Προς το περιεχόμενο

Αποστολή με Chronopost


Agmourk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, 

Έκανα παραγγελία ένα αντικείμενο απο Γαλλία και μου το στείλανε με chronopost. Ξέρεις κανείς με τι έρχεται στην Ελλάδα? 

Κάπου είδα ότι είναι μια DPD. Δεν σηκώνουν τηλ ούτε για αστείο. Γράφουν στην σελίδα ότι αναλαμβάνει η ACS. Στην ACS δεν υπάρχει σελίδα (έχει πέσει μάλλον), 

και το τηλ είναι κατεβασμένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Τα ίδια και γω. Βλέπω ότι έχει φτάσει Θεσσαλονίκη, και από κει και πέρα έχει διαφορετικό tracking της ACS. Αλλά τα τηλέφωνα της DPD δεν το σηκώνουν ποτέ. Στο σκρούτζ άλλοι έλεγαν ότι μπόρεσαν μέσω τηλεφώνου να πάρουν το ACS tracking. Ελπίζω τα φυντάνια της ACS να το φέρουν και να μην κάνουν τις κλασικές βλακείες, γιατί δεν έχω ιδέα πως θα το βρω αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα κι εγω απο Αγγλια ενα πακετο που εφυγε απο εκει με dpd. Στη Γαλλια το ανελαβε η chronopost να το εκτελωνισει και συνεχισε με dpd μεχρι Θεσ/νικη. Μετα επαιρνα δυο μερες τηλ στην dpd στην Αθηνα, κανεις δε το σηκωσε και τοτε προσπαθησα λιγες φορες το τηλ. της dpd στη Θεσ/νικη, οπου μου απαντησαν και μου εδωσαν κωδικο της acs. Οποτε δοκιμαστε και στο τηλ της Θεσ/νικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, 

Για να απαντήσω στον φίλο (αν και μετά απο καιρό) όντως έρχεται με ACS. Τότε, δεν είχα βγάλει άκρη με τα τηλέφωνα. Έστειλα ένα mail στην dpd και μου απάντησαν μέσα σε 30 λεπτά με το tracking απο την ACS. Απο όταν μπήκε στην Ελλάδα, καθυστέρησε στην θεσσαλονίκη λόγω ACS. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα, 

Νομίζω είχε κάνει 10 μέρες τότε που είχαν και φουλ δουλειά. Θεωρώ ότι κάπου εκεί θα είναι και τώρα..! Απο Γαλλία μέχρι να μπεί Ελλάδα έκανε 3-4 μέρες και το υπόλοιπο απο ACS. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μια βδομάδα ακριβώς, μου ήρθε αντικείμενο από τη Γαλλία με αυτή την εταιρεία.

Πλήρωσα €30 μεταφορικά.

Πέμπτη πρωΐ έφυγε από Γαλλία και Παρασκευή μεσημέρι μου χτύπησε η DHL το κουδούνι.

Δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Εντάξει, να πληρώνεις μεταφορικά και να έχεις τέτοιο χάος... Περιμένω από 4/10 δέμα από Γαλλία και μου το στείλανε με Chronopost. Στο site τους το tracking έχει να ενημερωθεί από 6/10, δυο ολόκληρες βδομάδες. Κανένας τρόπος επικοινωνίας και το support chat είναι automated χωρίς να προσφέρει καμμία πληροφορία. Φτάσαμε να λέμε 1000 φορές με ΕΛΤΑ!

Πίστευα ότι έχει χαθεί μέχρι να διαβάσω και τα δικά σας σχόλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Τα ίδια και εδώ, έκανε 5 μέρες να φτάσει Ελλάδα και απο τότε σιωπή... θα τους στείλω κανα email να δούμε.. αν το ήξερα θα είχα ακυρώσει απτην πρώτη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Luciddream said:

Τα ίδια και εδώ, έκανε 5 μέρες να φτάσει Ελλάδα και απο τότε σιωπή... θα τους στείλω κανα email να δούμε.. αν το ήξερα θα είχα ακυρώσει 

Την καλύτερη δουλειά θα κάνεις. Μπορεί να έχει αλλάξει τίποτα από τότε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 hours ago, Agmourk said:

Την καλύτερη δουλειά θα κάνεις. Μπορεί να έχει αλλάξει τίποτα από τότε.. 

Μου απάντησαν με email με τον αριθμό tracking της ACS.. Έχει φτάσει τελικά στην ACS που είναι δίπλα στο σπίτι μου εδώ και 7 μέρες... τραγική ACS κλασσικά. Θα πάω να το πάρω απο εκεί το απόγευμα αν με αφήσουν.

Επεξ/σία από Luciddream
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Luciddream said:

Μου απάντησαν με email με τον αριθμό tracking της ACS.. Έχει φτάσει τελικά στην ACS που είναι δίπλα στο σπίτι μου εδώ και 7 μέρες... τραγική ACS κλασσικά. Θα πάω να το πάρω απο εκεί το απόγευμα αν με αφήσουν.

κατάλαβα, δεν έχει αλλάξει τίποτα. Εγώ καταλαβαίνω ότι είναι δέματα 3ης, 4ης κατηγορίας για την ACS και έχουν προτεραιότητα άλλοι. Η Chronopost ίσως να μην πληρώνει το "πληρές πακέτο υπηρεσιών" στην ACS και να αναλαμβάνουν μόνο την μεταφορά τους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...