Προς το περιεχόμενο

Επανασχεδιασμένα MacBooks με M1 τσιπ αναμένονται στο δεύτερο μισό του 2021


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 ώρες πριν, billdanos είπε

Εντάξει, καταλαβαίνω τον πανικό που σας δημιούργησε ο M1 (που δεν θα έπρεπε αλλά τέλος πάντων) αλλά δεν χρειάζεται να εκτίθεστε κι έτσι! Επίσης που να δείτε και πως θα τρέχουν και τα windows στον M1 σε σχέση με το surface X! 😛

Σοβαρά τώρα: ένας χρήστης Mac είναι τρελά χαρούμενος που πλέον έχει ένα μηχάνημα που τον κάνει να δουλεύει με πολλαπλάσιες ταχύτητες σε σχέση με το hardware (και την κατηγορία) που αντικατέστησε! Οι υπόλοιποι δεν υπάρχει λόγος να τρελαίνονται! :) 

ios apps eixe k sto ipad στο οποίο έβαλε κ keyboard κ mouse support λέγοντας πως είναι pc replacement.

το μακ τώρα θα το πλασάρει ως tablet replacement?  😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
25 minutes ago, Leon3Isavros said:

ios apps eixe k sto ipad στο οποίο έβαλε κ keyboard κ mouse support λέγοντας πως είναι pc replacement.

το μακ τώρα θα το πλασάρει ως tablet replacement?  😜

Το αν κάποιος δεν ειναι σε θέση να τα διαχωρίσει, δεν ειναι πρόβλημα της apple! Υπάρχουν συγκεκριμένες δουλειές που μπορούν άνετα να γίνουν στο iPad αντί σε ενα MacBook ή windows pc. Αν δεις ας πούμε πως τρέχει στο iPad Pro το luma fusion και την ταχύτητα με την οποία κάνει export, θα ξεχάσεις κάθε pc που έχεις δοκιμάσει έως τωρα...

Ολα εξαρτώνται απο το προφίλ και τις ανάγκες του κάθε χρήστη και δεν ισχύουν για όλους! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, billdanos είπε

Το αν κάποιος δεν ειναι σε θέση να τα διαχωρίσει, δεν ειναι πρόβλημα της apple! Υπάρχουν συγκεκριμένες δουλειές που μπορούν άνετα να γίνουν στο iPad αντί σε ενα MacBook ή windows pc. Αν δεις ας πούμε πως τρέχει στο iPad Pro το luma fusion και την ταχύτητα με την οποία κάνει export, θα ξεχάσεις κάθε pc που έχεις δοκιμάσει έως τωρα...

Ολα εξαρτώνται απο το προφίλ και τις ανάγκες του κάθε χρήστη και δεν ισχύουν για όλους! :) 

Mia xara διαχωρισμένα από το οικιακό κ το εργασιακό κομμάτι των χρηστών είναι . Η Apple έχει μπερδέψει τα μπούτια της και παλεύει να γεφυρώσει-συγχωνέυσει 2 ξεχωριστά  λειτουργικά. Αν δε κανω λάθος αυτη η εφαρμογή είναι ανταγωνιστική της final cut κ παιζει καλά . Οπότε κάποιος μπορεί να πετάξει μια εκ των 2-3 δυνατων apps που κρατάνε το mac os στο business για να παει σε ipad k pc w10 (touch screen η οχι). Οπότε τι? Αφήνεις το μακμπουκ κ πας σε ταμπλετ. 😎😋

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, Leon3Isavros said:

Mia xara διαχωρισμένα από το οικιακό κ το εργασιακό κομμάτι των χρηστών είναι . Η Apple έχει μπερδέψει τα μπούτια της και παλεύει να γεφυρώσει-συγχωνέυσει 2 ξεχωριστά  λειτουργικά. Αν δε κανω λάθος αυτη η εφαρμογή είναι ανταγωνιστική της final cut κ παιζει καλά . Οπότε κάποιος μπορεί να πετάξει μια εκ των 2-3 δυνατων apps που κρατάνε το mac os στο business για να παει σε ipad k pc w10 (touch screen η οχι). Οπότε τι? Αφήνεις το μακμπουκ κ πας σε ταμπλετ. 😎😋

Αν κάποιος κάνει τη δουλειά του με το iPad Pro, τον πιέζει κανείς να πάρει με το ζόρι και MacBook? 

Για μένα το iPad Pro συμπληρώνει το MacBook οταν δεν θέλω να το κουβαλάω συνεχώς μαζί μου και εκτελεί και χρέη tablet στο σπίτι αντί να έχω όλη τη μέρα στα χέρια το MacBook! Μας ενοχλεί που η κάθε συσκευή γίνεται όλο και πιο δυνατή???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, billdanos είπε

Αν κάποιος κάνει τη δουλειά του με το iPad Pro, τον πιέζει κανείς να πάρει με το ζόρι και MacBook? 

Για μένα το iPad Pro συμπληρώνει το MacBook οταν δεν θέλω να το κουβαλάω συνεχώς μαζί μου και εκτελεί και χρέη tablet στο σπίτι αντί να έχω όλη τη μέρα στα χέρια το MacBook! Μας ενοχλεί που η κάθε συσκευή γίνεται όλο και πιο δυνατή???

anyway Βλέπω τα πράγματα αλλιώς. Εσυ το βλέπεις αισιόδοξα όπως ενας ενθουσιώδης πελάτης της apple που θα χει κ το ενα κ το αλλο . Οψόμεθα. Σε ευχαριστώ για την κουβέντα παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
19 minutes ago, Leon3Isavros said:

anyway Βλέπω τα πράγματα αλλιώς. Εσυ το βλέπεις αισιόδοξα όπως ενας ενθουσιώδης πελάτης της apple που θα χει κ το ενα κ το αλλο . Οψόμεθα. Σε ευχαριστώ για την κουβέντα παντως

Πρώτα σκέφτομαι σύμφωνα με τις δικές μου ανάγκες προφανώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...