κρατησω.

Εγω δεν θα το έκανα αυτο. Πολλές φορές ενώ δεν έχει αποσταλεί το προϊόν, ζητάς να μην το στείλουν και απαντάνε ότι αυτό δεν γίνεται θα αποσταλεί,  αν θέλετε γυρίστε το πίσω. Απλώς για να ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Το Acer Nitro 5 της υπογραφής μου αγοράστηκε με τον ίδιο τρόπο από Amazon.com το 2018. Επειδή μάλιστα η διαφορά της απλής αποστολής από την express ήταν πολύ μικρή, επέλεξα την express. 

Aπo την ημέρα που έγινε dispatched την επομένη είχε φτάσει στο Ελ.Βενιζέλος και 1 ημέρα μετά από την άφιξη με πήραν τηλέφωνο από DHL προκειμένου να με ενημερώσουν ότι το δέμα θα χρειαστεί έως και 3 εργάσιμες μέρες για να εκτελωνιστεί. Οι 3 μέρες ουσιαστικά έγιναν στην πράξη 2 μέρες και σε συνολικά 5 ημέρες μετά την αποστολή παρέλαβα το laptop από το κατάστημα DHL της περιοχής μου (ζήτησα να το πάρω ο ίδιος καθώς δεν θα με έβρισκαν σπίτι πρωινές ώρες).

Συμπέρασμα, την προ Κορωνοϊού εποχή για μια παραγγελία laptop από to Αmazon.com ήθελες λιγότερο από 7 μέρες από την ημέρα της αποστολής για να παραλάβεις. Τώρα δε γνωρίζω τι γίνεται.

Χτες που το ζαχαρωνα ειδα οτι αν βαλεις express delivery που ειναι λιγο ακριβοτερη σου δινει εγγυημενη παραδοση στις 16 Δεκεμβριου. Αν πατησεις στις πληροφοριες λεει οτι αν δεν παραδοθει στη συγκεκριμενη ημερομηνια σου επιστρεφουν μεταφορικα.

Παντως οι υψηλες θερμοκρασιες που λενε οι περισσοτεροι που σιγουρα θα επηρεασουν τη διαρκεια ζωης, σε συνδυασμο με την απουσια εγγυησης με εκαναν να μη βαλω τελικα παραγγελια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic.

Spoiler

Ποιος σατανάς ανακάλυψε την ιστορία με το δεύτερο προϊόν και τα έξοδα εκτελωνισμού να υποβάλλω τα σέβη μου.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, nestoras86 είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Ποιος σατανάς ανακάλυψε την ιστορία με το δεύτερο προϊόν και τα έξοδα εκτελωνισμού να υποβάλλω τα σέβη μου.

 

Χαχαχαχαχαχα ειλικρινα οντως πως τα βρισκουν ολα αυτα απορω και εγω.....

4 ώρες πριν, pankostas είπε

Εγω δεν θα το έκανα αυτο. Πολλές φορές ενώ δεν έχει αποσταλεί το προϊόν, ζητάς να μην το στείλουν και απαντάνε ότι αυτό δεν γίνεται θα αποσταλεί,  αν θέλετε γυρίστε το πίσω. Απλώς για να ξέρεις.

Μου ηρθε μηνυμα απο το αμαζον ισπανιας να αλλαξω τον τροπο πληρωμης γτ προφανως η καρτα δεν εχει πλεον χρηματα αφου τα πηρε το αμαζον αμερικης αλλιως θα ακυρωθει η παραγγελια. οποτε?//

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, murcielago580 είπε

Εχει κανεις εικονα ποσο τους παιρνει για να το στειλουν? Απο ισπανια απο παρασκευη πρωι ακομα τιποτα. Προς το παρον τα εχω αφησει και τα 2 λαπτοπ σε παραγγελια και οποιο ξεκινησει 1ι αυτο θα κρατησω.

 

17 λεπτά πριν, murcielago580 είπε

Μου ηρθε μηνυμα απο το αμαζον ισπανιας να αλλαξω τον τροπο πληρωμης γτ προφανως η καρτα δεν εχει πλεον χρηματα αφου τα πηρε το αμαζον αμερικης αλλιως θα ακυρωθει η παραγγελια. οποτε?//

Για να καταλάβουμε…

Είχες 1000 ευρώ στον τραπεζικό σου λογαριασμό…

Έκανες δυο παραγγελίες των 1000 ευρώ η κάθε μια…

Και παρόλα αυτά περίμενες να δεις πια θα ξεκινήσει πρώτη για να ακυρώσεις την δεύτερη;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

 

Για να καταλάβουμε…

Είχες 1000 ευρώ στον τραπεζικό σου λογαριασμό…

Έκανες δυο παραγγελίες των 1000 ευρώ η κάθε μια…

Και παρόλα αυτά περίμενες να δεις πια θα ξεκινήσει πρώτη για να ακυρώσεις την δεύτερη;;;;

Ναι γτ οχι? υπηρχαν 2 λαπτοπ στην ιδια τιμη με παρομοια χαρακτηριστικα, το ενα εγινε παραγγελια την παρασκευη το πρωι και μεχρι χθες βραδυ δεν ειχα καμια ενημερωση ενω οταν μιλησα με υπαλληλους μεσω chat μου λεγανε ειλικρινα το μακρυ κ το κοντο τους( υπαλληλος μου ειπε μπορει να μην εχουμε στοκ γτ βλεπω μονο 1 σε αποθεμα ασχετα που μεχρι χτες βραδυ ελεγε το site οτι υπαρχει στοκ, δεν ξερω πως το ειδε αυτο ο ανθρωπος, ενω ενας αλλος μου ειπε ακυρωσε την παραγγελια και ξανακανε την γτ μπορει να εχει σφαλμα το συστημα, και το αλλο παραγγελθηκε χτες πρωι και μεσημερι εγινε κανονικα η χρεωση. Αμαζον και τα 2 ετσι? Απλα στην ισπανια πεταγανε χαρταετο ξερω γω? οποτε θα ακυρωθει η παραγγελια της ισπανιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, nestoras86 είπε

Off topic.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Ποιος σατανάς ανακάλυψε την ιστορία με το δεύτερο προϊόν και τα έξοδα εκτελωνισμού να υποβάλλω τα σέβη μου.

 

Ε οχι και σατανας 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stcp είπε

Χτες που το ζαχαρωνα ειδα οτι αν βαλεις express delivery που ειναι λιγο ακριβοτερη σου δινει εγγυημενη παραδοση στις 16 Δεκεμβριου. Αν πατησεις στις πληροφοριες λεει οτι αν δεν παραδοθει στη συγκεκριμενη ημερομηνια σου επιστρεφουν μεταφορικα.

Παντως οι υψηλες θερμοκρασιες που λενε οι περισσοτεροι που σιγουρα θα επηρεασουν τη διαρκεια ζωης, σε συνδυασμο με την απουσια εγγυησης με εκαναν να μη βαλω τελικα παραγγελια.

Γιαυτό ακριβώς επέλεξα εγώ express με λίγα δολάρια παραπάνω. Η διαφορά είναι πολύ μικρή και αξίζει σε κάθε περίπτωση. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το powerbrick που έρχεται με us μπριζα και είναι 7Α 125V και έβαλα ελληνική μπριζα πάνω στο powerbrick που λέει 2.5V 250V θα υπάρξει κάποιο θέμα ή έτσι ο αλλιώς το powerbrick ρυθμίζει το ρεύμα που πάει στο laptop ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iCyd είπε

Το powerbrick που έρχεται με us μπριζα και είναι 7Α 125V και έβαλα ελληνική μπριζα πάνω στο powerbrick που λέει 2.5V 250V θα υπάρξει κάποιο θέμα ή έτσι ο αλλιώς το powerbrick ρυθμίζει το ρεύμα που πάει στο laptop ?

Μονο το τελευταιο καλωδιακι που καταληγει στην πριζα αλλαζεις και εισαι κομπλε.
Και αυτο αν δεν εχεις/θελεις να βαλεις ανταπτορακι.
Δεν πειραζεις τροφοδοτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nek4d είπε

Μονο το τελευταιο καλωδιακι που καταληγει στην πριζα αλλαζεις και εισαι κομπλε.
Και αυτο αν δεν εχεις/θελεις να βαλεις ανταπτορακι.
Δεν πειραζεις τροφοδοτικο.

Μόνο αυτό που μπαίνει στην μπριζα πείραξα και έβαλα απλά ευρωπαϊκή. Όποτε δεν δημιουργείται κάποιο θέμα , χαίρομαι ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...