Προς το περιεχόμενο

Αγορά τηλεκατευθυνόμενου αυτοκινήτου για παιδί


skepasti21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ άπαντες....
Μπαίνω στο ψητό, ψάχνομαι να αγοράσω για τα Χριστούγεννα  το γιο μου ένα τηλεκατευθυνόμενο αυτοκίνητο αλλά στο ψάξιμο χάθηκα, δοκίμασα την τύχη μου να ψαξω την μάρκα NIKKON από τότε που ήμουν εγώ παιδί ,είμαι 37, αλλά δεν υπάρχει. Ο γιος μου είναι 8 και θέλω κάτι ρε παιδιά να μην χαλάσει στην 3η βόλτα. Ποιες είναι οι επώνυμες μάρκες σήμερα?? Γνωρίζει κάποιος?? Εννοείται ότι δεν θέλω κόστος σε 3ψηφιο νούμερο.... LoL

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται το μπάτζετ σου και το πόσο "παιχνίδι" ή όχι θες να είναι αυτό που θα πάρεις καθώς και το μέγεθός του. Θες να μπορείτε να το έχετε μέσα στο σπίτι ή για χρήση μόνο έξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μέσα στο σπίτι θα είναι, και το μπάτζετ 50€-60€. Ένα αυτοκινητάκι για αγόρι ρε συ, δεν είναι νιανιαρο....

6 λεπτά πριν, primeragt είπε

Εξαρτάται το μπάτζετ σου και το πόσο "παιχνίδι" ή όχι θες να είναι αυτό που θα πάρεις καθώς και το μέγεθός του. Θες να μπορείτε να το έχετε μέσα στο σπίτι ή για χρήση μόνο έξω;

 

24 λεπτά πριν, Runner25 είπε

kyosho ισως

 

http://www.kyoshoeurope.com/

 

Όχι 3ψηφιο νούμερο 😂😂😂😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, skepasti21 είπε

Για μέσα στο σπίτι θα είναι, και το μπάτζετ 50€-60€. Ένα αυτοκινητάκι για αγόρι ρε συ, δεν είναι νιανιαρο....

 

Όχι 3ψηφιο νούμερο 😂😂😂😂

Οποιοδήποτε από αυτά που σου έβαλε ο φίλος θα κάνουν τη δουλειά που θες. Βρες ποιο σαρεσει και πάρτο. Όλα αυτά στην ίδια φάση θα είναι , πας αποκλειστικά με βάση την εμφάνιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του έχω πάρει από τα 2 (τώρα είναι 5) ότι είδους υπάρχει σε τηλεκατευθυνόμενο. Drones, αμάξια, εκτός δρόμου, καράβια κλπ. (ναι οκ, για μένα τα έπαιρνα κυρίως αλλά δικαιολογούσα τις αγορές ότι γίνονται για το παιδί!!! 😀

Συνοπτικά θα σου πω πως για μέσα στο σπίτι ότι και να πάρεις, άχρηστο θα είναι. Θα πρέπει να πηγαίνει αρκετά αργά για να έχει ουσία. 

Αυτό είναι το πιο τίμιο και φθηνό που έχω πάρει και μπορεί να παίζει μέσα στο σπίτι αλλά και εκτός. Κλασικό κινέζικο με καλή ποιότητα. 

https://www.skroutz.gr/s/16300734/NQD-Rock-Crawler-1-18-Blue.html

Αν θες να δώσεις περισσότερα, πας στα 70€ και ασχολείσαι με LiPO. Εκει θα πρέπει να διαβάσεις σχετικά με την τεχνολογία, ιδανικά να πάρεις εξωτερικό φορτιστή και σε καμία περίπτωση δεν θα καταφέρεις λόγω ταχύτητας και δύναμης να παίξεις σε κλειστό χώρο. Είναι άλλο επίπεδο δύναμης όμως.

Δες και αυτό για μελλοντικά αν το βρεις σε ευρωπαϊκή αποθήκη ή σε Έλληνα εισαγωγέα https://www.aliexpress.com/item/4000765777736.html?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα κάποιο της WPL όπως τα παρακάτω:

https://www.e-gadgets.gr/tilekateythynomeno-us-army-truck-wpl-b16r-6x6-klimakas-1-16.html

https://www.e-gadgets.gr/tilekateythynomeno-rc-gaz-66-russian-military-truck-wpl-b24r-4x4-klimakas-1-16.html

Το κατάστημα τυχαίο, υπάρχουν και σε aliexpress κτλ.

Αρκετά ικανά όπως είναι απο το κουτί και αν θέλει να ασχοληθεί στο μέλλον υπάρχουν τα πάντα απο βελτιωτικά εξαρτήματα

Προσωπικά έχω το C14 και για την ώρα το μόνο που του έχω βάλει είναι το transfer case με μεγαλύτερο μοτέρ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή μιλάμε για παιδί, θα πρότεινα κάτι φθηνό που δεν θα σε ενδιαφέρει αν θα το χαλάσει την επόμενη μέρα.

Στον ανηψιό μου, όταν ήταν 8 ετών, του πήρα μικρό drone. Το πήγαινε απο τοίχο σε τοίχο μέχρι που παρέδωσε πνεύμα.
Του πήρα μίνι τηλεκατευθυνόμενα αυτοκίνητα, χαθήκαν κάπου σε κάποια κούτα.
Του πήρα τηλεκατευθυνόμενο αυτοκίνητο εξωτερικού χώρου, μετά απο 2-3 εβδομάδες χάθηκε ο φορτιστής. Του αντικατέστησα τον φορτιστή και χάθηκε το χειρηστήριο. Όταν βρήκε το χειρηστήριο ξανάχασε τον φορτιστή...

Το μόνο καλό είναι ότι όλα τα παραπάνω του τα πήρα απο κίνα, οπότε δεν έχω να κλαίω πολλά χρήματα.

Επεξ/σία από e-tic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω να σου προτείνω μάρκες, πριν 2 ετη μάζευα κάτι κούτες στο σπίτι και χάζευα τα παλιά τηλεκατευθυνομενα που είχα, το καλύτερο ήταν ένα της Nikko και ένα άλλο. Να έχεις υπόψην ότι αν το χρησιμοποιεί πολύ το παιδί θα αλλάζετε τις μπαταρίες με το κιλό, το τελευταιο που είχα έπαιρνε 8 αλκαλικές μπαταρίες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2020 στις 9:54 ΠΜ, skepasti21 είπε

Χαιρετώ άπαντες....
Μπαίνω στο ψητό, ψάχνομαι να αγοράσω για τα Χριστούγεννα  το γιο μου ένα τηλεκατευθυνόμενο αυτοκίνητο αλλά στο ψάξιμο χάθηκα, δοκίμασα την τύχη μου να ψαξω την μάρκα NIKKON από τότε που ήμουν εγώ παιδί ,είμαι 37, αλλά δεν υπάρχει. Ο γιος μου είναι 8 και θέλω κάτι ρε παιδιά να μην χαλάσει στην 3η βόλτα. Ποιες είναι οι επώνυμες μάρκες σήμερα?? Γνωρίζει κάποιος?? Εννοείται ότι δεν θέλω κόστος σε 3ψηφιο νούμερο.... LoL

 

εγω πήρα στον δικό μου αυτό για πρώτο, το έχει κανενα 6μηνο και του πίνει το αίμα. δεν έχει κάνει κίχ, με επαναφορτιζόμενες, εννοείται... καμία σχέση με τα παλιά (μας), αλλά καλό για να τον βάλει στο παιχνίδι.. και βλέπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...