Προς το περιεχόμενο

Διαρροή renders του Samsung Galaxy S21 Plus


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, johncorfas είπε

Αυτό δείχνει οτι ΣΙΓΟΥΡΑ δε διάβασες τα μηνύματα μου. Τα "αν" δεν είναι δικά μου. Τα έχω παραθέσει, με πηγή, απο το site της Apple. Τη ζορισαν και τα έγραψε ...

Η Gorning δεν ισχυρίζεται κάτι που δεν ισχυει και αν σπάσει είναι απο κακή χρηση και μονο.

Η αδιαβροχοποιηση μπορεί να μην ισχυει απο ενα σωρό λόγους που δεν αφορούν την κακή χρηση και ταυτόχρονα δεν ισχυει και η εγγύηση.

Με αυτό που εγραψες πραγματικα θα στο ξαναγραψω: διάβασε τα μηνύματα γιατί δεν πρόκειται να ξαναγραψω τα ίδια.

Λογικά δεν θυμάσαι αυτά που γράφεις που αν διαβάσει κάποιος τα κείμενα σου στις τελευταίες δύο σελίδες δεν υπάρχει κείμενο που να μην περιέχει έστω και ένα άν... Ο vaiosss στο υπενθυμίζει εύστοχα και από την απάντηση σου σε αυτόν μπήκα και εγώ στην συζήτηση... δεν το καταλαβαίνεις ή θέλεις να το καταλάβεις δεν πειράζει...

Μου κάνει εντύπωση που παραβλέπεις εύκολα τις υποσχέσεις του gorilla αλλά κρίνεις αυστηρά την πιστοποίηση ip... προσωπικά πιστεύω ότι αν μια τακτική με ενοχλεί, με ενοχλεί σε όλες τις εφαρμογές και εκφράσεις της, όχι μόνο οπότε με συμφέρει ή οπότε σώνει και καλά πρέπει να αποδείξω ότι έχω δίκιο... στο λέω γιατί όπως λες εσύ για το gorilla έτσι και στο ip άνετα μπορεί κάποιος να σου πει ότι δεν ισχυει η εγγύηση γιατί είναι απο κακή χρηση και μόνο...

ΥΓ: φαντάζομαι ότι γνωρίζεις ότι πλέον υπάρχουν χιλιάδες reviews και βιντεάκια που εκτός από τα drop test πλέον κάνουν και water resistance test σε σχεδόν όλα τα κινητά, αυτοί ίσως να ξέρουν κάτι περισσότερο για τον τρόπο που αυτά τα δύο extra προστατεύουν τις συσκευές μας...

ΥΓ2: έχουμε βγει εδώ και πολλές σελίδες off topic, εγώ το σταματάω εδώ... 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, AtiX είπε

Λογικά δεν θυμάσαι αυτά που γράφεις που αν διαβάσει κάποιος τα κείμενα σου στις τελευταίες δύο σελίδες δεν υπάρχει κείμενο που να μην περιέχει έστω και ένα άν... Ο vaiosss στο υπενθυμίζει εύστοχα και από την απάντηση σου σε αυτόν μπήκα και εγώ στην συζήτηση... δεν το καταλαβαίνεις ή θέλεις να το καταλάβεις δεν πειράζει...

Μου κάνει εντύπωση που παραβλέπεις εύκολα τις υποσχέσεις του gorilla αλλά κρίνεις αυστηρά την πιστοποίηση ip... προσωπικά πιστεύω ότι αν μια τακτική με ενοχλεί, με ενοχλεί σε όλες τις εφαρμογές και εκφράσεις της, όχι μόνο οπότε με συμφέρει ή οπότε σώνει και καλά πρέπει να αποδείξω ότι έχω δίκιο... στο λέω γιατί όπως λες εσύ για το gorilla έτσι και στο ip άνετα μπορεί κάποιος να σου πει ότι δεν ισχυει η εγγύηση γιατί είναι απο κακή χρηση και μόνο...

ΥΓ: φαντάζομαι ότι γνωρίζεις ότι πλέον υπάρχουν χιλιάδες reviews και βιντεάκια που εκτός από τα drop test πλέον κάνουν και water resistance test σε σχεδόν όλα τα κινητά, αυτοί ίσως να ξέρουν κάτι περισσότερο για τον τρόπο που αυτά τα δύο extra προστατεύουν τις συσκευές μας...

ΥΓ2: έχουμε βγει εδώ και πολλές σελίδες off topic, εγώ το σταματάω εδώ... 🙂

Συμφωνώ στο ότι υπάρχουν πολλά "αν". Δε διαφώνησα μαζί σου σε αυτό. Σου απάντησα και δεν απαντάς σε αυτό που σου γράφω, αλλά επανέρχεσαι στην αρχική σου ερώτηση.

Σου έγραψα: αυτά τα "αν" δεν τα γράφω εγώ. Τα γράφει η Apple στο αντιγράφω από προηγούμενο μήνυμα  μου:

https://support.apple.com/en-us/HT207043

μεταφέρω κάποια αποσπάσματα:

"Splash, water, and dust resistance are not permanent conditions and resistance might decrease as a result of normal wear. Liquid damage is not covered under warranty, but you might have rights under consumer law."

 

"To prevent liquid damage, avoid these:

  • Swimming or bathing with your iPhone
  • Exposing your iPhone to pressurized water or high velocity water, such as when showering, water skiing, wake boarding, surfing, jet skiing, and so on
  • Using your iPhone in a sauna or steam room
  • Intentionally submerging your iPhone in water
  • Operating your iPhone outside the suggested temperature ranges or in extremely humid conditions
  • Dropping your iPhone or subjecting it to other impacts
  • Disassembling your iPhone, including removing screws

Minimize exposing your iPhone to soap, detergent, acids or acidic foods, and any liquids—for example, perfume, insect repellent, lotions, sunscreen, oil, adhesive remover, hair dye, and solvents. If your iPhone comes into contact with any of these substances, follow the instructions to clean your iPhone."

Την gorning την έβαλες εσύ στη συζήτηση και δε με ενδιαφέρει έτσι κι αλλιώς να σου απαντήσω γι αυτή. Το θέμα είναι για την αδιαβροχοποίηση. Ούτε καν γι αυτή δεν ήταν...Εξαρχής είπα ότι το 2020-21 μοντέλο δεν επρεπε να έχει μια τρύπα στην κάμερα, αλλά κάποιον άλλο τρόπο πχ κάμερα που να κρύβεται στο εσωτερικό του τηλεφώνου. Μετά γράφτηκε ότι αν γίνει έτσι δε μπορεί να επιτευχθεί αδιαβροχοποίηση, έγραψα ότι πιστεύω ότι μπορεί να επιρευχθεί, αλλά είναι ένα υπερτιομημένο feature και εσύ τώρα βάζεις στη συζήτηση και τη gorning... Έλεος! Ας κλείσουμε και κάποιο θέμα ΠΡΙΝ ανοίξουμε κάποιο άλλο... Έτσι για αλλαγή...

ΥΓ1: Τα κινητά είναι πάντα καινούρια και τηρούν όλα τα "αν" που γράφει η Apple. Χαίρω πολύ...

ΥΓ2: Με τη gorning βάζεις ένα ακόμη λιθαράκι σε αυτή τη κατεύθυνση. Μέχρι τώρα δεν είναι εκτός θέματος. Εκτός από το κόστος, τί εμποδίζει έναν κατασκευαστή να φτιάξει κάμερα αναδιπλούμενη; Γιατί η Samsung αποφάσισε ότι το 2020-21 θα ακολουθήσει σχεδιασμό 2019-20 σε κινητό 1000€+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...