Προς το περιεχόμενο

Laptop HP 15s-eq1262ng 565€


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τα αυτοκόλλητα γίνεται κακάσχημο? 

Επίσης, υπάρχουν διαφορετικά σετ αυτοκολλητων ανάλογα το λαπτοπ; γιατί φαντάζομαι δεν έχουν όλα ακριβώς το ίδιο keyboard.. Μου είπε η θεία μου ότι μου πήρε ένα λαπτοπ από γαλλία δώρο οπότε πρέπει να προετοιμαστώ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, s2117 είπε

Με τα αυτοκόλλητα γίνεται κακάσχημο? 

Επίσης, υπάρχουν διαφορετικά σετ αυτοκολλητων ανάλογα το λαπτοπ; γιατί φαντάζομαι δεν έχουν όλα ακριβώς το ίδιο keyboard.. Μου είπε η θεία μου ότι μου πήρε ένα λαπτοπ από γαλλία δώρο οπότε πρέπει να προετοιμαστώ :P

image.png.6f386c602bcdad8b86df0abe68fff3df.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λαπτοπ το οποίο κανονικά θα κόστιζε 400-450€ max, αλλά αυτον τον καιρό υπέρ κοστολογείται. Οσοι δεν επείγονται φορητό υπολογιστή ας αναβάλουν την αναζήτησή για μετά την άνοιξη.

χωρίς αξιοπρεπή ανεξάρτητη κάρτα γραφικών και έναν απλο βασικό επεξεργαστή AMD (xxxxU) για σχετικά απλή χρήση. 
πολυς κόσμος μπερδεύεται με την κανονική σειρά επεξεργαστών, τα οποία συνοδεύονται από το γράμμα Η τέλος (xxxxH).

Μπορει να είναι τελευταίας γενιάς επεξεργαστης αλλά παραμένει απλος/ βασικής χρήσης 

Επεξ/σία από kva21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε θέλει όλος ο κόσμος H πάντως. Κάποιοι θέλουν... δροσερά λάπτοπ.

Άλλοι πλερώνουν για απόδοση, άλλοι πλερώνουν για portability, άλλοι πλερώνουν για durability, άλλοι..., άλλοι..., άλλοι...

Έχει ειπωθεί πολλές φορές, να μην κρίνουμε με βάση τις δικές μας ανάγκες.

Τα περί της αύξησης των τιμών έχουν συζητηθεί και προφανώς συμφωνούμε όλοι. Αλλά κι εκεί, κάποιων οι ανάγκες δεν μπορούν να περιμένουν τις τιμές της αγοράς.

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kva21 είπε

Λαπτοπ το οποίο κανονικά θα κόστιζε 400-450€ max, αλλά αυτον τον καιρό υπέρ κοστολογείται. Οσοι δεν επείγονται φορητό υπολογιστή ας αναβάλουν την αναζήτησή για μετά την άνοιξη.

χωρίς αξιοπρεπή ανεξάρτητη κάρτα γραφικών και έναν απλο βασικό επεξεργαστή AMD (xxxxU) για σχετικά απλή χρήση. 
πολυς κόσμος μπερδεύεται με την κανονική σειρά επεξεργαστών, τα οποία συνοδεύονται από το γράμμα Η τέλος (xxxxH).

Μπορει να είναι τελευταίας γενιάς επεξεργαστης αλλά παραμένει απλος/ βασικής χρήσης 

Οι ευσεβείς πόθοι δεν ισχύουν στην αγορά και ανεξαρτήτως το ποσό λες θα κόστιζε η πραγματικότητα θα διέφερε... Είναι σαν να λέω εγώ ότι πχ αυτό το αυτοκίνητο έστω και mercendes θα πρεπε να στοιχίζει μόνο 18000 επειδή έτσι το κοστολογω, λογικό?

για το δευτερο σκελος  προφανως δεν το χεις ψαξει το θεμα σοβαρα αλλλιως δεν θα ελεγες οτι αναφερεις...

Επεξ/σία από forgotten
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kva21 είπε

 Οσοι δεν επείγονται φορητό υπολογιστή ας αναβάλουν την αναζήτησή για μετά την άνοιξη

Μετά την άνοιξη είναι το καλοκαίρι. Διακοπές. Τι να το κάνει το λαπτοπ. Μετά, απο Σεπτέμβρη καλύτερα. Αλλά τότε ανεβάζουν τις τιμές. Καλύτερα να περιμένει την bf 2021.

Αν βρήκατε το συγκεκριμένο λαπτοπ αλλού πιο φθηνά πείτε το. Ως εκεί. Ας αφήσουμε καθαρά τα θέματα για αυτούς που ενδιαφέρονται και θέλουν να ακούσουν απόψεις απ αυτούς που αγόρασαν. 

Α και ρίξε μια ματιά εδώ: https://www.techconsumerguide.com/a-simple-guide-to-amd-ryzen-naming-scheme/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, kva21 είπε

Λαπτοπ το οποίο κανονικά θα κόστιζε 400-450€ max, αλλά αυτον τον καιρό υπέρ κοστολογείται. Οσοι δεν επείγονται φορητό υπολογιστή ας αναβάλουν την αναζήτησή για μετά την άνοιξη.

χωρίς αξιοπρεπή ανεξάρτητη κάρτα γραφικών και έναν απλο βασικό επεξεργαστή AMD (xxxxU) για σχετικά απλή χρήση. 
πολυς κόσμος μπερδεύεται με την κανονική σειρά επεξεργαστών, τα οποία συνοδεύονται από το γράμμα Η τέλος (xxxxH).

Μπορει να είναι τελευταίας γενιάς επεξεργαστης αλλά παραμένει απλος/ βασικής χρήσης 

Τα φαντάζεσαι βέβαια όλ' αυτά ή απλώς τρολάρεις, έτσι δεν είναι?

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-10750H-vs-AMD-Ryzen-7-4700U-vs-AMD-Ryzen-5-4600H-vs-AMD-Ryzen-7-4800U-vs-AMD-Ryzen-7-4800H/3657vs3699vs3708vs3721vs3676

Τώρα το να λες σε κάποιον -από τους πάρα πολλούς- που ψάχνουν κάτι σχετικά φθηνό αξιοπρεπές όχι για να παίζει αλλά για συγκεκριμένες σοβαρές ανάγκες περίμενε την...Ανοιξη και θα βρείς AMD Ryzen 7 4700U / 16 GB RAM / 512 GB SSD, στα 400-450 € ακούγεται κάπως...-στην καλύτερη- περίεργα...

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Τα φαντάζεσαι βέβαια όλ' αυτά ή απλώς τρολάρεις, έτσι δεν είναι?

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-10750H-vs-AMD-Ryzen-7-4700U-vs-AMD-Ryzen-5-4600H-vs-AMD-Ryzen-7-4800U-vs-AMD-Ryzen-7-4800H/3657vs3699vs3708vs3721vs3676

Τώρα το να λες σε κάποιον -από τους πάρα πολλούς- που ψάχνουν κάτι σχετικά φθηνό αξιοπρεπές όχι για να παίζει αλλά για συγκεκριμένες σοβαρές ανάγκες περίμενε την...Ανοιξη και θα βρείς AMD Ryzen 7 4700U / 16 GB RAM / 512 GB SSD, στα 400-450 € ακούγεται κάπως...-στην καλύτερη- περίεργα...

 

7 ώρες πριν, Stergios74 είπε

Μετά την άνοιξη είναι το καλοκαίρι. Διακοπές. Τι να το κάνει το λαπτοπ. Μετά, απο Σεπτέμβρη καλύτερα. Αλλά τότε ανεβάζουν τις τιμές. Καλύτερα να περιμένει την bf 2021.

Αν βρήκατε το συγκεκριμένο λαπτοπ αλλού πιο φθηνά πείτε το. Ως εκεί. Ας αφήσουμε καθαρά τα θέματα για αυτούς που ενδιαφέρονται και θέλουν να ακούσουν απόψεις απ αυτούς που αγόρασαν. 

Α και ρίξε μια ματιά εδώ: https://www.techconsumerguide.com/a-simple-guide-to-amd-ryzen-naming-scheme/

 

9 ώρες πριν, forgotten είπε

Οι ευσεβείς πόθοι δεν ισχύουν στην αγορά και ανεξαρτήτως το ποσό λες θα κόστιζε η πραγματικότητα θα διέφερε... Είναι σαν να λέω εγώ ότι πχ αυτό το αυτοκίνητο έστω και mercendes θα πρεπε να στοιχίζει μόνο 18000 επειδή έτσι το κοστολογω, λογικό?

για το δευτερο σκελος  προφανως δεν το χεις ψαξει το θεμα σοβαρα αλλλιως δεν θα ελεγες οτι αναφερεις...

 

10 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

Δε θέλει όλος ο κόσμος H πάντως. Κάποιοι θέλουν... δροσερά λάπτοπ.

Άλλοι πλερώνουν για απόδοση, άλλοι πλερώνουν για portability, άλλοι πλερώνουν για durability, άλλοι..., άλλοι..., άλλοι...

Έχει ειπωθεί πολλές φορές, να μην κρίνουμε με βάση τις δικές μας ανάγκες.

Τα περί της αύξησης των τιμών έχουν συζητηθεί και προφανώς συμφωνούμε όλοι. Αλλά κι εκεί, κάποιων οι ανάγκες δεν μπορούν να περιμένουν τις τιμές της αγοράς.

Οι απόψεις είναι όπως οι μύτες (...), όλοι έχουν από μια... 😂😂😂

Με κάθε καλή πίστη, καλορίζικο σε όποιον το πήρε και με το καλό σε όποιον το πάρει! 
😂😂😂

Επεξ/σία από kva21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, pagour3 είπε

Όσοι το παραγγείλατε είχατε κάποιο νέο σχετικά με την εξέλιξη των παραγγελιών;

Όχι τίποτα και mail έστειλα να ρωτήσω τι γίνεται κ αυτό δεν απαντήθηκε. Πιστεύω θα μας ενοχλήσουν όταν έχουν ενημέρωση για το στοκ, μπορεί να πάρει μέρες άρα αν καίγεσαι για αγορά άμεσα μάλλον δεν αξίζει καθώς προβλέπω αρκετή αναμονή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pagour3 είπε

Όσοι το παραγγείλατε είχατε κάποιο νέο σχετικά με την εξέλιξη των παραγγελιών;

Απόσο είδα και από άλλα γερμανικά καταστήματα τα περισσότερα έτσι λένε delivery date unknown και σε άλλα έλεγε τέλη ιανουαρίου και νομίζω τότε θα στοκάρουν οι αποθήκες. Αφού τα περισσότερα καταστήματα έχουν ίδιες αποθήκες τέλη ιανουαρίου θα ξεκινήσουν να κινούνται πιστεύω. Αν είμαι λάθος πείτε μου να ξέρω αλλά νομίζω πως κάτι τέτοιο θα ισχύσει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι το εξης, ισχυει η παραγγελια που καναμε χωρις να εχουμε δωσει κανενα στοιχειο πληρωμης;; 
Μηπως πρεπει να στειλουμε τα χρηματα σε λογαριασμο γερμανικης τραπεζας(εχουν καποια στοιχεια στις πληροφοριες στην σελιδα τους) μαζί με τον κωδικό παραγγελίας που ήρθε στο email, για να ενεργοποιηθει; Ή απλα περιμενουμε;

Οπως και να εχει....υπομονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...