Προς το περιεχόμενο

Η Revolut απέκτησε εφαρμογή για browser, κατόπιν «μεγάλης ζήτησης από τους χρήστες»


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 ώρες πριν, moican είπε

Να βλέπεις πχ το παράλληλο σύμπαν και να δακρύζεις...

Είχες δώσει ελληνική διεύθυνση διαμονής ή ήσουν από τους πρώτους που για να την πάρουν, δήλωναν κατοικία στην Βρεταννία;

Ελληνική. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω από τις πρώτες μέρες των Capital Control..τότε ΜΕΓΑΛΗ ΣΩΤΗΡΙΑ!!!Μόλις τελείωσαν τα cc την έχω μόνο και μόνο για χρήση με το Apple Pay απο το Apple Watch.(καποια στιγμη και οι ελληνικες τραπεζες θα εχουν και αυτες συνεργασια με Apple Pay...η Alpha Bank ειναι εδω και καιρο)
Το μόνο θετικό που έχει για μένα πλέον είναι σε περίπτωση ταξιδιού που πληρώνεις σε τοπικό νόμισμα χωρίς καμία απολύτως δίκη σου ενέργεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kirmis είπε

Στην περίπτωση της Ουγγαρία που ανέφερες για παράδειγμα, στην περίπτωση που πληρώσεις κάτι με Revolut, το balance σου θα είναι σε Euro σωστά? Το ερώτημα είναι την συναλλαγή απο το POS θα την πληρώσεις σε Euro ή στο τοπικό νόμισμα? Τι είναι προτιμότερο ?

Πληρώνεις με το τοπικό νόμισμα και αφήνεις τη revolut να κάνει την μετατροπή της ισοτιμίας. Δηλαδή στο pos θα πρέπει να δεις το τοπικό νόμισμα, όχι ευρώ. 

Μπορείς να έχεις και balance στο τοπικό νομίσμα και να τα τραβάει απευθείας από εκεί (αν πχ έχεις πετύχει καλή ισοτιμία κάποια περίοδο και την έχεις κλειδώσει) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, moican είπε

Να βλέπεις πχ το παράλληλο σύμπαν και να δακρύζεις...

Είχες δώσει ελληνική διεύθυνση διαμονής ή ήσουν από τους πρώτους που για να την πάρουν, δήλωναν κατοικία στην Βρεταννία;

Κάτσε φίλε το εννοείς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το δικό μου IBAN είναι GB με ελληνική διεύθυνση.

Επειδή στα mail δεν πρόσεξα κάτι σχετικό (μπορεί να έχει σβηστεί από βιασύνη), ούτε στην εφαρμογή βλέπω κάποια ειδοποίηση, χρειάζεται να γίνει κάποια ενέργεια από μέρους μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...