Προς το περιεχόμενο

Speed port 2 plus της Cosmote


Mpinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, αγόρασα ένα Asus ρουτερ γιατί της cosmote μου είχε σπάσει τα νεύρα και θέλω να συνδέσω το ρουτερ της cosmote στο καινούργιο της Asus, μόνο και μόνο για να έχω σταθερό τηλέφωνο (voip). Έχω καλέσει αρκετές φορές τον ΟΤΕ αλλά δεν υπάρχουν διαθέσιμες γραμμές και κλείνουν την συνομιλία. Είχε στείλει κάποιος μέσα από το φόρουμ οδηγίες αλλά δεν είχε το speed port 2 plus της cosmote, είχε παλιότερα ρουτερ. Το έχει κάνει κάποιος η εάν υπάρχει κάποια ιδέα; 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν υποστηρίζει , γι αυτό θέλω να συνδέσω το ρουτερ του ΟΤΕ στο Asus για να το χρησιμοποιήσω μόνο για voip. Γίνεται απλά δεν ξέρω τις ρυθμίσεις ακριβώς. Κάθε φορά που προσπαθώ να απενεργοποιώ το DHCP από το ρουτερ του ΟΤΕ και να του αλλάξω την ip σε 192.168.1.2 για να μην είναι ίδια με του Asus, κολλάει και το κάνω reset. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έβγαλα άκρη, έχω το speed port 2plus μόνο για voip και το Asus σαν κυρίως ρουτερ. Όποιος θελήση βοήθεια για παρόμοιο πρόβλημα ας μου στείλει μήνυμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Mpinos said:

Τελικά έβγαλα άκρη, έχω το speed port 2plus μόνο για voip και το Asus σαν κυρίως ρουτερ. Όποιος θελήση βοήθεια για παρόμοιο πρόβλημα ας μου στείλει μήνυμα. 

ειχε σηκωσει οδηγιες ο @jkoukos αλλα μπορεις να σηκωσεις και εσυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...